999 rezultate për

boshnjaket

Sot boshnjakët drejtohen në kutitë e votimit Qytetarët në Bosnje dhe Hercegovinë votojnë sot në zgjedhjet e përgjithshme, të cilat vijnë pas një fushate zgjedhore, k
Edhe boshnjakët protestojnë më 29 shtator, kundër Thaçit Partia Evropiane e Aksionit Demokratik, e komunitetit boshnjak në Kosovë, ka i paralajmëruar që do ta mbështet “Protestë
Edhe boshnjakët kërkojnë të jenë pjesë e dialogut Rasim Demiri, ministër pa portofol ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që edhe boshnjakët e Mitrovicës të kyçen në dialogun
Deklarata e bujshme: Erdogani, i dërguar i Zotit Kryesuesi i Presidencës së Bosnjë e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviç në fjalimin e tij në Kongresin e gjashtë të Unionit
Boshnjakët zyrtarizojnë partinë e tyre politike në Maqedoni Me 99 vota pro dhe asnjë kundër, sot u themelua edhe një parti e re nga komuniteti boshnjak në Maqedoni. Lidhja demokrat
Boshnjakët e Kosovës mbështesin deklaratën e Izetbegoviqit Ministri për Zhvillim Rajonal në Qeverinë e Republikës së Kosovës njëherit edhe kryetar i Partisë Demokratike Boshnjake,
Përgatitet byreku më i madh në botë, ja sa peshon (VIDEO) Në qytetin e Tazllës, në Bosnjë dhe Hercegovinë, është përgatitur byreku më i madh në botë, që peshon 650 kg. Për për
Vuçiç falenderon boshnjakët për fitoren e tij (VIDEO) Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka falenderuar të qytetarët e Serbisë, duke përfshirë edhe boshnjakët dhe h
Princ Llazari në Mitrovicë, protestojnë shqiptarët e boshnjakët Në një seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin Komunal të Mitrovicës së veriut, është votuar në lidhgje me vendosjen e ven
Zvicra e shqiptarëve mundet nga Bosnja (VIDEO) Zvicra ku aktivizohen edhe shumë futbollistë shqiptarë ka pësuar humbje me rezultatin 2:0 kundër Bosnjës. Ekipi zvice
Boshnjakët thërrasin emrin e Palestinës (VIDEO) Tifozët e Bosnjës dhe Hercegovinës kanë refuzuar të mbajnë një minutë heshtje në nderë të viktimave të sulmit terrorist
Boshnjakët “tallen” me serbët, nxjerrin në shitje gurin që goditi Vuçiçin Menjëherë pas sulmit të djeshëm ndaj kryeministrit serb Aleksandar Vuçiq - në Potoçar, në shënimin e 20-vjetorit të gjen
Për shqiptarët, prioritet janë të ardhurat. Për grekët, malazezët shëndeti. Për serbët, bullgarët, boshnjakët dhe kroatët, jeta e qetë Çfarë ka më shumë rëndësi? Ose kush është prioriteti juaj? Kjo pyetje u është drejtuar 80 mijë njerëzve në të gjit
Edhe boshnjakët në protestë kundër Serbisë? Protesta e sotme e Vetëvendosjes ka qenë e fokusuar sidomos kundër Jabllanoviçit, Trepçës dhe Serbisë. Një qytetar ës
Boshnjakët poezi për Serbi - Shqipëri: Shqiptarët i dalldisën majmunët serbë Boshnjakët janë të njohur për humor të hollë. Ata kanë krijuar një poezi dedikuar posaçërisht ndeshjes Serbi - Shqipë
Edhe boshnjakët akuzohen për krime lufte kundër serbëve Ndoshta askush nuk do ta kishte menduar se do të vinte dita që nga popujt që ishin viktima të regjimit serb, do të kisht
Lista, ja 23 boshnjakët e "Brazil 2014" Trajneri i Bosnje Hercegoviës Safet Susiç ka zyrtarizuar listën me 23 futbollistë që do të përfaqësojnë shtetin ballkani
Boshnjakët i përgjigjen Van Damm-it (VIDEO) Të rinjtë boshnjakë që shihni në videon më lartë kërkojnë të imitojnë reklamën e aktorit të arteve marciale Jean-Claude
Gazetari kroat: UDB-ja nuk gjente shqiptarë për të vrarë shqiptarë Serbët i kanë vrarë serbët, kroatët i vrisnin kroatët, boshnjakët i vrisnin boshnjakët, derisa serbët i kanë likuiduar e
Serbët janë turq, shqiptarët të bardhë, boshnjakët budallenj... Kërkuesin më i njohur në botë, Google, pa të cilin vështirë së mund të kryhet ndonjë punë në secilin sektor, sot e shfry