999 rezultate për

bondsteel

Veseli paralajmëron ashpër: Qeveria rrëzohet dhe Bondsteel nuk largohet Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot në Mitrovicë se çdo Qeveri që rrezikon raportet me SHBA-në dhe ba
Bondsteel: Mbetemi në Kosovë Udhëheqësi i bazës ushtarake Bondsteel’it në Kosovë, Roy Macaraeg ka thënë se vendimi për largimin e trupave amerikane n
SHBA i jep fund dilemave: Bondsteel nuk lëviz nga Kosova Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë shprehur përkrahjen për praninë e trupave të tyre në Kampin e Bondsteel-it. Komuni
Si e mashtrojnë serbët popullin e tyre: Amerikanët tërhiqen nga Kosova Teoritë konspirative po vazhdojnë të jenë prezentë në debatet televizive në Boograd. Së fundmi, një analist i këtij s
KFOR sërish reagon: Jemi gati ndaj provokimeve të serbëve Komandanti i Grupit Shumëkombësh luftarak të KFOR-it dhe bazës ushtarake Bondsteel, kolonel Nick Ducich, vlerëson se gje
Haradinaj viziton kampin Bondsteel Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar kampin Bondsteel, me ç'rast është takuar me k
Gazeta serbe ia kushton ballinën njeriut që mashtroi se ishte pjesë e CIA-s Mediet beogradase i kanë kushtuar një shkrim të veçantë Petar Mihajloviqit, personit që ishte arrestuar nga Policia e Ko
KFOR-i luan futboll me ushtarët serbë, reagon burri i deputetes Vjosa Osmani Në bazën ushtarake të KFOR-it është mbajtur turniri i futbollit me ushtarët e KFOR-it dhe ushtrisë së Serbisë të ftuar n
Amerikani me prejardhje serbe merr komandën e KFOR-it në Bondsteel Roli i KFOR-it mbetet i pandryshueshëm, në ofrimin e një ambienti të sigurt dhe lirisë së lëvizjes. Kështu tha kolone
Delawie u shërben drekën ushtarëve Ambasadori Delawie ka publikuar një fotografi në Twitter ku shihet duke u shërbyer drekë ushtarëve amerikanë dhe të vend
Zyrtari amerikan tregon çfarë ka në bazën e Bondsteel Michael Carpenter, këshilltar i ish zëvendëspresidentit amerikan Joseph Biden, thotë se mendon që është plotësisht në rr
Gazetarja serbe nxjerr fakte të kampit Bondsteel (FOTO LAJM) Një gazetare serbe ka vizituar bazën kryesore të ushtrisë amerikane në Kosovë, Bondsteel. Ajo ka nxjerrë disa fakte
Vdes një rreshtere amerikane në një kamp ushtarak Një rreshtere amerikane ka vdekur në një kamp ushtarak, në "BondSteel". Vdekja e saj nuk ka lidhje me ndonjë konflikt
Në 2014 mund të mbyllet Bondsteel Po mendohet seriozisht reduktimi i mëtejshëm i KFOR-it nga ana e shteteve anëtare të NATO-s. Në Këshillin Veriatlantik p
Bondsteel, garantues i paqes Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, takoi të premten nënsekretaren amerikane të mbrojtjes, Michele Flo
KFOR: "Bonsteel" nuk do mbyllet Shtabi qendror i KFOR-it ka demantuar disa mediume ndërkombëtare, të cilat janë cituar edhe nga mediat kosovare për brak
Turqia kërkon Bondsteel Në kuadër të kthimit të madh në Ballkan, Turqia do të mund të hyjë në bazën ushtarake amerikane afër Ferizajt ”Bondsteel
Përgënjeshtrohen pohimet se në kampin Bondsteel ka burg sekret Komandanti i Brigadës Shumëkombëshe të Lindjes, John Harrel, ka përgënjeshtruar dje sërish pohimet, sipas të cilave, në