999 rezultate për

borussia

Bayern Munich i papërmbajtshëm ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich nuk po ndalon së shënuari ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Ai që ka realizuar golin e
Bayern Munich "poker" ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Këtë herë është mbroj
Bayern Munich shënon edhe golin e tretë ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Ai që ka realizuar ësh
Bayern Munich përmbys rezultatin ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich ka përmbysur rezultatin ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Është përsëri ai, Sandro Wag
Bayern Munich barazon rezultatin ndaj Borussia Monchengladbach (VIDEO) Bayern Munich ka barazuar rezultatin ndaj Borussia Monchengladbach në "Allianz Arena". Ai që ka shënuar është sulmue
Borussia Monchengladbach befason Bayernin (VIDEO) Borussia Monchengladbach ka kaluar në avantazh ndaj Bayernit në "Allianz Arena". Autori i golit është Josip Drmic që
Formacionet zyrtare: Bayern Munich - Borussia Dortmund Bayern Munich dhe Borussia Dortmund do të luajnë sot klasiken e tyre në Bundesligë. Bavarezët duan fitoren që të mby
Marco Reus rinovon kontratën me Borussia Dortmund Marco Reus ka rinovuar kontratën me klubin gjerman, Borussia Dortmund deri në vitin 2023. Gjermani do ta mbartë fane
Valon Berisha vlerësohet pozitiv pas ndeshjes me dy golat e shënuar (FOTO LAJM) Valon Berisha është vlerësuar si lojtari më i mirë i Salzburgut në fitoren 2-1 kundër Borussia Dortmundit në “Signal Idu
Super Valon Berisha, mposht i vetëm Dortmundin në "Signal Iduna Park" Valon Berisha ka shkëlqyer sonte duke shënuar dy gola në fitoren e madhe të Salzburgut kundër Borussia Dortmundit në “Si
Borussia Dortmund kalon në avantazh ndaj Augsburgut (VIDEO) Borussia Dortmund ka kaluar në avantazh ndaj Augsburgut në "Signal Iduna Park". Autori i golit është mesfushori, Mar
Dortmund eliminon Atalantan e Berishës nga Europa League (VIDEO) Borussia Dortmund ka eliminuar Atalantan e Ertrit Berishës nga UEFA Europa League. Të dyja skuadrat kanë barazuar me
Chelsea dhe Bayern Munich hidhen në sulm për talentin e Borussia Dortmundit Chelsea dhe Bayern Munich janë futur në garë për talentin amerikan të Borussia Dortmundit, Christian Pulisicin. Chels
Shefi ekzekutiv i Borussias shpreh keqardhje për largimin e Aubameyangut Shefi ekzekutiv i Borussias së Dortmundit, Hans Joachim Watzke në një intervistë për mediat gjermane ka folur për transf
Batshuay tregon arsyen pse zgjodhi transferimin tek Dortmund Michy Batshuayi foli zyrtarisht si lojtari më i ri i Borussia Dortmund. Sulmuesi u transferua në “Signal Iduna Park”
Aubameyang mesazh faleminderimi dhe kërkim falje për Borussia Dortmundin Sulmuesi nga Gabonit, Aubameyang ka falënderuar të gjithë për kohën e kaluar te Dortmundi. Ai thotë se situatat e pakën
Zyrtare: Sulmuesi i Chelseat huazohet tek Borussia Dortmund Skuadra gjermane, Borussia Dortmund ka njoftuar se ka marrë sulmuesin e Chelseat, Michy Batshuayi. Borussia Dortmund
Zyrtare: Mesfushori i Barcelonës nënshkruan me Borussia Dortmund Borussia Dortmund ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me Barcelonën për spanjollin Sergio Gomez. Skuadra gjermane,
Klopp ka disa fjalë për sulmuesin gabonez, Pierre-Emerick Aubameyang Jurgen Klopp ka mohuar se Liverpool do të tentojë transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameya
Zyrtare: Borusisa Dortmund firmos me mbrojtësin e Bazelit (FOTO LAJM) Borussia Dortmund ka njoftuar se ka transferuar mbrojtësin e Baselit, Manuel Akanji. Skuadra gjermane, Borussia Dortm