999 rezultate për

bosnjĂ

Vata: Duhet të investojmë te Broja Rudi Vata shprehet se kombëtarja duhet të investojë te Armando Broja për ta kthyer në një si Xheko te Bosnja apo Levando
Shqiptarët dhe sllavët mbushin Europën me kokainë përmes porteve spanjolle Portet e Spanjës janë kthyer në një parajsë për trafikantët nga vendet e ish-Jugosllavisë dhe Shqipërisë, raportojnë med
Zyrtari nga Bosnja: Kosova është shtet i pavarur! Bosnje-Hercegovina dhe Serbia janë dy shtetet e vetme të dala nga shpërbërja e ish-Jugosllavisë që nuk e njohin pavarësi
Mini-Schengeni i panevojshëm përderisa Serbia dhe Bosnja nuk e njohin Kosovën Liderët e Ballkanit Perëndimor, për herë të dytë brenda një muaji, u takuan pa Kosovën. Kësaj radhe Samiti u mbajt në
Macron futet në telashe: Bosnja është bombë me sahat... Presidenti i Francës, Emmanuel Macron theksoi se shqetësimi më i madh në Ballkan është “kthimi i xhihadistëve” në Bosnje
100% taksë për Bosnjën, çfarë pritet nga qeveria e re Ministri i Tregtisë në Bosnje e Hercegovinë, Mirko Sharoviq, i tha Radios Evropa e Lirë se nga Lëvizja Vetëvendosje dhe
Bosnja dhe Hercegovina i ofron Serbisë Republikën Serbe dhe 4 komunat veriore serbe të Kosovës Milorad Dodik, kryesues i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, ka folur sërish për çështjen e Kosovës. Ai ka thënë d
Ilaçet nga Serbia dhe Bosnja zhduken nga tregu i Kosovës pas taksës Barnat të cilat janë importuar në Kosovë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, tashmë janë zëvendësuar plotësisht me impo
Meta i dërgon përshëndetje nga Bosnja maces dhe na njeh me "mikun" e ri special (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka qenë në një vizitë zyrtare në Bosnje, ku mes të tjerave ka takuar një mik shumë të veçantë. M
Bosnja nĂ« buzĂ« tĂ« greminĂ«s Alexander Brezar NĂ« skenat e para tĂ« filmit tĂ« Danis Tanović, "Toka e askujt", (film qĂ« ka fituar Oscar), i
Bosnja dënon me 10 vite burg Veselin për krime lufte (FOTO LAJM) Drejtësia në Sarajevë dënoi një grua me dhjetë vjet burgim për vrasjen e një djali 12 vjeç serb, gjatë luftës në Bosnje
BE-ja po e kolonizon veriun me serbë nga Bosnja e Kroacia Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Agim Bahtiri ka reaguar për neglizhencës që sipas tij BE-ja e ka treguar në raport me k
Bosnja do të marrë nga kurdët dy shtetas të saj që luftonin për ISIS Autoritetet në Bosnje e Hercegovinë thonë se do të kthejnë dy persona që kanë luftuar për Shtetin Islamik ndërsa tani po
Bosnja kërkon heqjen e taksës, por këto janë dy kushtet e Kosovës Bosnjë dhe Hercegovina ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të heqë tarifën doganore 100 për qind për mallrat me origjinë
Bosnja përfiton dhe nxjerr fytyrën armike kundër Kosovës Mirko Sharoviq ka thënë se mund të kërkojnë përjashtimin e Kosovës nga CEFTA, pas vendimit për taksë prej 100 për qind n
Taksa, sa kanë paguar deri tani Serbia dhe Bosnja Vendimi i Qeverisë së Kosovës për taksë 100 për qind ndaj produkteve me prejardhje nga Serbia e Bosnja, ka ulur dukshëm
Edhe një reagim i ashpër nga Kosova për Hahnin Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut, duke komentuar vizitën e komisionarit evropian për Zgjerim,
Dogana i kthen mbrapsht 20 kamiona me mallra nga Serbia dhe Bosnja Pas vendimit të djeshëm të Qeverisë së Kosovës për rritjen në 100 përqind të taksës doganore ndaj produkteve të Serbisë
Vuçiç nuk ngopet së bëri keq Kosovës, kërkon heqjen e taksës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, përsëriti se nuk do të ketë vazhdim të dialogut me Kosovën, derisa kjo e fundit
Bosnja dhe Serbia kërkojnë drejtësi te Mogherini por harrojnë që nuk e njohin Kosovën Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës shtesë prej 10 për qind për produktet me origjinë nga Bosnja dhe Se