999 rezultate për

boza

Pija tradicionale shqiptare që bën mrekulli në shëndetin tuaj Kjo që do t’ju tregojmë më poshtë është një pije e vjetër shqiptare, e përbërë nga katër përbërës të thjeshtë. E kemi
Këto janë vlerat ushqyese të bozës Boza ka katër përbërës kryesorë: miell misri e gruri, sheqer dhe ujë. Në Shqipëri, boza është prodhuar kryesisht në z
Nuk është rakia! Kjo është pija 100 përqind shqiptare Boza është pija autoktone Shqiptare. “Kanë qenë shqiptarët ata, që në kohën e Abdul Hamitit, e sollën bozën në Turqi
Boza, pija tradicionale shqiptare që mbart vlera të jashtëzakonshme Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por hi
Tromboza i merr të dyja këmbët 42-vjeçares, Deputetja e PD: Lidhini pensionin! Deputetja e Partisë Demokratike, Eleni Qirici, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në familjen e Adriateke Muços në f
Ja si përgatitet boza dhe cilat janë vlerat ushqyese të saj Boza është pije e ëmbël që prodhohet nga mielli i misrit dhe njihet ndër vendet e Ballkanit si një pije me vlera ushqye
Ruani veten, tromboza një sëmundje e rrezikshme Tromboza është sëmundja e cila na bllokon venat e gjakut, që shpesh herë mund të jetë e rrezikshme për shëndetin tonë.
"Brazil 2014", Kardinali i Zagrebit "bekon" Kroacinë 23 futbollistët që do të përfaqësojnë Kroacinë në Kupën e Botës morën bekimin nga Kardinali Josip Bozanic në Katedralen
Të shënosh me një këpucë (VIDEO) Jesus Escoboza, futbollisti i Meksikës, mbetet pa një këpucë pas një kontakti me një mbrojtës kundërshtar, i cili po mun
Abazi: Vdekja e 49 vjeçares erdhi nga tromboza Presidenti i urdhërit të mjekut në Tiranë Dine Abazi, ka deklaruar se vdekja e 49 vjeçares në maternitetin e Korçës pak