999 rezultate për

bostonit

Panik te Interi, pas Bastonit pozitiv me Covid-19 edhe Skriniar Milan Skriniar është futbollisti i radhës tek Inter që preket nga COVID-19. Gjatë ditës, fillimisht me COVID-19 ishte
Qyteti që mbeti pa mbrojtjen e policëve Qyteti i Bostonit në Massachusetts më 9 shtator të vitit 1919, mbeti qëllimisht pa mbrojtjen e policisë, pasi kjo e fund
Ndahet nga jeta Arqipeshkvi i Bostonit dhe i Dioqezës Shqiptare (FOTO LAJM) Nw datwn 1 shtator është ndarë nga jeta arqipeshkvi i Bostonit dhe i Dioqezës Shqiptare të Bostonit, Hirësia e tij Nikon
Shpërthimet trondisin SHBA-në, një i vdekur dhe dhjetra të plagosur Të paktën një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar në një seri të shpërthimeve të dyshuara të gazit, që kanë
Taksia përplaset me turmën e njerëzve në aeroportin e Bostonit (FOTO LAJM) Një taksi ka goditur një grup këmbësorësh në aeroportin Ndërkombëtar të Bostonit në SHBA, Logan, duke plagosur së paku n
FBI arreston djalin e kapitenit të policisë së Bostonit Nën akuzat për lidhje me ISIS-n si dhe për planifikimin e një sulmi me bombë në njërin prej lokaleve të një fakulteti, F
Polici nga Pogradeci kontrollon Ramën në Boston (FOTO) Sapo ka zbritur në aeroportin e Bostonit, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është takuar me Mirin, një shqiptar nga Pog
Rusia nuk ndihmon FBI-në me të dhëna për sulmin në Boston Rusia ka refuzuar që ti japë informacione FBI-së në lidhje me një shpërthim me bombë që ndodhi gjatë maratonës në Boston
Komision hetimi në Vatikan për abuzimet seksuale Papa Françesku do të ngrejë një komitet në Vatikan për të luftuar abuzimin seksual të fëmijëve brenda Kishës Katolike dh
Restoranti i shqiptarëve në Boston drejtë mbylljes (FOTO-LAJM) Restoranti i famshëm i Bostonit Anthony’s Pier Four, do të mbyllet përgjithmonë në muajin gusht. Restoranti i njohur, pr
Vritet bashkëpunëtori i bombave të Bostonit Policia Federale Amerikane (FBI), vrau në Florida një të dyshuar si bashkëpunëtor i Tamerlan Tsarnaev, një prej vëllezër
Spanja shmang një sulm si ai i Bostonit olicia spanjolle arrestoi dy të dyshuar për lidhje me Al-Kaedën, që besohet se ishin në prag të organizimit të një sulmi
Martona në Londër në masa të rrepta sigurie Sot do të zhvillohet maratona në Londër e cila do të jetë nën masa të rrepta sigurie. Tridhjetë sekonda heshtje dhe shir
Pas shpërthimeve sulmuesi shkruan në twitter: Ndihem i lehtësuar (FOTO-LAJM) Pas sulmeve terroriste në Maratonën e Bostonit, njëri nga sulmuesit Tamerlan Tsarnaev nuk ka mbijetuar, ndërsa personi i
Vritet një prej të dyshuarve të tragjedisë së Bostonit (VIDEO) Gjatë operacionit që u zhvillua në Boston për kapjen e autorëve të tragjedisë së pak ditëve më parë, njeri prej të dyshu
Sulmet në Boston, publikohen fotot e të dyshuarve (VIDEO-FOTO) Byroja Federale e Hetimit në Shtetet e Bashkuara ka publikuar fotografitë dhe videot e dy personave të dyshuar për përfs
Vrap për nder të viktimave të maratonës së Bostonit Sot rreth orës 18:00 do të organizohet vrap për nder të viktimave të maratonës së Bostoni. Vrapi do të fillojë nga kafet
Nishani dënon sulmin terrorist në SHBA Presidenti i Republikës, Bujar Nishani përmes një mesazhi ngushëllimi dërguar homologut të tij të Shteteve të Bashkuara
Historianët shqiptarë i shprehin ngushëllimet Bostonit Shoqata e Historianëve Shqiptarë të Maqedonisë, bashkëndjen dhembjen me familjet e viktimave nga sulmet vdekjeprurëse me
Foto të bombës së Bostonit përpara shpërthimit (FOTO-LAJM) Mediat e huaja kanë publikuar foto të reja nga skena e shpërthimit të dytë në Boston. Një çantë e vendosur anash rrugës