999 rezultate për

bordin

Kaos në bordin e avionit, ndërron jetë pacienti i dyshuar me COVID-19 (FOTO LAJM) Avioni i kompanisë, “United Airlines”, i cili ishte nisur nga Orlando me destinacion Los Anxhelos, u përfshi nga kaosi n
Përmbytet anija me emigrantë , nëna me lot në sy kërkon të birin që ia përpiu deti Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Libi, ku një anije plot me emigrantë është fundosur 30 milje larg brigjeve të Libisë.
Kurti në minutat e fundit të qeverisjes, shkarkon Bordin e rëndësishëm Qeveria në detyrë ka shkarkuar Bordin e Drejtorëve të Ndërmarrjes Publike “KRU Mitrovica” dhe ka emëruar Bordin e ri por
Haradinaj lëshon akuza të forta ndaj Kurtit Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për shkarkimin e Bordit të Shërbimit Spit
Qeveria emëron në Bordin e QKUK-së kandidatin e VV Mirsad Shkreta, dikur kandidat për deputet, tani këshilltar i Ministrit të Shëndetësisë, anëtar dhe përkrahës i Albin Ku
Nuk la gjë pa thënë për emigrantët shqiptarë, Salvini rrezikon 15 vjet burg Matteo Salvini rrezikon deri në 15 vjet burg me akuzën e re të gjykatës së Katanias sipas të cilës, ish-ministri I brend
Qeqa: Nuk rri për të mbushur numrin dhe as për të zbukuruar Bordin Gazetarja dhe komentatorja e sportit, Qëndresa Krelani – Qeqa, ka dhënë dorëheqje nga detyra e anëtares së Bordit të Sho
Anija me turistë pëson defekt, bllokohet në gadishullin e Karaburunit Një anije me turistë ka pësuar defekt në Gadishullin e Karaburunit në Vlorë.Në bordin e anijes gjendeshin turistë shqipt
Pas largimit të Rummenigges, në krye të Bayernit vjen legjenda gjermane Oliver Kahn do të jetë drejtori i ri ekzekutiv dhe kryetari i bordit drejtues të Bayern Munuchit, pasi Karl-Heinz Rummen
Sekretet e avionit presidencial të SHBA-së Nëse përmendim “Air Force One”, shumëkush prej nesh di të përgjigjet me të parën se bëhet fjalë për avionin personal të
Sherri në bordin e avionit ‘Blu Panorma’/ Djali goditi babain e tij, detajet Pas alarmit të dhënë nga mediat italiane, ku persona pjesë e ekuipazhit të "Blue Panorama" janë konfliktuar me njëra- tj
Operacion në Egje, anija shqiptare shpëton në det 73 emigrantë Anija e Forcës Detare shqiptare mori pjesë në 2 operacione shpëtimi në detin Egje, duke shpëtuar nga deti 73 emigrante.
Erërat e forta shkulin billbordin nga vendi (VIDEO) Erërat e forta që goditën sot Kosovën kanë shkaktuar dëme të ndryshme. Era e fortë rrëzoi drunj në Prishtinë e qytete
Shoqata Greke e Biznesit në Shqipëri shpall Bordin e ri Drejtues Asambleja e Përgjithshme e Shoqatës Greke të Biznesit në Shqipëri zgjodhi Bordin e ri Drejtues, si më poshtë: Z. Geo
Spanja pranon "ofertën franceze" për të marrë emigrantë nga bordi i Aquarius Spanja thotë se ka pranuar një ofertë nga Franca për të marrë disa prej 630 emigrantëve të shpëtuar nga anija Aquarius,
“Faleminderit o zot”, emigrantët e shpëtuar ia marrin këngës në anije (VIDEO) Në bordin e anijes Aquarius gjenden 629 emigrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, prej tyre 123 të mitur të pashoqëruar, 11
Pse qeveria nuk e shkarkon bordin e dështuar të Telekomit? Shkarkim të menaxhmentit dhe të Bordit aktual të Telekomit të Kosovës kanë kërkuar dy partitë opozitare, LDK-ja dhe Vetë
Rifillon seanca, po votohet për anëtarët e Bordit të ZRRE-së dhe RTK-së Në sesionin e pasdites seanca ka filluar me procedurat për votimin e dy anëtarëve të Bordit të Zyrës së Rregullatorit të
PDK nuk heq dorë kundër NISMA-s, frikë për zgjedhje të parakohshme Është komplikuar edhe më shumë miratimi në Parlament i Bordit të Agjencisë së Akreditimit. Kjo për shkak se partia më e
Raketa më e fuqishme në botë lëshohet drejt Marsit, pamjet spektakolare (VIDEO) Florida u mhanit sot nga hedhja në Mars e super raketës, me një fuqi të barabartë me më shumë se 18,700 avionë. Theme