999 rezultate për

bosnje

100% taksë për Bosnjën, çfarë pritet nga qeveria e re Ministri i Tregtisë në Bosnje e Hercegovinë, Mirko Sharoviq, i tha Radios Evropa e Lirë se nga Lëvizja Vetëvendosje dhe
U zhduk 27 vjet më parë në Bosnje, eshtrat e shqiptarit kthehen në vendlindje Rifat Berisha (1945), nga fshati Gurbardh i Komunës së Malishevës 27 vite më parë ishte zhdukur diku në Bosnje, gjatë rr
I ranë nga qielli: Pushuesi gjen çantën me 75 mijë euro, ia kthen pronarit Një çantë me rreth 75 000 euro u gjet nga një pushues para Hotel Kosuta në rajonin Tuzla të Bosnjës, dhe meqë lajmi u bë
Gjen çantën me 75.000 euro, por vendos ta kthejë Një çantë me rreth 75,000 euro u gjet nga një pushues para Hotel Kosuta në rajonin Tuzla të Bosnjës, dhe meqë lajmi u bë
E konfirmon trajneri i Bosnjës: Dzeko pëlqen Interin Trajneri i Bosnjeës, Robert Prosinecki ka deklaraur se Dzeko i ka folur disa herë atij për Interin. Sipas tij, Dzeko
O Nermin, dil se serbët s'po na luajnë! Episoni i dhimbshëm i genocidit në Bosnje: Si u vranë babë e bir Masakra dhe gjenocidi serb në Srebrenicë të Bosnje e Hercegovinës është një prej krimeve më të tmerrshme që prej përfund
24 vjet nga masakra e Srebrenicës ku u vranë 8 mijë persona Bosnja e Hercegovina sot shënon 25 vjetorin e masakrës së Srebrenicës. Kjo masakër është më e rënda në Evropë që nga Luf
Video e dhimbshme nga lufta e Bosnjes (VIDEO) Ndërsa po afron përvjetori i radhës i Srebrencës, simbolit më mizor të një lufte mizore siç qe ajo e Bosnjes, aty ku ser
Palmer: Statusi i Kosovës s' mund të ndërlidhet me atë të Bosnjë e Hercegovinës Diplomati amerikan, Matthew Palmer pohon se Rusia është duke bllokuar shumë procese në Ballkanin Perëndimor. Gjatë qëndr
Pushtohet nga flakët kampi i emigrantëve në Bosnje, 29 të lënduar Një kamp migrantësh në në veri-perëndim të Bosnje e Hercegovinës është përfshirë nga flakët. Si pasojë e zjarrit 29 p
Uji merr përpara gjithçka në Bosnje (VIDEO) Në Bosnje dhe Hercegovinë ditëve të fundit si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, sidomos në disa vende, janë përmbyt
Stuhi e fuqishme dëbore godet Bosnjën në mes të majit (VIDEO) Bosnja dhe Hercegovina është përfshirë nga moti i ligë, i shoqëruar me reshje të mëdha të shiut që kanë përfshirë disa
Rrëfimi i presidentit të marrë peng (VIDEO) Ishte një kapitull dramatik, pak i njohur, i luftës në Bosnje në vitet 1990: rrëmbimi e presidentit Alija Izetbegoviq.
Taksa "pastron" marketet nga mallrat serbe Zbatimi i taksës 100 për qind për produktet nga Serbia dhe Bosnja Hercegovina ka filluar të zbrazë vitrinat e dyqaneve n
Bosnja dënon me 10 vite burg Veselin për krime lufte (FOTO LAJM) Drejtësia në Sarajevë dënoi një grua me dhjetë vjet burgim për vrasjen e një djali 12 vjeç serb, gjatë luftës në Bosnje
Kosova bojkoton Bosnjën ndërsa Rama ha iftar me ta Përderisa Kosova e ka bojtoktuar takimin në Bosnje-Hercegovinë për shkak se nuk e njeh pavarësinë e saj, kryeministri i
Zaev në darkën e Iftarit me Ramën, kush i ka ftuar? (FOTO LAJM) Në fillimin e muajit të Ramazanit, Kryeminstri Rama ka qenë i ftuar në darkën e Iftarit në Sarajevë, më ftesën të homolo
Thaçi përkeqëson edhe më tej marrëdhëniet me Bosnjen, heq dorë nga samiti Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfundimisht ka hequr dorë nga pjesëmarrja në samitin e thirrur në Sa
Nxënësit kroat në Bosnjë mësojnë se Kosova është e pavarur, reagojnë mënjëherë mendiat serbe "Çfarë mësojnë nxënësit e kantoneve kroate në Bosnje? Mësojnë se Kosova është shtet i pavarur!" Kështu shkruan mediumi s
Në kujtim të shqiptarëve të vrarë nga çetnikët në Bijelinë të Bosnjës në fillim të prillit 1992 (FOTO LAJM) Bijelina sot është një qytet pothuaj “i pastër” serb. Dikur ishte qytet shumetnik, me serbë e boshnjakë (myslimanë), por