999 rezultate për

bondin

Ministria e Financave paguan eurobondin në vlerë 322.5 milin euro Ministria e Financave ka paguar eurobondin e emetuar në vitin 2010. Shuma e paguar nga ministria e Financës është 322.5
Paloma Faith: 'Ja projekti që më la në baltë' (FOTO LAJM) Gjithmonë këngëtaret e kanë një ëndërr në sirtar. Edhe Paloma Faith kërkon me çdo kusht që të këndojë një këngë për Jame
Përballje e fortë, Radcliffe kërkon të jetë armiku i Bondit Ylli i filmave “Harry Potter”, Daniel Radcliffe, ka shprehur dëshirën që të luajë në një film për James Bondin, por në r
Merkel "luan" Bondin, në samitin e BE me makinë me targë "007" Kancelarja gjermane Ankela Merkel si aktori i filmave aksion James Bond. Ajo është fotografuar të zbresë nga një makinë
Berisha: Në 2011 emetojmë eurobondin tjetër Vitin e ardhshëm qeveria e Shqipërisë synon emetimin e një eurobondi të ri në vlerën 500 milionë euro. Kështu është shpr
Ministria e Financave emeton Eurobondin Nisur nga një situatë stabilizimi të kënaqshëm të tregjeve të kapitalit gjatë javëve të fundit dhe pas marrjes së të gji
Shqipëria emeton eurobondin 400 milionë euro Presidenti i Republikës Bamir Topi dekretoi shpalljen dhe dhënien e pëlqimit për hyrjen në fuqi menjëherë të ligjit nr.
Qeveri-opozitë, përplasje për Eurobondin Qeveria dhe opozita përplasen sërish në mendime për eurobondin. Duke konsideruar alarmant nivelin e borxhit të vendit, v
Civici: Qeveria do perdore eurobondin per borxhet Eurobondi është një borxh që qeveria e merr për të shlyer një tjetër borxh ka de