999 rezultate për

boterore

Drejt suksesit ndërkombëtar, Tayna konfirmon duetin me artistin me famë botërore (FOTO LAJM) Prej kohësh, Tayna ka paralajmëruar disa bashkëpunime me artistë të huaj por që për shkak të pandemisë ishin shtyrë për
Pandemia, goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore Pandemia e COVID-19 mund të jetë goditja më e madhe për shëndetin mendor që nga Lufta e Dytë Botërore, ka paralajmëruar
Ndërron jetë legjenda botërore e Popit Ylli i Gerry dhe Pacemakers, Gerry Marsden ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Legjenda shtoi famën si udhëheqësi i
"Më ftoi të jetonim në Amerikë", Fjodora Fjora rrëfen flirtin me artistin me famë botërore (FOTO LAJM) Gazetarja dhe moderatorja e njohur Fjodora Fjora ishte një prej të ftuarave të emisionit të Luana Vjollcës, “Shiko Kush
Gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore në mes të Tiranës Një bombë 500 kg është gjetur në ish-Fushën e Aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olt
Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Sot me famë botërore, këngëtaren shqiptare dikur s'e pranonin në asnjë shkollë (FOTO LAJM) Sot është e famshme, e pasur dhe këngët e saj i dëgjon gjithë bota, por dikur Bebe Rexhën nuk e pranonin të studionte në
2020-a në Francë, viti më vdekjeprurës që nga Lufta e Dytë Botërore Që nga fillimi i pandemisë, Franca ka regjistruar më shumë se 60,000 vdekje nga COVID-19 duke e shndërruar kështu 2020-ë
Reperi me famë botërore nuk i reziston Trejsi Sejdinit (FOTO LAJM) Reperi i njohur ka filluar ta ndjek Tejsi Sejdinin. Trejsi Sejdini është ndër modelet më të komentuara, e cila njihet
Dikur shiste qumësht, sot me famë botërore/ Sopranoja shqiptare rrëfen historinë prekëse Elbenita Kajtazi është një ndër sopranot më të njohura shqiptare dhe falë vokalit të saj të fuqishëm ka arritur të depër
Dita Botërore kundër SIDA-s, Manastirliu nxjerr shifrat e të infektuarve Në Ditën Botërore Kundër Sida-s, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu përmes një postimi n
Provokoi liderët botërorë, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për
Ia doli! Pacienti mposht koronavirusin pas nga 7 muajsh qëndrimi në spital (FOTO LAJM) Një rast mjaft shpresëdhënës na vjen nga Anglia. Pacienti që ka vuajtur më gjatë nga koronavirusi në Britaninë e Madhe k
Kalo: Shqipëria ndodhet në tehun e thikës Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo, këtë të mërkurë e ka nisur me një mesazh të fortë për të gjithë qytetarët, por
Kryeministri paralajmëron shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore Konflikti në Kaukaz mund të prekë pjesën tjetër të botës. Kryeministri armen, Nicole Pashinyan pretendon se Turqia rekru
Joshëse dhe provokuese, Aurela Hoxha pozon për markën me famë botërore (FOTO LAJM) Aurela Hoxha është një ndër modelet shqiptare më të suksesshme dhe më të përfolura njëkohësisht. Jo rrallë herë është
Luana tërheq sërish vëmendjen e Philip Plein, çfarë i shkruan stilisti me famë botërore (FOTO LAJM) Gjatë muajve të verës një nga këngët që u kthye menjëherë në hit ishte dhe bashkëpunimi mes Luana Vjollcës dhe këngëtari
Aktorët me famë botërore që refuzojnë të luajnë në film me njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Pavarësisht se sa i madh është talenti i një aktori, ata posedojnë tipare natyrore njerëzore. Ndonjëherë mund të kenë ke
Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (VIDEO) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me p
Provokoi liderët botëror, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për