999 rezultate për

bolonjes

Ende pa nisur mirë zhbllokohet sfida mes Romës dhe Bolonjës (VIDEO) Ende pa niusr mirë sfida Roma eshtë befasuar në shtëpi nga Bologna teksa miqtë realizuan me Orsolinin. Italiani shfry
E huazoi nga ekipi i Seria A, skuadra e njohur befason me klipin prezantues (VIDEO) Bolonja ka nënshkruar me sulmuesin 21-vjeçar, Musa Barrow në formulën e huazimit nga Atalanta. Marrëveshja zgjat deri
Mihajlovic del nga spitali dhe bën menjëherë gjestin nacionalist rajneri serb, Sinisha Mihajlovic është larguar sot nga spitali pas ciklit të tretë të shërimit nga leukemia. Ka qenë bas
Shikoni se si 'plaku' Buffon ka shpëtuar Juventusin në minutat e fundit (VIDEO) Gianluigi Buffon bëri rikthimin e tij në Juventus këtë verë pasi kaloi një sezon me Paris Saint-Germain. Legjenda ita
Endri Çekiçi në superfromë, i shënon dhe Bolonjës Endri Çekiçi u la jashtë kombëtares për dy ndeshjet e fundit. Por megjithëse nuk është grumbulluar futbollisti pogradeca
Pa vënë dorë 30 vite, stadiumi i Napolit ndryshon ngjyrë (FOTO LAJM) Pas gati 30 vitesh, stadiumi i skuadrës së Napolit "San Paolo" ka pësuar një transformim total. Bëhet fjalë për rinovim
Gattuso: Nuk do tërhiqem, kam besimin e klubit Milani në krizë të thellë rezultatesh do të luajë nesër ndaj Bolonjës në "San Siro", shkruan Albeu.com. Kuqezinjtë ja
Bologna ultimatum Filippo Inzaghit Filippo Inzaghi nuk e ka nisur aspak mirë sezonin e tij të parë në stolin e skuadrës së Bolonjës. Ekipi emiljan reëndite
Plagosen 4 policë, shqiptarët masakrojnë tunizianët në burg Një sherr i dhunshëm ka ndodhur në një burg të miturish pranë Bolonjës. Sherri ka ndodhur mes shqiptarëve dhe tunizën
Veliaj i jep "Çelësin e Qytetit" kryebashkiakut të Bolonjës “Tirana po rigjenerohet falë punës suaj”, ishin fjalët e kryetarit të Bashkisë së Bolonjës, Virginio Merola, pas takimit
Kjo është perla e Murillos që po bën xhiron e botës (VIDEO) Mbrojtësi kolumbian i Interit, Murillo ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm për zikaltrit në ndeshjen e vlefshme për Ku
Marcheti i zë vendin, ja si e përshëndet Strakosha (FOTO) Thomas Strakosha nuk e sheh Marchetin si rival te Lazio, të paktën për momentin. Portieri shqiptar ka një miqësi të ngus
Shpërthim i fuqishëm në qendër të Bolonjës Një shpërthim i fuqishëm sot ka ndodhur në qendër të Bolonjës, Itali. Sipas burimeve mësohet se ngjarja ka ndodhur n
Inter "i frikshëm", fiton me 10 lojtarë (VIDEO) Interi po dëshmon se këtë sezon është në një formë vërtetë të mirë, sidomos në Seria A dhe në Kupë. Zikaltërit e mpos
Rikthehet Juventus (VIDEO) Juventus këtë sezon ka shënuar një nga startet më të dobëta në historinë e klubit. Por, se duket se sonte është rikth
Kosova nuk është anëtare e procesit të Bolonjës Arsimi i lartë në Kosovë po zbaton kriteret dhe standardet e procesit të Bolonjës, por Kosova ende nuk është anëtare e k
Kosova aplikon në nëntor për kartën e Bolonjës Sistemi i arsimit të lartë i Kosovës ka vite që po zbaton kriteret dhe standardet e Procesit të Bolonjës, por vendi ende
Nagatomo: Të rikthehem ndaj Juves Mbrojtësi i Interit, Yuto Nagatomo, mendon që të kthehet në kohë për ndeshjen “Derbi D’Italia” ndaj Juventusit ndeshje q
Inter, Strama do Kupën Interi luan sontë në mbrëmje kundër Bolonjës në sfidën e çerekfinale të Kupës së Italisë, ku do të vendoset se cila do t
Salloni i Bolonjës, ja disa nga supermakinat e ekspozuara (FOTO-VIDEO) Të mërkurën është çelur edicioni i 37-të i sallonit të automjeteve në Bolonja, i cili ka hapur dyert për publikun. Mes s