999 rezultate për

borchardt

Borchardt përfundon mandatin si kreu i OSBE-së në Shqipëri, mesazhi i fundit Kreu i OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchard pritet të largohet nga vendi ynë në fillim të muajit të ardhshëm duke përfund
Meta e përzuri nga Presidenca, OSBE për Borchardt: Ishte korrekt! Borchardt është ambasadori të cilin Presidenti Ilir Meta e shpalli non-grata dhe të padëshirueshëm në zyrën e tij. N
Borchardt non grata, reagon OSBE Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga
Meta "përzuri" Borchardt nga Presidenca, reagon OSBE në Vienë Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga
Meta e shpalli "Non Grata", Borchard "ia mbath" Disa ditë më parë presidenti Meta shpalli ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt "Non Grata". Ky veprim erd
Meta e shpalli "non grata" Borchard, reagon për herë të parë OSBE Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta me anë të një letre zyrtare bëri me dije se ka shpallur të padëshirueshëm në Presiden
Meta "përzuri" Borchard, OSBE zbarkon në Presidencë Pak orë më parë Presidenti Ilir Meta mori vendimin e papritur për të mos pritur në zyrën e tij, ambasadorin Borchard du
Meta shpall "të padëshiruar" ambasadorin Borchardt Borchard është shapllur person i padëshiruar në Presidencë, nga kreu i shtetit Meta. Ambasadori i OSBE në Shqipëri, B
E "kryqëzuan" se u ngriti gishtin banorëve të Unazës, justifikohet Borchardt Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt bëri gjestin e shëmtuar kur i ngriti gishtin e mesit protestuesve të Una
U ngriti gishtin e mesit, gratë e Astirit në protestë: Borchardt shporru nga Shqipëria Ditën e sotme është duke u zhvilluar një protestë përpara ambienteve të një hoteli në Tiranë, në drejtim të ambasadorit
U kërkoi ndjesë pasi i ofendoi, banorët e Astirit i shpallin "luftë" ambasadorit Duket se ndjesa e amabsadorit të OSBE-së ndaj banorëve të Astirit, pasi i ofendoi ata duke nxjerrë gishtin e mesit, nuk
U ngriti gishtin e mesit shqiptarëve, reagon Borchardt Ambasadori i OSBE-së Bernd Borchardt ka reaguar duke kërkuar falje pas gjestit që bëri ndaj banoëve të Astirit, kryesish
Pamjet, si ambasadori ngre gishtin e mesit ndaj protestuesve në Tiranë Ditën e sotme një protestestuese deklaroi se Bernard Borchardt, ambassador i OSBEE në vendin tonë kishte ngritur gishtin
Adi Krasta: Turp të kesh Borchardt (VIDEO) Nga Adi Krasta Për publikun shqiptar, bëri jo pak përshtypje shprehja “Shame on you”, që shqipërohet “të të v
Policia e Shtetit masa të rrepta, kamera dhe efektivë 24 orë poshtë pallatit të Borchardt Policia e Shtetit ka marrë në mbrojtje ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt, pas parrullës "Borchardt sham
Borchardt: Shqipëria ka ende zgjatime të së kaluarës totalitare Protesta e të shtunës u kthye në kërcënim për Ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt ku në hyrje të rezidencës së tij shk
Shoqërohet në polici një vajzë për parrullat ndaj ambasadorit (FOTO LAJM) Ish-kryetari i grupit të LSI-së Petrit Vasili denoncon në faqen e tij në rrjetet sociale se një nga personat që shkroi p
Cakaj: Huliganët kriminelë dhunuan banesën e ambasadorit, mjaft Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj në reagimin e tij ka dënuar këtë kate duke i konsideruar si një akt të papranueshëm krimi
Fotot e sponsorizuara të Dumës me Borchardt-in pushtojnë mediat e Tiranës (FOTO LAJM) Ish-deputetja demokrate Grida Duma ka patur një takim sot me ambasadorin e OSBE-së Bernd Borchardt duke ngallur kërshëri
Ambasadori i OSBE-së Borchardt në selinë e PS, 30 minuta takim me Ramën Ambasadori i OSBE-së, Bernd Borchardt ka zhvilluar paraditen e sotme një takim 30 minutësh n me Kryeministrin Edi Rama n