999 rezultate për

bottas

F1, Hamilton "mbret" edhe në Austri, kryeson provat LeWis Hamilton pas fitores së Çmimit të Madh të Francës, vazhdon të mbajë "kurorën e mbretit" edhe në sesionin e dytë të
Valtteri Bottas vlerëson ortakun Rossi: I pamposhtur Valtteri Bottas ka ngritur lart nivelin e shokut të skuadrës Mercedes është i pamposhtur për momentin. “Lewis Hamilt
Bosi i Mercedesit përçan dyshen mes Hamilton dhe Bottas Bosi i Mercedesit në Formula 1, Toto Wolff beson se brenda ekipit të tij duhet një “çekuilibër” mes Lewis Hamilton dhe V
Bottas fiton Çmimin e Madh të Abu Dhabi në F1 Formula 1 ka mbyllur siparin për këtë sezon, me Hamilton kampion dhe Bottas që fiton Çmimin e Madh të Abu Dhabi, i cili
Vettel triumfon në Brazil, lë mbrapa Bottas dhe Raikonen (FOTO LAJM) Sebastian Vettel ka fituar në Çmimin e Parë të Interlagos së Brazilit me Bottas dhe Raikkonen që do ta shoqërojnë në pod
Mercedes konfirmon Valtteri Bottas edhe për vitin 2018 Valtteri Vottas do të qëndrojë te Mercedes edhe sezonin e ardhshëm në Formula 1. Lajmin e ka konfirmuar vetëm pak minuta
Bottas fiton në Rusi, Vettel dhe Raikkonen plotësojnë podin Valtter Bottas fitoi Çmimin e Madh të Rusisë në Formulën 1, duke lënë prapa dy makinat Ferrari të Sebastian Vettel dhe K
F1, 316 km/h nga Valtteri Bottas "Të shikoje Bottasin duke arritur atë shpejtësi në një pistë të lagur më ngjethi mishin. Kjo është magjia e Formula 1".