999 rezultate për

boten

Babai mizor shokon botën, arsyeja banale që fut vajzën në kafazin e qenit (FOTO LAJM) Vazhdimisht ndodhin skena të rëna ndaj fëmijëve por një baba kinez ka tronditur botën me sjeljen e tij tinëzare ndaj vaj
Këto imazhe tregojnë më së miri realitetin e sotëm (FOTO LAJM) Njerëzimi ka evoluar nga viti në vit dhe bashkë me të, edhe mënyra e jetesës. Teknologjia ka luajtur një rol shumë të rë
Libia alarmon botën, mijëra forca rrethojnë kryeqytetin Erërat e luftës po fryjnë gjithnjë e më fort në Libi. Fuqitë botërore dhe Kombet e Bashkuara dënuan luftimet, ndërsa for
Binjakët habisin botën me vendimin e tyre, pse nuk duan të ndahen (FOTO LAJM) Dyshja nga fshati Khenda të Indisë, u bënë të njohur në botë pasi videoja e tyre duke u larë u shpërnda në vitin 2014.
ALBtelecom shpall projektet fituese të Super Generation. Ja cilët janë të rinjtë që do ndryshojnë botën! E enjtja e 28 Marsit shënoi dhe përmbylljen e një gare, e cila prej disa muajsh hodhi dritë mbi idetë e projektet e të r
Mund të luftojë me gjithë botën dhe të fitojë! Fuqia e frikshme e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Çfarë do të ndodhte sikur SHBA-ja të përballej e vetme me gjithë botën? Jo vetëm me rivalët tradicionalë, por çfarë do t
Video që ka mahnitur botën, elefanti shpëton të voglin në mënyrë spektakolare (VIDEO) Një elefant i vogël ngeci në një gropë të mbushur me ujë për disa minuta, ku u rrëzua me shpinë. Nëna e tij ishte e v
Shikoni sa është rritur vajza e Eminem, provokuese me bikini (FOTO LAJM) Marshall Mathers ose i njohur në të gjithë botën si Eminem është një nga këngëtarët që ka shitur më shumë albume në të g
Finalja e “Super Generation” prezanton të rinjtë që do të ndryshojnë botën! (FOTO LAJM) Prej tashmë disa muajsh, ALBtelecom përmes platformës “Super Generation” u ka dhënë mundësinëtë rinjve nga i gjithëvendi
Shembull për botën, seanca e Kuvendit të Zelandës hapet me leximin e Kuranit Kurani është lexuar gjatë seancës së Parlamentit të Zelandës së Re, që ishte e para që prej sulmit terrorist në dy xhami
Historia që përloti botën, babai sakrifikon jetën për të birin (FOTO LAJM) Një djalë 2-vjeçar u shpëtoi breshërisë së plumbave nga veprimi heroik i babait të tij gjatë sulmit me armë në xhami në
Ndaj facebook nisin hetimet penale Autoritetet amerikane kanë nisur hetimet mbi marrëveshjen mes Facebook dhe gjigantëve të tjerë të teknologjisë për marrj
Fajin e kanë myslimanët, e pëson keq senatori që tronditi botën me deklaratën e tij (VIDEO) Senatori Frasser Annine bëri bujë për keq gjatë ditës së djeshme ku tha se fajin për masakrën ndaj myslimanëve në Zeland
Facebook dominon Botën dhe Shqipërinë Rrjeti social facebook vazhdon të jetë më i përdoruri në botë, shkruan Albeu.com Media Italiane II Sole 24 ka publiku
Dedikimi prekës i vajzës që humbi të fejuarin në aksidentin e Prizrenit Një aksident tragjik u mori jetën tre personave në Prizren. Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e djeshme ku viktima mbetën
Elita prezanton të birin me botën, një portret ëngjëllor (FOTO LAJM) Elita Rudi dhe Gjiko janë bërë ditën e djeshme prindër për hërë të parë. Moderatorja ka sjellë në jetë një djalë ndër
Dua Lipa bën gjithë botën të flasë për fustanin e saj (FOTO LAJM) Orë më parë ajo rrëmbeu çmimin “Best Single” për këngën “One Kiss”, bashkë me Calvin Harris. Përpos faktit që 23-vjeçarj
Fustani që "çmendi" botën! A do të dilnit xhiro me të? (FOTO LAJM) Kim Kardashian arriti edhe njëherë tjetër të rrëzojë rrjetin pak ditë më parë, me fustanin e saj të guximshëm, për të ci
Historia e fotografisë me babain shqiptar që përloti botën Peter Turnley është një fotograf i njohur amerikan që ka shpërfaqur në mediat botërore edhe fotografitë e pamjeve të luf
Tërboi gjithë botën me fotot në Botëror, shqiptarja nis karrierën si aktore Ish-banorja e Big Brother Albania, Rike Roçi prej vitesh jeton në Itali, ku ushtron profesionin e parukieres, megjithatë