999 rezultate për

bora

"Zemra ime, shpirti im", Bora Zemani prezanton për herë të parë vëllain (FOTO LAJM) Vëllai i moderatore Bora Zemani, feston ditën e sotme ditëlindjen dhe ajo nuk ka mundur pa i bërë një urim si motra-vëll
"Zemra ime është e copëtuar", bashkëshorja e Flamur Beqirit përlot me dedikimin në ditën e tij të lindjes Sot shqiptari i ekzekutuar në Londër dy vite më parë, Flamur (Alex) Beqiri do të festonte ditën e lindjes. E pikërish
Një "familje", Bora Zemani nxjerr zbuluar lidhjen e Romeos me vajzën e ministrit? (FOTO LAJM) Një nga gjërat që ngjall më shumë kuriozitet në rrjet janë çiftet që nuk i kanë ditur më parë. Kjo ndoshta lidhet ed
Ngrihen dyshime të reja! Sipas ekspertëve, COVID-19 ka dalë nga një laborator në Kinë COVID-19 ka dalë nga një laborator në Wuhan. Një studim i Universitetit të Hamburgut, botuar ditën e sotme, ka nxjerr
Pas gjashtë vitesh, Jerusalemi zbardhet nga dëbora (VIDEO) Një dukuri e rrallë ka ndodhur në Jeruzalem ditët e fundit. Në kryeqytetin e Izraelit ka nisur të bie dëborë, gjë që
Moti i keq i mori jetën dy personave në Greqi, si ndërroi sot "faqe" Një ditë ndryshe nga të tjerat u gdhi në Kretë dhe siç duket dimri po largohet. Në Pllajat e Lasithit, ku tre ditë
Shkatërrohet laboratori i drogës pranë një shkolle në New York Një laborator droge është zbuluar nga autoritetet pranë një shkolle në Nju Jork. Mediat e huaja raportojnë se agjent
Dibra në izolim! Qytetari rrezikon jetën, fshatarët pastrojnë rrugët me lopata (VIDEO) Pavarësisht se prej ditësh nuk ka më reshje dëbore, shumë fshatra në Dibër vazhdojnë të jenë të bllokuara nga dëbora e n
Termometri në Korçë shënon -15 gradë, këto rrugë janë ende të pahapura nga bora Rrugët në qytetin e Korçës dhe zonave përreth vijojnë të jenë problematike. Si pasojë e ngricave, në shumë prej rrugëve
Spektakël në Alianz Arena, Bayern ndalet nga bora (VIDEO) Java e 21-të e Bundesligës gjermane u mbyll me ndeshjen Bayern Munich-Arminia Bielefeld. Një 90 minutësh i çmendur q
Bllokimi nga dëbora e acari, habit Balluku: Ndodhi edhe në Madrid Për kompanitë e mirëmbajtjes që kanë qenë përgjegjëse për menaxhimin e situatës në akset kombëtare të shtunën mbrëma kur
Lumturia ndaj dëborës nuk njeh moshë, kush është deputeti që gëzon si "fëmijë" (FOTO LAJM) Dëbora në Tiranë është një dukuri natyrore e cila ndodh shumë rrallë ndaj dhe qytetarët u munduan t'a shijojnë sa më shu
Kryemadhi e bindur: Nuk na ndal as bora, as shiu Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nuk ka ndërmend t'i ndalë takimet politike. Ditën e sotme ajo ka zhvilluar një taki
Ç'duhet të keni parasysh para se të dilni për të shijuar dëborën Kjo fundjavë e gjeti thuajse gjithë vendin të mbuluar nga dëbora. Në Tiranë gjithashtu kanë nisur flokët e parë të borës
Dëbora mbuloi vendin: 6 persona përfundojnë në spital pasi rrëshqitën në akull Reshjet e dendura të dëborës që përfshinë vendin kanë shkaktuar bllokime dhe vështirësi në lëvizje mjetesh dhe njerëzit
Rama e quan fatkeqësi bllokimin nga dëbora dhe sulmon sërish Bashën Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave dhe kritikave për gjendjen e zonave të bllokuara nga dëbora dhe vështir
Kukësi i izoluar ngë dëbora, habit Gjici: Dëborë e tillë nuk ka rënë prej vitesh (VIDEO) Kukësi është një ndër qarqet më të bllokuara nga reshjet e dendura të dëborës. Kryebashkiaku i Bashkisë Kukës, Safet
Situata alarmante në Dibër: Fshatrat dhe rrugët kryesore të bllokuara nga dëbora Një ndër qarqet më të dëmtuara dhe bllokuara nga reshjet e dëborëqs dhe ngricat është qarku i Dibrës i cili raportohet q
Vendi i izoluar nga bora dhe ngricat, ushtria del në terren Gjatë orëve të fundit vendi ynë është mbërthyer nga i ftohti dhe reshjet e borës. Si pasojë, në akset kryesore ka proble
Dëbora ndalon futbollin shqiptar, FSHF merr vendimin për të gjitha kategoritë Mbrëmjen djeshme dhe gjatë gjithë natës së sotme bora ka mbuluar gjithë territorin e vendit tonë për herë të parë pas tr