999 rezultate për

borussia

Europa League, ja 16 sfidat e mbrëmjes Rikthehen emocionet e UEFA Europa League me ndeshjet e para të fazës së 1/16-ve ku përplasjet e mëdha janë në numër të k
Napoli hedh sytë nga Jurgen Klopp Jurgen Klopp është në shënjestrën e presidentit të Napolit, Aurelio de Laurentis. Numri 1 i klubit "axurr" ka vendosur q
Borussia Dortmund hedh sytë nga Shkodran Mustafi E ardhmja e Shkodran Mustafit mund të jetë larg Valencias. Paraqitjet shumë pozitive të futbollistit me origjinë shqipta
Edhe Juventus në garë për Gundogan Dëmtimi i rëndë në shpinë është harruar tashmë. Ilkay Gundogan është rikthyer në fushat e lojës dhe mbi të gjitha, në ra
Watzke: Bayerni, 50 vjet para Borussias "Bayerni është 50 vjet përpara Borussias së Dortmundit". Kjo duhet besuar pasi e thotë vetë Shefi Ekzekutiv i verdhezinj
Zorc: Zemra e Reus rreh për Borussian Drejtori Sportiv i Borussia Dortmund Michael Zorc ka komentuar rinovimin e kontratës së yllit të skuadrës Marco Reus. Si
Zyrtare: Reus firmos deri në fund të 2019-ës Përflitej prej kohësh, por tani është zyrtare. Borussia Dortmund, me një komunikatë në faqen e saj, ka dhënë lajmin e ri
Pas fitores, Klopp ndjehet i lehtësuar Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp është shprehur se pas fitores kundër Freiburgut, gjërat po shkojnë më mirë
Borussia rikthehet me tripletë, fiton edhe Bayerni (VIDEO) Pas humbjes me Wolfsburgun dhe barazimin me Schalke 04 Bayern Munchen rikthehet te fitorja në javën e 20 të Bundesligës.
Borussia, 5 ndeshje afat për Klopp Pesë ndeshje për të dalë nga situata kaotike ku është futur. Borussia Dortmund u rindërtua për të rivalizuar Bayern Munc
Klopp: I kam bateritë plot, s'e jap dorëheqjen Jurgen Klopp po kalon momentin më të vështirë në karrierën e tij si trajneri i Borussia Dortmund. Humbja më e fundit 0-1
Tifozët irritohen, Hummels e Weidenfeller japin llogari (FOTO LAJM) Borussia Dortmund nuk di të dalë nga kriza. Edhe në javën e 19 ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp nuk ka arritur të fitoj
Largime të rëndësishme nga Borussia Dortmund (FOTO LAJM) Kriza e Borussia Dortmund nuk ka të sosur. Ecuria negative ka filluar të shfaqë pasojat e para edhe tek futbollistët. Pa
Mkhitaryan do largimin nga Borussia, Juve në pole Mino Raiola e trazon edhe më shumë ambientin te Borussia Dortmund. Menaxheri i famshëm italian, që si klientë ka disa ng
6 javë pezullim për Huntelaar (VIDEO) Ndërhyrja e ashpër ndaj Manuel Schmiedebach në sfidën e së shtunës ndaj Hannover 96 i ka kushtuar rëndë sulmuesit të Sch
Ja ekipi që ka zgjedhur Marco Reus Real Madrid ka pak shanse të firmosë me Marco Reus pasi siç bëjnë të ditur mediat gjermane, ylli 25-vjeçar ka vendosur t
Guardiola: Mund ta pësojmë si Borussia Pep Guardiola i ka kujtuar skuadrës së tij se në Bundesligë çdo ndeshje është e vështirë dhe dha si shembull rastin e Bo
Granit Xhaka rinovoi kontratën me Borussia Moenchengladbach deri në vitin 2019 Tashmë është zyrtare, Granit Xhaka ka rinovuar kontratën me Borussian e Moenchengladbachit, deri në verën e vitit 2019.
Arsenal, Wenger nis sulmin për Reus Sipas asaj që raporton prestigjozja gjermane "Bild", tekniku i Arsenal Arsene Wenger nuk ka ndermend të heqë dorë nga dë
Bayerni refuzon Marco Reus, ja pse Bayern Munchen ka përjashtuar mundësinë e blerjes së sulmuesit Marco Reus nga Borussia Dortmund. Sipas gjermanes "Bild",