999 rezultate për

borussia

Milan, Berlusconi ka zgjedhur Jurgen Klopp Presidenti i Milanit Silvio Berlusconi ka zgjedhur trajnerin për sezonin e ardhshëm: teknikun e Borussia Dortmund Jurgen
Kupa e Gjermanisë, Borussia e Leverkusen në cerekfinale (VIDEO) Borussia Dortmund vijon serinë e rezulateteve pozitive. Edhe pse me vështirësi skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Dynamo
Borussia i shënon Schalkes 3 gola në 8 minuta (VIDEO) Borussia Dortmund triumfon në derbin e Vestfalisë. Skuadra e Jurgen Klopp mposhti 2-0 Schalke 04 dhe të tre golat u shën
Messi i përfshirë në "dallaveret" e ndeshjeve të bamirësisë E përditshmja gjermane "Der Spiegel" ka zbuluar një skandal përsa i përket pastrimit të parave nëpërmjet ndeshjeve të ba
Telashe për Juven, Pirlo humbet Romën dhe Borussian Ekzaminimet mjekësore, të cilave iu nënshtrua mëngjesin e sotëm mesfushori i Juventusit Andrea Pirlo, kanë evidentuar nj
Panik te Borussia, bombë pranë "Signal Iduna Park" (FOTO) Një bombë e pashpërthyer ka krijuar panik te Borussia Dortmund këtë mëngjes. Në afërsi të stadiumit "Signal Iduna Park",
Juve-Borussia, Buffon e Reus i paraprijnë sfidës (VIDEO) Gigi Buffon, portieri dhe kapiteni i Juventusit dhe kombëtares italiane, dhe Marco Reus, sulmuesi i Borussia Dortmund dh
Juve-Borussia, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Rikthehen emocionet e Champions League. Borussia Dortmund vërtet mund të jetë skuadra e 12 në klasifikimin e Bundesligës
Barcelona, Braida në Itali për 3 yje (FOTO LAJM) Drejtori i ri Sportiv i Barcelonës Ariedo Braida ka nisur menjëherë punën për afrimin e futbollistëve të rinj te klubi b
Zyrtare: Hazard te Borussia Moenchengladbach Borusia Moenchengladbah ka arritur të blejë kartonin e plotë të Thorgan Hazard. Futbollisti belg është tashmë me të gjit
Borussia ngacmon Juven në Twitter: Si në vitet '90 (VIDEO) Ka filluar sfida mes Juventus dhe Borussia Dortmund. Klubi gjerman, nëpërmjet profilit të tij zyrtar në Twitter, i kanë
Reus karikon Borussian: Mund ta mundim Juven "Kam vendosur të qëndrojn te Borussia dhe të rinovoj pasi kjo është skuadra e qytetit tim". Marco Reus i betohet për bes
Pirlo: Bukur të shënosh, tani mendjen te Borussia (VIDEO) Autor i një goli vendimtar në fitoren më të fundit në Serie A kundër Atalantas, mesfushori i Juventusit Andrea Pirlo ka
Juve-Borussia, Klopp rikuperon Hummels Vijnë lajme të mira nga infermeria për teknikun e Borussia Dortmund Jurgen Klopp në vigjilje të ndeshjes së Champions Le
Borussia, Gundogan: Duhet të shënojmë në Torino Tri fitore radhazi në Bundeligë, Borussia Dortmund nuk i kishte arritur më parë në këtë sezon. Kjo seri pozitive erdhi n
Lippi: Juve superiore ndaj Borussias, titulli i sigurtë Në një intervistë për "TuttoSport", ish trajneri i Kombëtares italiane dhe Juventusit Marcello Lippi ka analizuar moment
United, 145 milionë për dy super-yje (FOTO LAJM) Drejtuesit e Manchester United kanë nisur të mendojnë për sezonin e ardhshëm. Tekniku Louis Van Gaal ka piketuar dy futb
Stuttgart, skena emocionuese mes lojtarëve dhe tifozëve (VIDEO) Humbja e djeshme në shtëpi përballë Borussia Dortmund e pozicionon Stuttgartin të fundit në tabelën e Bundesligës duke q
Flamuri shqiptar valëvitet në Andaluzi Një flamur shqiptar është parë të valëvitet në sfidën e zhvilluar mes Sevillës dhe M’gladbach. Është bërë traditë tas
Europa League, ja 16 sfidat e mbrëmjes Rikthehen emocionet e UEFA Europa League me ndeshjet e para të fazës së 1/16-ve ku përplasjet e mëdha janë në numër të k