999 rezultate për

boza

NASA gjen sheqer në meteorë Meteorët që u rrëzuan në Tokë miliarda vjet përmbajnë sheqerna, sipas studiuesve. Një ekip ndërkombëtar shkencëtarësh
Pija tradicionale shqiptare që bën mrekulli në shëndetin tuaj Kjo që do t’ju tregojmë më poshtë është një pije e vjetër shqiptare, e përbërë nga katër përbërës të thjeshtë. E kemi
Këto janë vlerat ushqyese të bozës Boza ka katër përbërës kryesorë: miell misri e gruri, sheqer dhe ujë. Në Shqipëri, boza është prodhuar kryesisht në z
Nuk është rakia! Kjo është pija 100 përqind shqiptare Boza është pija autoktone Shqiptare. “Kanë qenë shqiptarët ata, që në kohën e Abdul Hamitit, e sollën bozën në Turqi
Boza, pija tradicionale shqiptare që mbart vlera të jashtëzakonshme Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por hi
Tromboza i merr të dyja këmbët 42-vjeçares, Deputetja e PD: Lidhini pensionin! Deputetja e Partisë Demokratike, Eleni Qirici, ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në familjen e Adriateke Muços në f
Ja si përgatitet boza dhe cilat janë vlerat ushqyese të saj Boza është pije e ëmbël që prodhohet nga mielli i misrit dhe njihet ndër vendet e Ballkanit si një pije me vlera ushqye
Ruani veten, tromboza një sëmundje e rrezikshme Tromboza është sëmundja e cila na bllokon venat e gjakut, që shpesh herë mund të jetë e rrezikshme për shëndetin tonë.
"Brazil 2014", Kardinali i Zagrebit "bekon" Kroacinë 23 futbollistët që do të përfaqësojnë Kroacinë në Kupën e Botës morën bekimin nga Kardinali Josip Bozanic në Katedralen
Të shënosh me një këpucë (VIDEO) Jesus Escoboza, futbollisti i Meksikës, mbetet pa një këpucë pas një kontakti me një mbrojtës kundërshtar, i cili po mun
Abazi: Vdekja e 49 vjeçares erdhi nga tromboza Presidenti i urdhërit të mjekut në Tiranë Dine Abazi, ka deklaruar se vdekja e 49 vjeçares në maternitetin e Korçës pak