999 rezultate për

boterorit

Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Higuain tregon edhe një herë momentin e vështirë pas finales së Botërorit në 2014-ën Gonzalo Higuain në një intervistë për gazetën spanjolle Marca ka treguar një prapaskenë shumë interesante të karrierës s
Stema e botërorit në fanellë, Premier League ndalon Liverpool-in të bëjë ndryshime Liverpool fitoi të drejtën për të vendosur stemën e botërorit të klubeve në fanellë, pas suksesit në finalen ndaj Flamen
Finalja e Botërorit për klube shkon në shtesa Pas 90 minutave ndeshja finale e Botërorit për klube mes Liverpoolit dhe Flamengos u mbyll pa gola. As njëri e as eki
Finalja e Botërorit për klube, Liverpool - Flamengo: Formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Liverpool do të ndeshet me ekipin brazilian, Flamengo në finalen e Botërorit për klube që po mbahet në Katar. Pasi mp
Boterori i Klubeve, Shaqiri e nis titullar Xherdan Shaqiri ka rrëmbyer një fanellë titullari te Liverpool, me "The Reds" që sfidonjë meksikanët e Monterrey për një
Luiza Gega hyn në histori: E para që futet në finalen e Botërorit të Atletikës Sportistja Luiza Gega ka thyer një rekord kohe prej 9 minutash e 28 sekondash në garën e 3000 metrave me pengesa në Kamp
Luiza Gega i befason të gjithë, kualifikohet mrekullisht në finalen e Botërorit Luiza Gega nuk ndalet. Atletja shqiptare zhvilloi një garë për tu harruar në kualifikueset e garës së 3000 metrave me
Zyrtare: Erkand Qerimaj merr medaljen e bronztë të Botërorit Erkand Qerimaj u konfirmua si fituesi i medaljes së bronztë në Botërorin e Peshëngritjes së zhvilluar në Anaheim në SHBA
FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4
Rrëfehet Hugo Lloris: Kalova në depresion pas Botërorit, ndihesha i lodhur Rrefehet Hugo Lloris dhe është një nga ato rrëfime që nuk duhet humbur. Të fitosh Kupën e Botës është kulmi i karrie
Xavi flet për Topin e Artë: Më vjen mirë që nuk u përsërit 2010 Xavi Hernandez është rikthyer të flaës për “Topin e Artë” të fituar nga Luka Modriç. Spanjolli ishte i pranishëm në
Me këtë skuadër do të përballet Real Madridit në gjysmëfinalen e Botërorit të klubeve Real Madridi ka zbuluar se cili do të jetë kundërshtari që do të ketë përballë në ndeshjen gjysmëfinale të botërorit për
Presidentja kroate uron Luka Modric për fitimin e Topit të Artë (VIDEO) Pasi që France Football i dha sonte Topin e Artë Modricit, ka pasur reagime nga të gjithë për lojtarin më të mirë në bot
Infantino jep lajmin e papritur, cila është risia e Botërorit Një Botëror me 48 skuadra do të ishte një risi për sa i përket zhvillimit të këtij kompeticioni. Këtë ide e ka mbësh
Rregulli i ri i Botërorit i vjen në ndihmë Shqipërisë Katari është vendi ku do të zhvillohet Botërori i vitit 2022. Për herë të parë të këtij kompeticioni madhështor, kampion
U la jashtë Botërorit, sulmuesi i Interit shënon gol për Argjentinën (VIDEO) Argjentina po luan në miqësore kundër Irakut, ku ka kaluar në avantazh me anë të një goli të shënuar nga Lautaro Martine
Modric: Pas botërorit nuk mund të luaja Mesfushori i Real Madrid, Luka Modriç po kalon një periudhë ëndërrash me madrilenët. Pas triumfeve të një pas njëshme në
Ndërpreu finalen e Botërorit, gjendet i helmuar aktivisti rus Te gjithë mund ta mbajmë mend momnetin kur një grup aktivistësh rus, u fut në fushë gjatë finales së Botërorit, mes Fran
Mposhtet nga Skocia, Shqipëria e mbyll me humbje fazën kualifikuese të Botërorit Shqipëria e Femrave luajti ndeshjen e fundit kualifikuese në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës, ndaj Skocisë, ndeshje