999 rezultate për

boksieret

RENDITJA/ 10 boksierët më të mirë aktualisht Wilder deri tani konsiderohej si më i miri i peshave të rënda, edhe pse shumicën e rripave të kampionit i takojnë Anthon
Këta janë 10 boksierët më të mirë momentalisht, prin Tyson Fury Wilder deri tani konsiderohej si më i miri i peshave të rënda, edhe pse shumicën e rripave të kampionit i takojnë Anthon
Ndodh edhe kështu, gjyqtari e pëson më keq se boksieri (VIDEO) Shpesh herë ndeshjet në boks janë të luftuara, me boksierët që nuk tregohen aspak të mëshirshëm me kundërshtarët e tyre.
Joshua i drejtohet Millerit: Mezi po pres të përballem me ty dhe të të tregoj vendin Pas konferencës së parë për shtyp të zhvilluar disa ditë më parë në Nju Jork, boksierët Anthony Joshua e Jarrell Miller
Ngjarje e rrallë, boksierët përfundojnë në tokë me "knockout" të dyfishtë (VIDEO) Një ngjarje e rrallë ka ndodhur në një ndeshje boksi ku përballja mes boksierëve përfundon me nokaut të dyfishtë. Dy
WBC merr vendim përfundimtar për duelin Wilder-Fury WBC (World Boxing Council) ka marrë vendimin se dy boksierët e peshës së rëndë Deontay Wilder e Tyson Fury që të nisin z
Shikoni sa para do të fitojnë Fury dhe Wilder nga përballja e shumëpritur Vetëm njëri mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury do ta lërë ringun në Staples Centre të dielën në mëngjes sipas kohës lokal
Përfundon në sherr konferenca mes Wilder dhe Tyson Sor është zhvilluar edhe konfernca e tretë në Los Angeles mes dy boksierëve Deontay Wilder dhe Tyson Furyt. Në momentin
Wilder premton spektakël në Los Angeles Në datën 1 dhjetor do të mësojmë se cili do të jetë kampionai i ri në peshat e rënda. Dueli do të vendosë përballë dy bo
Bileta deri në 20 mijë euro për duelin Joshua-Klitschko, boksierët fitojnë ... Sonte në mbrëmje “Wembley” nuk do të mirëpresë një finale Championsi, por super duelin e vitit në boks mes Anthony Joshu
Joshua fiton sfidën e parë me Klitschkon, 4.5 kg më i rëndë (VIDEO) Sonte në mbrëmje boksi rezervon një super përballje mes Wladimir Klitschko dhe kampionit të botës në fuqi Anthony Joshua
15 boksierët më të mirë në histori (FOTO LAJM) Boksi është një nga sportet që gjithmonë ka dhuruar emocione të shumta, veçanërisht kur përballë vendosen kampion të mëd
5 boksierët që janë gati të sfidojnë Tyson Fury (FOTO LAJM) Pasi ka siguruar titujt e kampionit të botës në kategorinë e peshave të rënda, boksieri britanik Tyson Fury i duhet të n
Rreh grekun me këngë shqiptare (VIDEO) Kickboksieri shqiptar, Faton Vukshinaj, vazhdon të shkëlqejë në Zvicër. Ai mposhti grekun Levan Guruli, në kategorinë
Ja cilët janë "boksierët" më të aftë të Kuvendit Përplasja fizike e djeshme mes deputetit demokrat Gent Strazimiri dhe deputetit socialist Armando Prenga nuk është e par
Si duken boksierët para dhe pas ndeshjes (FOTO-LAJM) Gjashtë vite të jetës së tij i ka kaluar duke fotografuar boksierët para dhe pas një ndeshjeje boksi. Fotografi profesio
12 boksierët më të famshëm të shekullit (FOTO LAJM) Nga Muhammed Ali, Rocky Marciano, Archie Moore, Mike Tyson e deri te Joe Frazier, Evander Holyfield dhe Vitali Klitschko