999 rezultate për

borxhit

Borxhi i jashtëm u shtua me 1 miliard euro më 2020 Borxhi i jashtëm i vendit shënoi rritjen më të fortë vjetore të tre dekadave të fundit si rrjedhojë e plotësimit të nevo
Borxhi publik shkon në 77.8% të PBB-së, stoku zgjerohet me 908 milion euro Stoku i borxhit publik arriti mbi 1,2 trilionë lekë në fund të vitit 2020 dhe në raport me Prodhimin e Brendshëm Bruto s
Barcelona rrezikon falimentimin, zbulohet shifra e "çmendur" e borxhit Barcelona rrezikon falimentimin total për shkak të pandemisë globale COVID-19. Ky lajm lançohet nga “La Vanguardia”,
Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e borxhit gjatë pandemisë (FOTO LAJM) Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
COVID-19/ Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e lartë të borxhit, por e fundit për mbështetjen për ekonominë Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
Rritja e Borxhit Publik, Basha akuzon Ramën se po i jep goditjen fatale ekonomisë Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas të dhënave të fundit lidhur me rritjen e Borxhit Publik trksa shprehe se kryem
Kriza nga pandemia, United pëson ulje të ardhurash dhe rritje të borxhit United njoftoi të enjten se ata janë duke tërhequr parashikimin e tyre të mëparshëm për vitin 2020 ‘duke marrë parasysh
Rritje e borxhit, Roma rrezikon falimentimin Pas publikimit të djeshëm të raportit tremujor të 31 Marsit, AS Roma pati një rritje të borxhit të saj financiar në 278.
I merr koleges para për dasmën, por në vend të borxhit i jep dru Qibrije Rustemi tregon se ka një problem me qytetaren Brisilda Kurti, të cilën e ka njohur në marrëdhënie pune. Brisi
OSHEE sekuestron Ujësjellësin në Vlorë, shifrat e borxhit marramendëse Së fundi një skandal ka "marrë dhenë". Mësohet se OSHEE ka sekuestruar Ujësjellësin Vlorë për shkak se subjekti ka një b
SHIFRAT/ Si piktori dhe mësuesi i anglishtes po e fusin në kolaps ekonominë shqiptare (FOTO LAJM) Katastrofa financiare është ajo që e pret vendin tonë në të ardhmen. Nëse shteti ka hequr dorë nga shumë investime p
Shqipëria me borxhin më të lartë në rajon, ku renditemi në Europë Shqipëria vijon të ketë borxhin më të lartë publik në rajon dhe ndër ta parat në Europë në raport me Prodhimin e Brendsh
Frikë për falimentimin e bizneseve në Turqi "Gabimi ynë më i madh ishte se në vitin 2013 morëm 9.5 milionë dollarë kredi. Nuk e imagjinuam se kursi i këmbimit do të
Dikur ishim të dytët për rritje ekonomike tani gjermanëve ua kalojmë për borxhin publik, dalin shifrat e frikshme Me një borxh publik, që vlerësohet të ketë arritur në rreth 69% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në tremujorin e pa
Nuk kanë fund problemet për Tiranën, heqje pikësh dhe penalizime nga UEFA Në janar të vitit të kaluar Tiranës iu bllokua merkatoja nga FIFA prej borxhit që kishte ndaj një lojtari bullgar, Marti
FMN ka një skenar alarmant për borxhin: Do të shkojë në 80 % FMN lajmëron se Shqipëria nuk ka mundur të mbajë angazhimet për uljen e borxhit publike. Sikur situata të mirëmenaxh
FMN jep alarmin: Shqipëria e zhytur në borxhe! Bordi Ekzekutiv i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka dhënë konkluzionet e raportit të parë të programit të post monito
Rritet borxhi publik i Kosovës Borxhi publik i Republikës së Kosovës, vit pas viti po shënon rritje. Sipas të dhënave zyrtare, deri në shtator të vitit
Kosova zhytet thellë në borxhe Borxhi publik i Kosovës gjatë këtij viti ka shënuar rritje, por megjithatë mbetet i ulëti krahasuar me vendet e rajonit.
Çdo shqiptar është i mbytur në borxh, zbulo shifrën tënde! "Në vlerë absolute, Borxhi për Frymë në 2018-n përllogaritet të jetë 395, 015 lekë (treqind e nëntëdhjetë e pesë mijë e