E FUNDIT/ Zhbllokohet derbi i Madridit (VIDEO)
999 rezultate për

bote

S’ka nevojë për vaksinë, ky është njeriu i parë në botë me imunitet natyral Njeriu i parë në botë që është gjetur mendohet se ka imunitet natyral kundër koronavirusit. Sipas "BBC" ky burrë ka a
"Pamje që tronditën botën", ministrja publikon videon nga eksodi i shqiptarëve (VIDEO) Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka publikuar një video në rrjetin social Facebook ku ka nxjerrë pamjet e eksodit të shq
"A ke pasur marrëdhënie intime me Andin?", Melisa e thotë "botërisht" (FOTO LAJM) Ish-konkurrentja e “Për’puthen” dhe tanimë artistja e re, Melisa Lleshi ka fituar mijëra fansa në vendin tonë. Bukurosh
Rama apo Basha? Astrologia me famë botërore parashikon fituesin e zgjedhjeve në Shqipëri Astrologia më e njohur në botë, Susan Miller ka parashikuar zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri. Në një intervistë për "V
Formacioni mbresëlënës me lojtarët që ndërruan kombëtaret (FOTO LAJM) Xhamajka po shpreson të bindë një mori lojtarësh të profilit të lartë për të ndryshuar ekipit kombëtar, me federatën e f
Me tollumbaca dhe ëmbëlsira, Elita dhe Gjiko i bëjnë pritjen më të ëmbël Botës (FOTO LAJM) Dy ditë më parë, Elita Rudi dhe Gjiko u bënë prindër për herë të dytë. Moderatorja solli në jetë një vajzë, të cilën dys
Pas Marinës, edhe Luana bëhet pjesë e markës së njohur botërore (FOTO LAJM) Prej disa muajsh autorja dhe moderatorja Luana Vjollca na ka shoqëruar të shtunave mbrëma duke na dhuruar argëtim e të q
Çfarë është diplomacia e vaksinave dhe si u bë kryefjala e ditës? Nga Ruqayya Alblooshi, Gulf News 2021 supozohet të jetë viti ku do të shpërndahen vaksinat në një sasi të mja
Mediat botërore i bënë jehonë, policja shqiptare nuk ndalet së provokuari (FOTO LAJM) Gjithmonë vajzat bukuroshe të cilat mbajnë një pozicion i cilësuar burrëror, si polic apo ushtarak janë mjaft interesant
Shpallen fituesit e Kampionatit Kombëtar të Kodimit, ide kreative të përkthyera në lojëra, robotë dhe aplikacione I ndarë në tre kategori të ndryshme plot 500 fëmijë dhe të rinj të moshave 13 deri në 22 vjeç ju bashkuan këtij evenimen
Pandemia "gjunjëzoi" botën, por këta njerëz vetëm shtuan miliardat Miliarderët në botë që nuk njohin kufi pavarsisht pandemisë Pandemia tronditi ekonominë e botës dhe la shumë pasoja
OBSH e bën të qartë: Koronavirusi nuk do mposhtet as deri në fund të 2021-shit Organizata Botërore e Shëndetit ka bërë një deklaratë të fortë ku deklaron se është e pamundur ta mposhtim virusin deri
Cili nga këta katër katrorë është i ndryshëm nga të tjerët? (FOTO LAJM) Përmes kësaj enigme thuhet se ju mund të provoni aftësinë tuaj për të perceptuar disa dallime “hijesh” apo thënë më spec
Londra kalon New York-un, kryeson listën me milionerë Londra ka kapërcyer New York-un me numrin më të lartë të milionerëve në botë, sipas një raporti që zbulon se sa para ka
Guardiola e thotë me bindje: Kjo është skuadra më e mirë në botë Pep Guardiola këmbëngul se Bayern Munich dhe Liverpooli ende i vendosin standardet për skuadrën e tij, pavarësisht formë
Pasi i "vodhi" emisionin, Xhensila Pere i hedh një goxha thumb moderatores shqiptare (FOTO LAJM) Xhesi Muçaj ndërpreu në mes rrugëtimin e saj nga emisioni “Dy botë” në “Rtv Ora” dhe kjo gjë i habiti jo pak ndjekësit e
Marku: I kemi treguar Anglisë që shqiptarët janë ndryshe nga tjerët Florian Marku fitoi përballjen me britanikun Rylan Charlton në ndeshjen e vlefshme për kategorinë velter. Kjo ishte f
Aktorja shqiptare e njohur botërisht, nënë për herë të dytë Eliza Dushku, aktorja e njohur shqiptare me famë ndërkombëtare do të bëhet nënë për herë të dytë. Lajmin e ka bërë të
Berisha bën deklaratën e fortë: Shqipëria, vendi me më shumë vdekje e infeksione në botë Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në Ora News, ka hedhur disa akuza lidhur me situatën e pandëmisë ne Shqipëri dhe m
"Të kujton yjet e klasit botëror", trajneri i Legias tregon se përse e quan Muçin si Messi Trajneri i Legias, Michnieëicz, nuk ka ndërmend që të ndalet me krahasimet duke e dërguar Ernest Muçin në qiellin e shta