999 rezultate për

bombarduar

Turqia nis luftën në Siri (VIDEO) Ashtu siç ishte paralajmëruar, Turqia ka nisur përgatitjet për të nisur ofensivën në veri në lindje të Eufratit në Siri
NATO shpenzoi 3 miliardë dollarë duke bombarduar Serbinë Sot mbushen 20 vite nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi
Ky është bombardimi i parë i SHBA-ve ndaj Assadit (VIDEO) Kanë dalë videot e para dhe fotot nëpër mediat sociale që tregojnë bombardimet në kryeqytetin sirian nga SHBA, Britani d
Mesazhi i pilotit turk duke bombarduar Sirinë bëhet hit në internet (VIDEO) Pas ofensivës turke në Sirinë e veriut kundër kurdëve të YPG në rrjetet sociale të vendit si edhe media ka filluar një f
Nuk mjaftuan 59 "tomahawk", Asadi ngre avionët nga baza e bombarduar dje (FOTO LAJM) Avionët luftarakë sirianë u nisën nga baza e njëjtë që u godit nga raketat e SHBA-së të premten, për të kryer bombardime
Bundeswehri gjerman gabon rëndë, 33 civilë të vdekur në Siri Ushtria gjermane është përfshirë në një sulm ajror me pasoja të rënda në Siri, ku humbën jetën shumë civilë në një kompl
Trump bëhet bashkë më Putin për të bombarduar ISIS-in Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se aeroplanët ushtarak rusë në Siri kanë marrë pjesë në misionin në krye të se ci
180 000 euro ISIS-it për të bombarduar Evropën, pranga azilkërkuesit në Gjermani Autoritetet gjermane kanë arrestuar një azilkërkues sirian 38 vjeç nën dyshimin se i ka kërkuar ISIS-it një shumë të maj
Turqia bombardon 100 objektiva të ISIS pas sulmit në Stamboll (VIDEO) Avionët turkë kanë bombarduar rreth 100 objektiva të ISIS-it në Siri vetëm pak orë pas sulmit terrorist që vrau 39 per
“Poligoni”/ Pamjet rrëqethëse të vendit më të bombarduar në botë (FOTO LAJM) Qyteti i njohur me emrin “Semipalatinsk Test Site”, ose ndryshe “Poligoni” u përdor nga Bashkimi Sovjetik për të testua
Fëmijët sirianë bllokohen në kampin e bombarduar nga Qeveria siriane Rreth tre mijë fëmijë ndodhen në mesin e civilëve që po përballën me një krizë humanitare në rritje në një qytet të rret
Mbi 50 të civilë të vrarë, imazhet tregojnë avionët rusë duke bombarduar Alepon (FOTO-VIDEO) Mbi 50 persona, që të gjithë civilë, gjetën vdekjen nga sulmet ajrore në të paktën katër spitale dhe një shkollë në zona
Thuram: Franca është në luftë sepse ka bombarduar vende të huaja “Hollande ka thënë se ne francezët jemi në luftë pas atentateve në Paris? Vendi im është në luftë, por jo nga e premtja.
Amerika nuk ndalet së bombarduari ISIS-in (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë bombarduar sërish grupin terrorist që vepron në Siri dhe në Irak, ISIS-in. Pen
Ushtria e Assadit vret të paktën 50 persona Së paku 50 persona kanë vdekur në qytetin Talbiseh, si pasojë e sulmeve të ushtrisë së Bashar Al Assad. Aktivistët e
Urdhri i panjohur për të bombarduar qelinë e Nanos në burgun Bënçës Ylli Dimraj, gjenerali 65- vjeçar i cili ka drejtuar aviacionin luftarak në pranverën e mbrapshtë të vitit 1997 ka vendo
Asad fillon Ramazanin duke bombarduar xhamitë (VIDEO) Ndërsa të gjithë njerëzit pa dallim feje e race, në këtë fillim të muajit tëshenjtë të Ramazanit shtrijnë dorën e pajtim
Java e dytë e sulmeve në Libi Ka hyrë në javën e dytë e ndërhyrja ushtarake kundër udhëheqësit libian, Muamer Gadafi. Dje, dy avionë luftarakë të Kata