999 rezultate për

brazil

Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19 Mutacioni brazilian i koronavirusit është tani në qendër të vëmendjes, pas varianteve britanike dhe afrikane të jugut, p
A realizoni dot nga ky kënd? Shikoni çmendurinë nga Brazili (VIDEO) Në Brazil historikisht nuk ka pasur kurrë mungesë të telenteve në futboll. Edhe futbolli i rrugës në vendet latine dh
RENDITJA/ Ronaldo votohet si futbollisti më i madh brazilian i të gjitha kohërave Ronaldo, Pele, Ronaldinho dhe Rivaldo janë votuar si katër futbollistët më të mirë brazilianë të të gjitha kohërave – me
Ngjarja tragjike në familjen e Alisson, De Gea ka një mesazh për brazilianin Alisson Becker ka marrë një lajm shumë të hidhur në mëngjesin e sotëm, kur kishte mësuar se babai i tij ishte gjetur i v
Gruaja xheloze vret 26 vjeçaren që ishte ulur pranë burrit të saj në lokal (VIDEO) Një3 grua në Brazil ka qëlluar për vdekje një vajzë, e cila ishte ulur pranë burrit të saj në një lokal. Sipas mediav
E TRISHTË/ Covid-19 i merr jetën nënës së Ronaldinhos Nëna e futbollistit brazilian, Ronaldinho, është viktima e fundit nga COVID-19. Nëna e ish-futbollistit të Barcelonës
Ndaloi të bënte fotografi, makina e vajzës merr para mamanë në Brazil Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në Brazil ditën e djeshme. Një grua 94 vjeccare ka gjetur vdekjen pasi ndaloi të
Alisson apo Karius? Braziliani gabon sërish rëndë ndaj Licesterit (VIDEO) Liverpool është duke kaluar një krizë rezultatesh në kampionat. Prej shumë kohësh "the reds" nuk gjendeshin në këto pozi
LISTA/ Yjet e Premier League që mund t'iu ndalohen përfaqësimi i Kombëtareve (FOTO LAJM) Shumë yje të Premierligës mund të detyrohen të mungojnë te Kombëtaret shkaku i rregullave të Premierligës. Kombëtaret
Vazhdon mallkimi për Neymar, humb ndeshjen me Barcelonën Mallkimi për Neymar vazhdon. Mundësia që ta shohim në "Camp Nou", të martën e ardhshme, në Champions, për atë që duhej t
Dëmtohet Neymar, "braktis" fushën dhe mund të mungojë kundër Barcelonës Neymar në ndeshjen e sotme ndaj Caen në kuadër të Kupës së Francës u dëmtua pas një ndërhyrje në të në minutën e 60' të
Marseille merr një super trajner (FOTO LAJM) Horge Sampaoli gjithnjë e më pranë pankinës së skuadrës së Marsejës. Sipas medias braziliane “UOL Esporte”, trajneri
8 ndeshje pezullim për portierin brazilian: Shkaktoi luftë masive pas golit në minutën e 95 (VIDEO) Brazili, përveç ofertës së pasur të futbollistëve më të mirë, ka edhe një ofertë të madhe futbollistësh më pak të çmendu
Vinicius JR në listën e shitjeve, braziliani sos durimin e drejtuesve madrilen Real Madridi në verë mund të largojë një ndër talentët më të mirë në skuadër. Bëhet fjalë për yllin brazilian, Vinici
Dortmund u tall me Neymar në humbjen e PSG, braziliani i kundërpërgjigjet (FOTO LAJM) Borussia Dortmund ka vazhduar me tallje ndaj Neymar, por nuk ka kaluar shumë kohë dhe braziliani u është kundërpërgjigju
I huazuar në Gjermani, Milani ngjitet në skenë për brazilianin e Juves Rikthimi i Douglas Costa te Bayern Munchen (huazim nga Juventusi) nuk shkoi siç pritej dhe bavarezët duan ta largojnë që
Zhbllokohet supersfida, Tottenham-Liverpool (VIDEO) Liverpooli ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Tottenhamit në minutën e 45’+4′ për 0-1. Ekipi i “Redsave” ndërt
Neymar zgjedh formacionin më të mirë në historinë e PSG (FOTO LAJM) Neymar ka ndërtuar formacionin më të mirë të klubit në histori. Braziliani zgjodhi sistemin e formacionit në 4-3-1-2,
Futbolli brazilian në zi, presidenti i klubit dhe 4 futbollistët morën avion privat prej Covid-19 Një tjetër tragjedi tronditi futbollin brazilian. 4 futbollistë dhe presidenti i Palmas, klubit të shtetit Tocantins, që
Varianti i ri i koronavirusit në Brazil: Çfarë dihet deri tani Një variant i ri i koronavirusit është identifikuar në Brazil, duke ngritur pikëpyetje nëse mund të shkaktojë sëmundje m