999 rezultate për

boki

VMRO akuzon se Qeveria nën hije ka pas selinë tek shtëpia e Bokit 13 (VIDEO) “Kabineti qeveritarë nën hije ka qenë i stacionuar në banesën e Bokit 13”. Kështu thonë nga VMRO-DPMNE-ja. Ata akuzojnë
Rasti "Zhvatja", vazhdojnë dëshmitë kundër Bokit dhe Janevës (VIDEO) Rasti “Zhvatja” që tashmë është në duart e gjykatës, po vazhdon me marrje në pyetje të dëshmitarëve të propozuar nga pro
"ZHVAJA"/ Si u futën 350 mijë euro në kuti këpucësh për prokuroren speciale Biznesmeni Jordan Kamçev, protagonist i rastit “Reket” apo “ Zhvatja” që ka tronditur Maqedoninë e Veriut, foli në dëshm
Gjykimi për Janevën e Boki 13 vijon të premten (VIDEO) Gjykimi i Zoran Milevskit – Kiçeec për rastin “Reket” zgjati për 48 orë. Dje pranoi se është fajtor, ndërsa sot gjyka
Katica Janeva lirohet nga paraburgimi Ish prokurorja Speciale Katica Janeva del nga burgu i Shutkës për të shkuar në arrest shtëpiak. Gjykata e Apelit kon
Boki 13 dhe Katica Janeva do të gjykohen për "Reket" (VIDEO) Boki 13, Zoran Kiçeec dhe Katica Janeva do të paraqiten në sallën e gjykimit. Gjykata Penale mori vendim të prerë- të dy
Janeva shfrytëzon mundësitë ligjore për të dalë nga burgu (VIDEO) Katica Janeva nuk heq dorë nga qëllimi për të dalë nga burgu i Shutkës. Avokatët e saj për Alsat konfirmuan se janë
Rasti "Zhvatja", Boki 13 do të qëndrojë në burg I dyshuari i parë në rastin "Zhvatja", Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 do të mbetet paraburgim, pasi Gjykata
Seancë gjyqësore publike për paraburgimin e Boki 13 Sot në Gjykatën e Apelit do të zhvillohet seancë publike në të cilën do të shqyrtohet kërkesa e palës mbrojtëse të Bojan
"Boki 13" dërgohet tek Ruskovska për të dhënë dëshminë Bojan Jovanovski nga burgu i Shutkës është dërguar sot para prokurores Villma Ruskovska për të pa dëshmitë që rrëndojnë
“Boki 13” do i përgjigjet pyetjeve të prokurores Ruskoska: Kur dëshmon Janeva I dyshuari kryesor në rastin “Zhvatja”, Bojan Jovanovski-Boki13 sot është thirrur për të dhënë deklaratë në Prokurorinë
Boki 13 i ka përdorur paratë e zhvatura Ka përfunduar procedura për regjistrimin e mjeteve të konfiskuara nga i dyshuari Bojan Jovanovski- Boki 13 në rastin “Zh
Boki për mediat serbe: E di si vjedhin Zaevi dhe Haradinaj Mediat serbe kanë vazhduar propagandën kundër kryeministrit Zoran Zaev dhe kryeministrit Ramush Haradinaj. Gazeta ser
Nëse më ndodh gjë në burg, dosjen e ka nëna ime: Boki 13 i trembet vrasjes? (FOTO LAJM) Gazeta serbe Kurir ka publikuar deklaratën e Bokit 13 para policisë, në ditë kur u arrestuar si i dyshuar kryesor në ras
Fama e “Boki 13”/ Gazetari homoseksual tronditi Maqedoninë Zëvendës Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Mattheë Palmer tha se një hetim i pazgjidhur pë
Pse mi ke sjellë 50 euroshe? Videoja që skandalizoi Maqedoninë (VIDEO) Politika e Maqedonisë së Veriut vijon të tronditet nga përgjimet e fundit, të publikuara nga mediat italiane, që dëshmoj
Zjarr në makinën e babait të “Boki 13” Mbrëmë rreth orës 2 në mesnatë në Taftalixhe ku jetojnë prindërit e Bojan Jovanovskit, i njohur si Boki 13, nga arsye de