999 rezultate për

borisov

Bllokuesi i Maqedonisë reagon pasi ia treguan vendin në Bullgari Kryeministri Bojko Borisov ka marrë përgjegjësinë për refuzimin të takohet me mua, por ai nuk e kupton qëllimin kryesor
Borisov: Greqia dhe Maqedonia të gjejnë zgjidhje, siç e bënë atë Sofja dhe Shkupi Kryeministri i Bullagrisë, Bojko Borisov në një intervistë për “Trud”, pyetjes se përse kryeministri i Maqedonisë, Zoran
Skëndërbeu i qetë, shmang Milanin e ri në Ply Off-in final UEFA ditn e sotme ka ndarë grupet me skuadrat të cilat do të përballen për fazën e Play Off-it. Skëndërbeu ka shmang
Zaev: Maqedonia dha shembull se si të shkohet përpara “Presim që secili të sendërtohet në proceset të cilat shkruajnë histori të re për Republikën e Maqedonisë" u shpreh kry
Zaev dhe Borisov përulen para varrit të Goce Dellçevit Ta kalojmë të shkuarën dhe të tanishmen për shkak të së ardhmes së Maqedonisë, u shpreh kryetari i qeverisë së Maqedonis
Delegacioni bullgar mbërrin në Maqedoni, pritet me nderime të larta Delegacioni i lartë i Republikës së Bullgarisë i udhëhequr nga kryeministri, Bojko Borisov, ka arritur në oborrin e qeve
Kryeministri bullgar, Bojko Borisov për vizitë dyditore në Maqedoni Qeveria e Republikës së Maqedonisë dhe kryeministri Zoran Zaev, në dy ditët e ardhshme do të jenë nikoqir të delegacioni
Çështja e emrit të Maqedonisë, temë diskutimi në takimin Cipras-Borisov-Vuçiç Në agjendën e takimit mes liderëve të Greqisë, Serbisë dhe Bullgarisë që do të mbahet sot në Selani, do të jetë edhe emr
Zaev në Sofje: "Me Borisovin së bashku do ta festojmë Ilindenin" Zaev për vizitë në Bullgari "Më 2 gusht do të festojmë ‘Ilindenin’ në Republikën e Maqedonisë dhe do të nënshkruajmë
Kryeministri Zaev për vizitë zyrtare në Bullgari - do të kërkohet mbështetje për eurointegrime Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev do të qëndrojë për vizitë në Republikën e Bullgarisë. Zae
Parlamenti në Bullgari zgjedh Borisov si kryeministër të vendit Parlamenti bullgar ka zgjedhur liderin e partisë konservative GERB, Boyko Borisov kryeministër të vendit. Për Borisov
SONDAZHET/ Kandidati pro-europian fiton zgjedhjet në Bullgari Sondazhet e para kanë treguar se ish-kryeministri Boyko Borisov nga partia e djathtë "Qytetarët për zhvillim evropian të
Borisov refuzon formimin e një qeverie të re Bojko Borisov, kryeministri i tërhequr Bullgar ka deklaruar se ka refuzuar të formojë qeverinë e re duke i hapur rrugë z
Shkatërrimi i përmendoreve, kryeministri bullgar kërcënon Shkupin Kryeministri bullgar Borisov ka lëshuar një sërë pyetjesh tek presidenti Ivanov në lidhje me shkatërrimin e përmendores
Borisov-Ivanov: Të përfundojnë sa më shpejtë bisedimet për Marrëveshjen e fqinjësisë së mirë Kryeministri bullgar, Boyko Borisov, sot takoi kryetarin e Maqedonisë, Gjorge Ivanov, të cilit i shprehu mbështetjen bul
A po destabilizohet Maqedonia?! Kryeministri i Bullgarisë Boyko Borisov ka deklaruar përpara Këshillit të Sigurimit se ka informacione se po tentohet de
Barça merr vetëm një pikë në Gjermani (VIDEO) Barcelona nuk ka arritur më shumë se barazim në ndeshjen e sotme të zhvilluar si mysafire e Bayer Leverkusenit, në kuadë
Champions League një mallkim për Barcelonën Liga e Kampionëve është kthyer në mallkim këtë sezon për Barcelonën. Disa nga mesfushorët e Barcelonës këtë sezon janë d
Zaev në Sofje: Nuk duam skenare si në Ukrainë dhe Serbi (VIDEO) Lideri i LSDM-së Zoran Zaev ndodhet për një vizitë zyrtare në Sofje, ku është takuar me kryeministrin e Bullgarisë Bojko
Borisov takon Zaev-in: Bullgaria kundër federalizimit të Maqedonisë (VIDEO) Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, është takuar sot në Sofje me kryeministrin e Bullgarisë Bojko Boriosv. Të pranishëm në t