999 rezultate për

bordit

Chelsea do ta presë Barcelonën me trajner Enriquen Mediat në Spanjë raportojnë se ish-trajneri i Barcelonës, Enrique, mund të emërohet në stolin e Chelseat para ndeshjes s
Japin dorëheqje të gjithë anëtarët e bordit në Federatën Amerikane të Gjimnastikës pas skandalit të Nassarit Skandali i abuzimit seksual nga Larry Nassar, që u dënua me 175 vjet burg e ka tronditur në themel Federatën Amerikane t
Djali i Hamëz Jasharit zgjidhet kryesues i Bordit të AZHRV Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ai i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri dhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bek
Zhvillimet nga seanca që po gjykohet edhe deputeti i LDK-së Në gjykimin e deputetit Naser Osmani si dhe shtatë personave të tjerë, të cilët janë të akuzuar në lidhje me privatizimi
Bordi për Trepçën formohet këtë muaj Bordi për kombinatin “Trepça” pritet të formohet në këtë muaj. Kështu ka thënë këshilltari për çështje ekonomike i kryem
KEK-u u fal punëtorëve thëngjill Asnjë procedurë e prokurimit nuk është përfill kur është dhënë sivjet thëngjilli falas për 4.636 punëtorët e Korporatës
Sot Kuvendi i Kosovës mban seancën e radhës Sot mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, ku do të shqyrtohet raporti vjetor i Fondit të Kursimeve Pensionale të
Kuvendi vazhdon sot me seancën Seanca parlamentare e Kuvendit të Kosovës do të vazhdoj punimet sot duke filluar nga ora 11:00. Në seancën e mbajtur
I merr era premtimet për formimin e bordeve “Trepça” është duke numëruar në vend, ndonëse kanë kaluar gati tre muaj qëkur janë konstituuar institucionet e shtetit t
Tirana i hap dyert takimit të tetë të Bordit Drejtues të Shkollës Rajonale të Administratës Publike (FOTO LAJM) Tirana mirëpriti Takimin e 8-të të Bordit Drejtues në Nivel Ministror të Shkollës Rajonale të Administratës Publike (ReS
Emrat e anëtarëve të rinj të bordit së Shërbimit Spitalor të Kosovës Qeveria e Kosovës ka miratuar përbërjen e re të Bordit të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës. Pjesë e
Vjen akuza e parë ndaj Haradinajt Kryeministri Ramush Haradinaj është akuzuar nga tri organizata të shoqërisë civile, për ndërhyrje në kompetenca të Kuven
Taravari emëron kushërinjtë e tij në borde drejtuese në shëndetësi Ministri i Shëndetësisë Arben Taravari, i cila njoftoi tërheqjen e tij nga detyra e ministrit dhe kandidaturën e tij për
Ministrja e PD-së merr nën kontroll mjekësinë Nga shtatë anëtarë që duhet të ketë, Bordi i Administrimit të Universitetit Mjekësor ka të emëruar sot 12 të tillë. Me d
Ministrja e Arsimit zëvendëson 4 anëtarë të Bordit të Mjekësisë Ministrja Karabina ka shkarkuar 4 nga anëtarët e bordit të administrimit të Universitetit të Mjekësisë që kanë qenë të e
Qeveria publikon emrat e personave të shkarkuar në institucionet publike Lista me emrat e anëtarëve të shkarkuar nga bordet e menaxhimit dhe mbikqyrjes nesër do të publikohen në Gazetën Zyrtare
Gjykata deklaron të pafajshëm deputetin Naser Osmani Deputeti Naser Osmani u deklarua i pafajshëm në gjykimin për keqpërdorim detyre. Deputeti Naser Osmani bashkë me 7 pe
Kërkesa në Kuvend, kërkohet shkarkimi nga AMF i gruas së Dashamir Shehit (FOTO LAJM) Shkresa mban datën 22 shkurt e ka të bashkëlidhur edhe një vendim të një ditë më parë, ku përcaktohen edhe arsyet mbi të
Ilva Tare merr drejtimin e bordit të SOROS-it në Shqipëri Gazetarja Ilva Tare ka marrë drejtimin e bordit të fondacionit "Shoqëria e Hapur" në Shqipëri. "Panorama" shkruan se
Mark Zuckerberg planifikon të jetë pjesë e qeverisë së Donald Trump Themeluesi i “Facebook”, Mark Zuckerberg ka menduar t’i futet politikës dhe do të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme, si