999 rezultate për

boteror

Forumit Ekonomik Botëror: Gjysma e njerëzve që ka një punë, druhen se do ta humbin vitin e ardhshëm Një sondazh i ri i Ipsos, i dhëhequr për llogari të Forumit Ekonomik Botëror, tregon se më shumë se gjysma (54%) e njerë
Joshëse dhe provokuese, Aurela Hoxha pozon për markën me famë botërore (FOTO LAJM) Aurela Hoxha është një ndër modelet shqiptare më të suksesshme dhe më të përfolura njëkohësisht. Jo rrallë herë është
Luana tërheq sërish vëmendjen e Philip Plein, çfarë i shkruan stilisti me famë botërore (FOTO LAJM) Gjatë muajve të verës një nga këngët që u kthye menjëherë në hit ishte dhe bashkëpunimi mes Luana Vjollcës dhe këngëtari
Aktorët me famë botërore që refuzojnë të luajnë në film me njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Pavarësisht se sa i madh është talenti i një aktori, ata posedojnë tipare natyrore njerëzore. Ndonjëherë mund të kenë ke
Shpërthimi i tmerrshëm i bombës nga Lufta e Dytë Botërore në Poloni (VIDEO) Një bombë e Luftës së Dytë Botërore shpërtheu në Poloni gjatë një përpjekje për deminim. Bomba e quajtur Tallboy me p
Provokoi liderët botëror, rastet kur Ivanka Trump guxoi me veshjet (FOTO LAJM) Ivanka Trump nuk e ka aspak problem të blejë veshje të stilistëve më të mirë botërorë. Paratë nuk janë shqetësim për
Ronaldo njofton tërheqjen nga kombëtarja e Portugalisë Cristiano Ronaldo ka bërë me dije vitin se kur do të tërhiqet nga kombëtarja e Portugalisë. Nuk do të ndodhë tani, por p
Nard Ndoka ironizon keq Ramën: Qenke rëndë fare! "Sot duhet të jepje një shenjë sherimi, por ti qenke rende fare!" Nard Ndoka ka tallur Edi Ramën për maskën e detyrue
Spanja dhe Portugalia bashkë për organizimin e Botërorit Spanja dhe Portugalia kanë nënshkruar një marrëveshje për të organizuar së bashku Kupën e Botës 2030. Federatat e dy
Vendosen dy rekorde botërore në Atletikë, dy dekada pa u prekur Në Valencia (Spanjë), brenda pak minutash janë vendosur dy rekorde botërore, në garën e 5 mijë metrave për femra dhe 10
Kush është shqiptari me çifteli që po çmend yjet botërore (VIDEO) Jurgen Pecnikaj, 25-vjeçari me origjinë nga Tropoja është një djalë shumë i talentuar në muzikë. Jurgeni jeton në Gjerma
Këngëtarja shqiptare me famë botërore: Më kanë futur kokën në tualet në gjimnaz Në një intervistë për The Sun, këngëtarja shqiptare Ava Max ka folur për adoleshencën e saj, që s’ka qenë aspak e thjesh
Banka Botërore: 10% e popullsisë në Tiranë jetojnë në banesa me rrezik të lartë Banka Botërore analizoi së fundmi se 10% e popullsisë në Tiranë dhe 6% e popullsisë në Durrës jetojnë aktualisht në ndër
Krah emrave më të njohur të kinematografisë botërore, aktori shqiptari na bën krenarë (VIDEO) Aktori i njohur shqiptar, por me famë ndërkomëbëtare, Blerim Destani ka njfotuar me postimin e fundit në rrjetet sociale
I zhvati me miliona dollarë ish-it, miliarderi rus padit supermodelen botërore (FOTO LAJM) Naomi Campbell është paditur nga ish i dashuri i saj, i cili ka ngritur një proces gjyqësor shumë milionësh, duke preten
Rekord i ri botëror, ky i ri qëndroi mbi 30 minuta në akull (VIDEO) Një austriak theu rekordin e tij për qëndrimin në një kuti të mbushur me akull. Josef Koeberl arriti të qëndronte për dy
Si kanë ndryshuar ndër vite 10 divat e muzikës botërore (FOTO LAJM) Shumë personazhe të shoëbiz-it kanë pësuar mjaft ndryshime që nga fillimet e karrierës së tyre. Disa prej tyre kanë n
Gripi spanjoll: Si dukej bota pas pandemisë së vitit 1918 Nëse nuk keni dëgjuar për pandeminë e gripit spanjoll, kriza e koronavirusit ndoshta ka tërhequr vëmendjen tuaj për fakt
​Dita Botërore në kujtim të tregtisë me skllevër dhe zhdukjes së saj Dita Botërore në kujtim të tregtisë me skllevër dhe zhdukjes së saj shënohet çdo 23 gusht, dhe ka për qëllim që mbajë në
19 gushti, Dita Botërore e Fotografisë Sot është Dita Botërore e Fotografisë. Fotografia i ka fillet tek shpikja e Dagerrotipit (Daguerreotype), një proces