999 rezultate për

boterori

Bayern nuk fal as Botërorin e Klubeve, plot 6 trofe (VIDEO) Bayern ka mposhtur 1-0 Tigres duke fituar Botërorin e Klubeve. Goli i vetëm u realizua nga Pavard në minutën e 59'.
Botërori i Klubeve: Bayern në avantazh ndaj Ah Ahly (VIDEO) Skuadra e Bayernit ka kaluar në avantazh ndaj Ah Ahly. Golin e parë e ka shënuar Robert Lewandowski pas 16 minutave l
Lewandowski optimist: Bayerni mund ta kompletojë arritjen historike më të madhe në futboll Sulmuesi kryesor i Bayern Munchen dhe një nga sulmuesit më të mirë në botë momentalisht është shprehur optimist se skuad
Botërori i Klubeve: Bayern dhe Palmeiras mësojnë emrat e skuadrave kundërshtare Botërori i Klubeve ka zhvilluar sot ndeshjet e tij të para, që kanë caktuar ekipet të cilat do të luajnë në gjysmëfinale
Botërori i Klubeve nis me tifozë, Bayern favoriti kryesor, ja me cilën mund të përballet në finale Bayern Munich është favoriti absolut për ta kapur edhe një trofe të rëndësishëm të vitit të shkuar, pasi të enjten në Ka
E BUJSHME/ Shqipëria mund të fitojë në tavolinë ndeshjen e Botërorit me Anglinë Shqipëri-Angli 3-0! Ky mund të jetë rezultati Ii sfidës së muajit mars mes dy përfaqësuesesve në kualifikueset e Botëror
ZYRTARE/ Kosova konfirmon miqësoren me Lituaninë Kombëtarja e Kosovës do të luajë miqësore me Kombëtaren e Lituanisë në prag të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2022
Covid-19 anulon Botërorin e U20 dhe U17, FIFA del me komunikatë zyrtare Lajme aspak të mira vijnë nga FIFA. Organi më i lartë i qeverisë së futbollit ka bërë me dije përmes një komunikate se k
Reja pas shortit të Botërorit: Grupi më i vështirë, na e prishi gjithçka Polonia Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka qenë i pakënaqur me shortin e sotëm në kualifikueset e Katar 2022.
KALENDARI/ Ja kur do t'i luajë kombëtarja ndeshjet kualifikuese për Botërorin e Katarit Shqipëria ka njohur kundërshtarët për kualifikueset e Kampionatit Botëror "Katar 2020", në shortin e hedhur pasditen e s
Shorti i Botërorit Katar 2022, Shqipëria dhe Kosova mësojnë kundërshtarët e grupit Shqipëria do të zbulojë sot kundërshtarët për fazën eliminatore të Botërorit 2022, teksa sot mbahet shorti në Zyrih.
Përfundon ndërtimi i stadiumit të katërt të Botërorit, do të presë 7 ndeshje (FOTO LAJM) Kur jemi ende edhe dy vite larg Kupës së Botës "Katar 2022", vendi organizator ka përfunduar ndërtimin edhe të stadiumit
Botërori 2022/ FIFA zyrtarizon vazot, Shqipëria e Kosova në vendnumëro FIFA ka zyrtarizuar vazot për shortin e kualifikueseve të Botërorit 2022, për zonën europiane. Shorti do të hidhet më 7
Nëse jo futboll të mirë, në Botërorin e Katarit do të shohim stadiumet më të mira në Botë (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe dy vite nga fillimi i Kupës së Botës që fillon nga 21 nëntori 2022 në Katar. Turneu më i madh ndërko
Shorti do të hidhet në 7 dhjetor, përcaktohet vazo e Shqipërisë për kualifikueset e Botërorit (FOTO LAJM) Pasi është mbyllur Liga e Kombeve dhe janë njohur fituesit e grupeve, tashmë është gati që të fillojnë edhe takimet e vl
Shqipëria e para e grupit: A të jep biletë Botërori? Kalkulimi i një matematike "të pamundur" Shqipëria e mbyll me fitore këtë edicion të Ligës së Kombeve, duke rrëmbyer kështu edhe vendin e parë në grup në Ligën C
Shkak pandemia, FIFA shtyn Botërorin e klubeve Botërori i Klubeve i cili ishte në program në dhjetor është shtyrë nga FIFA për shkak të pandemisë Covid-18. Qeveria e F
Argjentina fiton në kualifikueset për Botërorin 2022, Messi mbetet "thatë" Argjentina e ka mposhtur 2:0 Perunë, duke e vazhduar formën e mirë në kualifikimet e Kupës së Botës 2022 dhe duke vijuar
Rrahmani: Dueli kundër Shqipërisë është test për eliminatoret e Botërorit Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka thënë se ndeshjet e nëntorit do t’i shërbejnë skuadrës që të përgatitet për kualifi
Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy