999 rezultate për

borĂ

Bora behet rozë në Alpe, e vërteta e errët që fshihet pas saj Shkencëtarët në Itali po hetojnë shfaqjen misterioze të një pigmenti ngjyrë rozë në Alpe, të shkaktuara nga algat që për
"Ngrihu dhe ik", rrjeti kryqĂ«zon Bora Zemanin: KĂ«rkoji falje LedjanĂ«s (FOTO LAJM) NĂ« spektaklin ‘PĂ«r’puthen Prime” pati njĂ« debat tĂ« ashpĂ«r mes Bora Zemanit dhe njĂ«rĂ«s prej konkurrenteve, LedjanĂ«s. Kjo
"Ngrihu dhe ik", Bora Zemani reagon pas toneve tĂ« larta ndaj LedjanĂ«s (FOTO LAJM) MbrĂ«mjen e djeshme nĂ« “PĂ«r’puthen Prime” u transmetua njĂ« episod qĂ« ka ndodhur pas kamerave, gjatĂ« takimit mes Mevlanit
"Mbulohet" Pogradeci, dëbora arrin në trashësinë 15-20 cm (VIDEO) Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme reshjet e dëborës kanë vijuar me një intesitet të lartë, ndërkohë trashësia e dëborës
"I kërkoj falje Bora Zemanit", konkurrenti largohet papritur nga "Përputhen" (FOTO LAJM) Një tjetër konkurrent i emisionit më të ndjekur në Top Channel 'Përputhen' ka marrë ditën e sotme vendimin e papritur që
Bie bora e parë në Shkup e Tetovë, sonte priten reshje të borës në të gjithë territorin Reshjet e dëborës pritet të ketë në orët e natës në gjithë territorin e vendit, posaçërisht në pjesën perëndimore të ven
Maqedoni: Po vjen bora dhe acari! Rrugët vështirë të kalueshme (FOTO LAJM) Rreshjet e borës pasditën e sotme kanë mbuluar rrugën e Strazhës çka ka krijuar edhe vështirësitë për të gjithë automjet
Dëbora pushton edhe Bulqizën, qyteti zbardhet me shpejtësi Pas reshjeve të dendura të shiut prej 4 ditësh në Bulqizë ku dhe pati edhe përmbytje në rrugë,kanë nisur reshjet e dëbor
Andi braktis Për'puthen?! Bora Zemani: Nuk pranon të vijë në studio Ashtu siç edhe është vënë re, prej një jave, Andi nuk është pjesë e "PërPuthen". Fillimisht shkak për këtë u bë një
Fillon acari, këto zona pritet të mbulohen nga dëbora në orët në vijim Ditën e sotme reshjey e shiut kanë qenë me intensitet më të ulët, por gjithashtu temperaturat kanë pësuar rrënie. Sip
Dëbora zbret deri në 500 metër, si do të jetë moti nesër Dita e Mërkurë pritet të ketë mot me vranësira mesatare deri të dendura ku nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve
Greqia pritet "të ngrijë" nga reshjet e dendura të dëborës Vala e re e motit të keq që goditi Greqinë Veriore pritet të mbulojë vendin me dëborë në 24 orët e ardhshme. Sipas p
U blokuan rrugĂ«ve tĂ« Madridit nga dĂ«bora, futbollistĂ«t e Atleticos udhĂ«tojnĂ« me makinĂ«n qĂ« kushton 500 euro (VIDEO) Ylli i Atletiko Madrid, Janik Karrasko u detyrua tĂ« udhĂ«tojĂ« me njĂ« makinĂ« tĂ« “vjetĂ«r” Fiat Panda tĂ« fqinjit tĂ« tij, qĂ«
Feston ditëlindjen në punë, e gjeni dot sa vjeç mbush Bora Zemani (FOTO LAJM) Bora Zemani është padyshim një nga moderatoret më simpatike të ekranit. Ajo na shoqëron nga e hëna në të premte me "Përp
Romeo Veshaj apo Jonida Maliqi? Kë zgjedh Bora Zemani mes kunetërish (FOTO LAJM) Tashmë marrëdhënia e vëllezërve Veshaj me dy vajzat më të dashura të ekranit shqiptarë është mjaft e përfolur dhe e njoh
Jo vetëm vajzat e "Përputhen", zbulohet videoklipi ku ka marrë pjesë Bora Zemani (FOTO LAJM) Bora Zemani është sot padyshim një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Muajt e fundit duke qenë se moder
Dëbora deri në gjysmë metri në Tropojë, fshatrat mbesin pa energji elektrike Në disa fshatra në Tropojë energfjia elektrike është shkëputur duke i lënë në errësirë mbrëmjeve. Bëhet fjalë për fsh
Qytetarët shqiptarë kanë paguar 7 milionë euro te privatët për testet e COVID-19 Qytetarët shqiptarë për të kryer teste për COVID-19 në laboratorët privatë në vend, arrijnë në 7 milionë euro. Gazeta
60 centimetra trashësi, Tropoja paralizohet nga dëbora (FOTO LAJM) Veriu i Shqipërisë është prekur nga reshjet e para të dëborës të cilat kanë shkaktuar probleme të shumta të rrjetit elek
Arrestohet laboranti i IKSHPK-së, i kërkoi 20 euro qytetares ta fuste pa radhë Policia ka vënë në pranga një laborant në IKSHPK, pasi ka futur pa radhë një person që të bënte analizat për Covid-19 në