999 rezultate për

borussia

Zyrtare: Borusisa Dortmund firmos me mbrojtësin e Bazelit (FOTO LAJM) Borussia Dortmund ka njoftuar se ka transferuar mbrojtësin e Baselit, Manuel Akanji. Skuadra gjermane, Borussia Dortm
Unied dhe Liverpool nisin luftën për Pulisic Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë në garë për talentin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic. Sipas Indep
Zorc mohon se gjermani i Dortmundit do të transferohet në Milano Drejtori sportiv i Borussia Dortmundit, Michael Zorc, e ka mohuar lajmin se anësori gjerman, Andre Schurrle, mund t’i ba
Flet atentatori që i vendosi bombën autobusit të Dortmundit: Nuk doja të vrisja askënd Një pranim faji, por jo plotësisht. Më 11 prrillin e kaluar, Sergej W. ka vënë në zbatim atentatin me bombë kundër autob
Aubameyang nënshkruan kontratë të fshehtë me skuadrën nga Bundesliga Pierre-Emerick Aubameyang ka vazhduar kontratën e tij me skuadrën gjermane Borussia Dortmund Sulmuesi fantastik, Pier
Mbas tetë javëve Borussia e Dortmundit ka marrë fitoren e parë Skuadra e Borussia Dortmund ka marrë fitoren e parë pas tetë ndeshjeve në Bundesligë, duke mposhtur në transfertë Mainzi
STATISTIKË / Dy skuadrat e mëdha që dështuan në Champions League këtë sezon 2017/18 UEFA Champions League pati shumë surpriza të mëdha këtë sezon në fazën e grupeve. Dy skuadrat e mëdha që dështuan kë
Supersfida e sotme Real – BVB, gjermanët rrezikojnë dhe Europa Leaguen Real Madridit dhe Borussia Dortmundit do të takohen sot në një ndeshje që premton spektakël, por për fat të keq vlej vet
Dortmund vendos çmimin e duhur për sulmuesin Aubameyang 60 milionë euro, është çmimi sipas “Bild” që kërkon Borussia Dortmundi për shërbimet e Aubameyang. E ardhmja e Pierre
Monchengladbach befason Bayernin duke e mundur në Borussia-Park Borussia Monchengladbach ka tronditur kampionët e Bundesligës, Bayern Munichin, duke e mposhtur me rezultat 2:1, në kuad
Dortmundi e gjobiti, Aubameyang mendon tu përgjigjet duke u larguar Të tjera probleme për Pierre Emerick Aubameyang te Borussia e Dortmundit. Klubi verdhezi e ka pezulluar sulmuesin nga Ga
E PABESUESHME / Shikoni se çafë bën Aubameyan në stërvitje (VIDEO) Borussia Dortmund krenohet me sulmuesin e tyre, që është një nga më të mirët në Evropë. Sulmuesi gabonez këtë e ka v
Tha që do të lërë Dortmundin, Milan gjuan rastin dhe fillon negociatat Milan është në kërkim të përforcimeve të reja dhe për këtë ka hedhur sytë drejt Bundesligës. Kuqezinjtë po vazhdojnë të
Mbrojtësi i Borussias shënon gol si ZLATAN (VIDEO) Ai është një mbrojtës me karaktere të mira dhe me një fizik tipik si duhet të jetë një mbrojtës anësor. Në stërvitje
Wener nuk udhëton për në Dortumund: Kanë tifozë të çmendur do më shurdhojnë Nga frika për përkeqësimin e një lëndimi të pazakontë, ylli i RB Leipzig, Timo Werner, nuk do të jetë në ndeshjen ndaj B
Notat e lojtarëve në ndeshjen Borussia Dortmund - Real Madrid (FOTO) Real Madridi e ka mposhtur Borussia Dortmundin në Signal Iduna Park me rezultat 3-1. Ronaldo ka arritur të shënojë dy go
Ronaldo është një tmerr për ekipet gjermane Cristiano Ronaldo ka shenuar 23 gola në 20 ndeshje të zhvilluara ndaj ekipeve gjermane si: Bayerni, Schalke, Wolfsburg d
Super Tottenham, super Kane, Dortmundi ndjen mungesën e Dembeles (VIDEO) Sfida më të fortë të grupit ku merr pjesë dhe Real Madrid me APOEl, ishte Tottenham që më në fund theu mallkimin e “Wemb
Dembele: E pash si të vetmen zgjidhje braktisjen e stërvitjes që Dortmund të lejonte largimin tim Pas shumë e shumë tentatviash Barcelona arriti më në fund ta Deembelen nga Borussia Dortmund, por ndihmesën më të madhe
Aubameyang iu tregon shokëve se çdo të bëjë me të ardhmen etij Pierre-Emerick Aubameyang dëshironte një lëvizje larg nga Dortmund, të cilën akoma nuk e ka marrë. Tani ai është duke