999 rezultate për

botohet

Mbani të qeshurën! Ky deputet i ri po ia merr në kthesë Nard Ndokës (VIDEO) Pavarësisht se është një ndër deputetët më të rinj në Kuvendin e Shqipërisë, Klevis Balliu ka goxha popullaritet. Fat
Së shpejti botohet libri biografik për Thaçin shkruar nga dy gazetarë të famshëm britanikë, Roger Boyes dhe Suzy Jagger, me titullin “New State, Modern Statesman: Has
Ben Blushit tregon se si do të sabotohet reforma në drejtësi Deputeti dhe kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi votoi sot në seancën plenare të thirrur për reformën në drejtësi kundër shty
Dha jetën në krye të detyrës në Lazarat, botohet libri për specialin e RENEA-s, Ibrahim Basha (FOTO LAJM) Ibrahim Basha ishte efektivi i forcave RENEA që humbi jetën gjatë aksionit të madh të policisë kundër kultivimit të lend
Botohet në arabisht Manuali se si të bësh biznes në Shqipëri Me iniciativë të Ambasadës shqiptare në Kuvajt dhe me bashkëpunimin e shoqatës humanitare Al Najat Society dhe kompanisë
Botohet libri "Prapaskenat e kapitullimit të Millosheviçit" Libri me titull "Prapaskenat e kapitullimit të Millosheviçit" do të promovohet nesër në orën 18.00 Institutin e Albanolo
Botohet në Fletoren Zyrtare marrëveshja me Kosovën për përjashtimin nga TVSH-ja të librave Ditën e sotme është botuar në Fletoren Zyrtare dhe marrëveshja e lidhur midis qeverisë së Shqipërisë dhe qeverisë së Kos
Botohet në në Fletoren Zyrtare vendimi i Kushtetueses për Nëpunësin Civil Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për Aktin Normativ të Këshillit të Ministrave rreth ligjit mbi nëpunësin civil është botu
Nënpunësi civil po në dorën e Ramës, nuk botohet ne Fletoren Zyrtare Vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk ka hyrë edne në fuqi edhe pse ka pothuaj një javë që nga zbardhja e takimit. Ende ven
“Kosova rast universal apo sui generis" botohet në rumanisht Pas botimit në anglisht dhe arabisht, këto ditë është botuar edhe versioni rumanisht i librit të dr. I.Lauka, “Kosova ra
Rezoluta për çështjen Çame botohet në Fletoren Zyrtare Botohet në Fletoren Zyrtare rezoluta për zgjidhjen e çështjes çame. Rezoluta vlerëson se ka ardhur koha që çështja e të
Maqedonasit e Shqipërisë me gazetë tregjuhëshe Komuniteti maqedonas në Shqipëri ka filluar të botojë gazetën tregjuhëshe "Makedonium". Kjo është gazeta e parë në gjuhë
La Lettre Diplomatique shtojcë për Kosovën Botohet në Francë numri më i ri i revistës mujore “La Lettre Diplomatique”, me shtojcë enkas dedikuar Kosovës, e cila ka
Shiten mbi 1.000 kopje të enciklopedisë së vjetër U tërhoq nuk u tërhoq; shitet nuk shitet; ribotohet jo nuk ribotohet ... derisa vazhdojnë këto diskutime mësohet se Enci