999 rezultate për

borussia

Gundogan largon Borussian nga fundi (VIDEO) Në ndeshjen hapëse të javës së 14 të Bundesligës Dortmundi ka arritur një fitore me mjaft vlera me rezultatin 1-0 ndaj H
PSG, Borussia e Southampton në Kroaci për Cikalleshin Luhet këtë të dielë, në ora 17:00 derbi i Splitit në Kroaci mes Hajduk dhe RNK Split. Një ndeshje që nuk do të kishte as
Reus te Reali për inat të Bayernit Bayern Munchen është shndërruar në "makthin" e Borussia Dortmund. Vitet e fundit i kanë marrë thuajse të gjithë yjet e s
Babai i Immobile: Milan? Është mirë te Borussia Merkatoja e Milanit rrotullohet rreth sulmuesve. Gati për tu larguar nga Milanello janë Giampaolo Pazzini, i cili dëshir
Muller: Topi i Artë për CR7-ën? Shumë e mërzitshme! Thomas Muller rreshtohet përkrah Neuer në garën për Topin e Artë. Natyrisht që dicka e tillë nuk është befasia e ditës,
Borussia në vend të fundit, Klopp: Nuk largohem (VIDEO) Jurgen Klopp nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen edhe pse Borussia Dortmund renditet në vendin e fundit të Bundesligës pa
Arsenali mposht Borussia Dortmundin (VIDEO) Arsenali ka shënuar fitore me rezultat 2 me 0 ndaj Borussia Dortmundit në xhiron e pestë të Grupit D në Ligën e Kampionë
Arsenal-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Kryendeshja e kësaj dite në Champions League mund të konsiderohet ajo mes Arsenalit dhe Borussia Dortmundit për grupin D
Edhe Borussia Dortmund në garë për Shaqirin Komplikohet gjithmonë e më tepër mundësia që Xherdan Shaqiri të transferohet te Juventus. Talenti shqiptar i Zvicrës pël
Bayerni bën "poker", Paderborni ndal Borussian (VIDEO) Bayern Munchen nuk di të ndalet. Pas ndeshjeve të Kombëtareve bavarezët vijojnë me fitore në Bundesligë. "Viktima" më e
Ebola, Borussia ndalon Aubameyang ti bashkohet kombëtares Epidemia e Ebolas po kthehet në një çështje jo vetëm në kontinentin afrikan por edhe në Europë. Pasi shteti i Marokut re
Të gjithë të çmendur pas Marco Reus Me shumë mundësi Marco Reus do ti japë lamtumirën Borussia Dortmundit. Ylli gjerman, të cilit i skadon kontrata në vitin
Gjermania, ja lista me 23 futbollistë e Low Në vigjilje të ndeshjes eleminatore kundër Gjibraltarit dhe asaj miqësore kundër Spanjës, tekniku i Gjermanisë Joachim L
Reus refuzon City-n, pret Barçën I shumëkërkuar nga Manchester City, ylli i Borussia Dortmund Marco Reus mesa duket nuk ka ndermend të pranojë ofertën e
Çmendet City, ja çfarë page i ofron Reus-it Marco Reus i ka ditët e numëruara në "Singal Iduna Park". Borussia Dortmund do ta ketë shumë të vështirë për t’i rezistu
Munchengladbah 3-1 Hoffenheim, "Fohlen" në vend të dytë (VIDEO) Borussia Munchengladbah triumfon në javën e 10 të Bundesligës duke mposhtur 3-1 Hoffenheimin dhe duke arritur Wolfsburgu
Bayerni përmbys Dortmundin, shënon Levandowski (VIDEO) Bayern Munichu është kthyer nga disavantazhi i pjesës së parë, për ta fituar kryendeshjen e Bundesligas kundër Borussia
Bayern-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Borussia Dortmund do të shpresojë t’i japë fund ecurisë negative në Bundesliga, e të rigjejë formën e shfaqur gjatë ndes
Bayern-Borussia, "verdhezinjtë" kërkojnë kthesën Borussia Dortmund do të shpresojë t’i japë fund ecurisë negative në Bundesliga, e të rigjejë formën e shfaqur gjatë ndes
Milan, Arsenal në pole-position për "Ribery-n e ri" (VIDEO) Po nis një garë e vërtetë ndërkombëtare për Gonçalo Guedes, 17-vjeçari i Benfikës që në Portugali njihet si "Ribery i ri