999 rezultate për

bordit

Emrat e anëtarëve të rinj të bordit së Shërbimit Spitalor të Kosovës Qeveria e Kosovës ka miratuar përbërjen e re të Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës. Pjesë e
Vjen akuza e parë ndaj Haradinajt Kryeministri Ramush Haradinaj është akuzuar nga tri organizata të shoqërisë civile, për ndërhyrje në kompetenca të Kuven
Taravari emëron kushërinjtë e tij në borde drejtuese në shëndetësi Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari, i cila njoftoi tërheqjen e tij nga detyra e ministrit dhe kandidaturën e tij për
Ministrja e PD-së merr nën kontroll mjekësinë Nga shtatë anëtarë që duhet të ketë, Bordi i Administrimit të Universitetit Mjekësor ka të emëruar sot 12 të tillë. Me d
Ministrja e Arsimit zëvendëson 4 anëtarë të Bordit të Mjekësisë Ministrja Karabina ka shkarkuar 4 nga anëtarët e bordit të administrimit të Universitetit të Mjekësisë që kanë qenë të e
Qeveria publikon emrat e personave të shkarkuar në institucionet publike Lista me emrat e anëtarëve të shkarkuar nga bordet e menaxhimit dhe mbikqyrjes nesër do të publikohen në Gazetën Zyrtare
Gjykata deklaron të pafajshëm deputetin Naser Osmani Deputeti Naser Osmani u deklarua i pafajshëm në gjykimin për keqpërdorim detyre. Deputeti Naser Osmani bashkë me 7 pe
Kërkesa në Kuvend, kërkohet shkarkimi nga AMF i gruas së Dashamir Shehit (FOTO LAJM) Shkresa mban datën 22 shkurt e ka të bashkëlidhur edhe një vendim të një ditë më parë, ku përcaktohen edhe arsyet mbi të
Ilva Tare merr drejtimin e bordit të SOROS-it në Shqipëri Gazetarja Ilva Tare ka marrë drejtimin e bordit të fondacionit "Shoqëria e Hapur" në Shqipëri. "Panorama" shkruan se
Mark Zuckerberg planifikon të jetë pjesë e qeverisë së Donald Trump Themeluesi i “Facebook”, Mark Zuckerberg ka menduar t’i futet politikës dhe do të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, si
Fshati Tale në Lezhë rrezikohet nga lumi Mat Fshati Tale në Njësinë Administrative të Shënkollit në Lezhë vijon të mbetet në rrezik përmbytje nga dëmtimi i argjinatu
Abramovich i vendos ultimatum Antonio Contes Presidenti i Chelsea-t, Roman Abramovich ka zhvilluar bisedime deri natën vonë me anëtarë të bordit londinez dhe në këtë
Prokuroria nis hetimet për "ekskursionin" ilegal me supershpenzime Pas raportimit për udhëtimin ilegal që anëtarët e bordit të ndërmarrjes Ibër Lepencit e kishin organizuar në muajin pril
PS propozon Malajn për anëtar të bordit të Bankës së Shqipërisë Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka nisur dje mbledhjen e firmave të disa deputetëve për të propozuar profesor Arb
Nesër mblidhet Kuvendi i Kosovës Kuvendi i Kosovës pas një pauze të shkurtër nga seancat javore, rikthehet ditën e nesërme. Bëhet me dije se do të disku
Zgjidhet kryetar i Bordit të OSHP-së, kusht për liberalizimin e vizave Me 64 vota Pro, 1 Kundër dhe 10 abstenim, Kuvendi i Kosoves ka zgjedhur Blerim Dinën si kryesues të Bordit të OSHP-së.
Ja kush është anëtari i ri i Bordit të RTK-së Gjatë seancës së sotme, Kuvendi ka zgjdhur një anëtar të Bordit të RTK-së. U njoftua se anëtari më i ri është zgjedhur N
Totozani zgjidhet anëtar i Bordit Botëror të Institutit Ndërkombëtar të Ombudsmanëve (IOI) Avokati i Popullit, Igli Totozani, u zgjodh anëtar i Bordit Botëror të Institutit Ndërkombëtar të Ombudsmanëve (IOI). Ky
Doni më për Belulin? Ja batutat e Ramës me Fondin Shqiptaro-Amerikan Gjatë një pritje të zhvilluar në Kryeministri me bordin e Fondit Shqiptaro-Amerikan, në kuadër të 20-vjetorit të tij, kr
Dy profesorë me plagjiaturë pjesë e Bordit të UP-së Dy profesorë të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, të cilët në të kaluarën janë zbuluar edhe “gjykuar” për p