999 rezultate për

boko

Unë, Boko Harami që tremba logorenë që qahet në telefon te Yuri Kim Nga Enkel Demi Shkova në protestë së bashku me gocën time. Pra, tëpkë si profili i një ushtari të Boko Haram, së bash
Sulm terrorist: Masakrohen me thika 43 fermerë, plagosen rëndë gjashtë të tjerë Grupi xhihadist Boko Haram ka vrarë të paktën 43 punëtorë në një fermë dhe plagosën gjashtë në fushat e orizit. Masak
Dy gra dhe një fëmijë ekzekutohen nga ushtarët (VIDEO) Një video e tmerrshme që qarkullon në internet tregon dy gra dhe një fëmijë të lidhur nga sytë që dërgohen për t'u ekzek
Dy sulme vetëvrasëse, 31 të vrarë Të paktën 31 persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa me dhjetëra të tjerë janë plagosur pas dy sulmeve vetëvrasëse në qyte
Boko Haram nuk ndalet, vret mbi 30 peshkatarë Pjesëtarët e Boko Haram kanë vrarë të paktën 30 peshkatarë në sulmet mbi fshatin rreth liqenit Çad në verilindje të Nige
UNICEF paralajmëron se Boko Haram po përdor fëmijët si kamikazë Fondi Ndërkombëtar i OKB-së për Fëmijët (UNICEF), ka njoftuar se organizata terroriste Boko Haram, është duke përdorur g
Shkatërrohet grupi terrorist Boko Haram Presidenti nigerian, Muhammadu Buhari, njoftoi sot se ushtria nigeriane kishte mundur grupin militant Boko Haram në pyll
Nigeria sulmon militantët e ‘Boko Haram’ në fortesën e fundit Presidenti i Nigerisë Muhammadu Buhari ka deklaruar se ushtria Nigeria ka shtyrë militantët e “Boko Haram” nga kampi i f
Dy vajza kamikaze ekzekutojnë 30 persona dhe plagosin 57 të tjerë në Nigeri Dy nxënëse shkolle të kthyera në kamikaze kanë lënë 30 të vrarë dhe disa të plagosur në një sulm të koordinuar në një tr
Lirohen 21 nga 219 vajzat e marra peng prej Boko Haram në Nigeri 19 nga 219 vajzat e marra peng dy vite më parë nga xhihadistët Boko Haram në një shkollë të Nigeri, janë liruar. Lajm
Hungari/ Shtëpizat lundruese mbi liqenin Bokodi Bokod dhe Oroszlany janë dy qytete që gjenden rreth 80 km në perendim të Budapestit. Ato gjenden fare pranë liqenit B
Mbi 40 sulme kamikaze më 2015 u kryen nga fëmijët Loran Duvilier zëdhënës rajonal për UNICEF ka treguar shifra të faktit se shumë fëmijë radikalizohen dhe kthehen në kami
Dy organizatat më të rrezikshme në botë Bota aktualisht përballet me disa organizata që janë në thelb të tyre terroriste. Më e dëgjuara dhe më e madhja në nu
Ushtria nigeriane liron 71 persona të marrë peng nga Boko Haram Në Nigeri, ushtria ka liruar 71 persona të marrë peng nga Boko Haram. Më konkretisht ushtria nigeriane ka shpëtuar 71 pe
Fevziu i largohet fushatës, udhëtim në Nigeri (FOTO LAJM) Në një kohë kur Shqipëria zien nga fushata elektorale e zgjedhjeve lokale të 21 qershorit, moderatori i "Opinion" Blendi
A është fitorja e Irakut ndaj ISIS çështje kohe? Pas depërtimit në Tikrit dhe rreth tij, komandantët irakenë besojnë se fitorja më e madhe e Bagdadit ndaj ISIS-it është
Boko Haram shpall bashkimin me ISIS-in Grupi ekstremist nigerian, Boko Haram ka shpallur bashkimin me ISIS, që shtrihet në Irak dhe Siri. Lajmi u bë publik nga
Sulmet shkatërruese të Boko Haram në Nigeri (FOTO LAJM) Boko Haram ka bërë masakrën e radhës në zonën Bafa në Nigeli, duke shkaktuar mbi 2 mijë të vrarë. Amnesty International
Ushtria e Kamerunit vret 143 militantë të Boko Haram Qindra militantë kanë sulmuar kampin ushtarak në afërsi të kufirit Nigerian, ku në konfliktin i cili zgjati 5 orë u vran
Masakër në Nigeri, "Boko Haram" ekzekuton mbi 2000 persona Militantët nigerianë të grupit të armatosur "Boko Haram" kanë kryer sot një tjetër sulm në qytetin Baga, në verilindje t