999 rezultate për

boteror

Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Vendosen dy rekorde botërore në Atletikë, dy dekada pa u prekur Në Valencia (Spanjë), brenda pak minutash janë vendosur dy rekorde botërore, në garën e 5 mijë metrave për femra dhe 10
Kush është shqiptari me çifteli që po çmend yjet botërore (VIDEO) Jurgen Pecnikaj, 25-vjeçari me origjinë nga Tropoja është një djalë shumë i talentuar në muzikë. Jurgeni jeton në Gjerma
Këngëtarja shqiptare me famë botërore: Më kanë futur kokën në tualet në gjimnaz Në një intervistë për The Sun, këngëtarja shqiptare Ava Max ka folur për adoleshencën e saj, që s’ka qenë aspak e thjesh
Banka Botërore: 10% e popullsisë në Tiranë jetojnë në banesa me rrezik të lartë Banka Botërore analizoi së fundmi se 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% e popullsisë në Durrës jetojnë aktualisht në ndër
Krah emrave më të njohur të kinematografisë botërore, aktori shqiptari na bën krenarë (VIDEO) Aktori i njohur shqiptar, por me famë ndërkomëbëtare, Blerim Destani ka njfotuar me postimin e fundit në rrjetet sociale
I zhvati me miliona dollarë ish-it, miliarderi rus padit supermodelen botërore (FOTO LAJM) Naomi Campbell është paditur nga ish i dashuri i saj, i cili ka ngritur një proces gjyqësor shumë milionësh, duke preten
Rekord i ri botëror, ky i ri qëndroi mbi 30 minuta në akull (VIDEO) Një austriak theu rekordin e tij për qëndrimin në një kuti të mbushur me akull. Josef Koeberl arriti të qëndronte për dy
Si kanë ndryshuar ndër vite 10 divat e muzikës botërore (FOTO LAJM) Shumë personazhe të shoëbiz-it kanë pësuar mjaft ndryshime që nga fillimet e karrierës së tyre. Disa prej tyre kanë n
Gripi spanjoll: Si dukej bota pas pandemisë së vitit 1918 Nëse nuk keni dëgjuar për pandeminë e gripit spanjoll, kriza e koronavirusit ndoshta ka tërhequr vëmendjen tuaj për fakt
​Dita Botërore në kujtim të tregtisë me skllevër dhe zhdukjes së saj Dita Botërore në kujtim të tregtisë me skllevër dhe zhdukjes së saj shënohet çdo 23 gusht, dhe ka për qëllim që mbajë në
19 gushti, Dita Botërore e Fotografisë Sot është Dita Botërore e Fotografisë. Fotografia i ka fillet tek shpikja e Dagerrotipit (Daguerreotype), një proces
"Përbindëshi" amerikan zbarkon në Greqi, mesazhi i fortë përmes emrit (FOTO LAJM) Tensionet janë të larta në Mesdhe duke bërë që fuqitë botërore të rrisin prezencën e tyre në rajon. Kështu, helikopte
​Mina gjermane në ujërat e Kroacisë Një studiues nënujor gjeti mina nga Lufta e Dytë Botërore afër Pagut, në thellësi prej vetëm 4 metrash. Velimir Vrziq
Legjenda e repit botëror "fans" i këngëve të Luanës (VIDEO) Luana është padyshim një ndër moderatoreve shqiptare më të komentuara dhe njëkohësisht të ndjekura. Pak vite më parë
Pandemitë botërore që ndryshuan historinë e njerëzimit Historia e pandemive është pothuajse e gjatë sa vetë historia e njeriut. Pandemitë kanë marrë miliona jete njerëzish, ka
Schillaci, karriera e shkurtër e një ylli që shpërtheu në Botëror "Në njëfarë mënyre, karriera ime zgjati vetëm tre javë". Ky është pohimi nga një lojtar, emri i të cilit shfaqet përkrah
Koronavirusi: Maqedonia e Veriut në majën evropiane dhe botërore Numrat e të infektuarve rishtazi me Kovid-19 gjatë muajit qershor e vënë Maqedoninë e Veriut në rendin e vendeve më të g
Pesë sulmuesit më të vlefshëm në futbollin botëror, Mbappe lë pas të gjithë Futbolli ka të bëjë me gola, dhe nuk është për t’u habitur që transferimet më të shtrenjta bëhen zakonisht për sulmuesit
Ideja e FIFA-s, do zhvillohen 2 Botërore në vitin 2022 Pandemia ka bërë që shumë aktivitete futbollistike të shtyhen ose të luhen në pak ditë. Kjo i ka detyruar UEFA-n dhe