999 rezultate për

bogovines

Voton kandidati i ASH për komunën e Bogovinës Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale ende vazhdon votimi nga kandidatët për kryetar të komunave. Në vendvotimin 207
Kush do të ulet në këshillin e Komunës së Bogovinës dhe Vrapçishtit (FOTO) Krahas garës për kryetar komune ditën e djeshme është mbajtur dhe gara për këshilltarë që do të zënë ulëset e kuvendit k
Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Bogovinës prezantoi programin elektoral Kandidati i BDI-së për kryetar të Komunës së Bogovinës, Berzah Bejtullau sot në një takim me gazetarë prezantoi programi
PPD garon në Bogovinë me Xhemailin Partia e parë shqiptare, PPD, përpos Tetovës, do të garojë edhe në komunën e Bogovinës. PPD në komunën e Bogovinës, d
Besir Dehari, kandidat i BDI-së për komunën e Bogovinës Besir Dehari, do të jetë kandidat i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) për komunën e Bogovinës, mëson Zhurnal. P
Ky është kandidati i PDSH-së për komunën e Bogovinës Kuvendi i degës së PDSH-së ka zgjedhur avokatin Elvir Iseni si kandidat për kryetar të komunës së Bogovinës. Punimet
BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë, por të fshehtë, në këshillin komunal të Bogovinës që i mundësoi kështu BDI-së të
Komuna e Bogovinës pa kryetar, rreth 500 punëtorë dy muaj pa rroga (VIDEO) 500 punëtorë në Komunë të Bogovinës, shumica e të cilëve arsimtarë, ka më shumë se dy muaj që nuk kanë marrë rroga.
Bogovina akoma pa kryetar komune Që prej një muaji, komuna e Bogovinës vazhdon të jetë pa kryetar komune, pas vrasjes së ish kryetarit të kësaj komune H
Bejta rrëfen për 16 vite bashkëpunim me Hazbi Idrizin: Do ngelë dritë e pashuar Kryetari i Komunës së Gostivarit dhe nënkryetar i Bashkësisë së Njësive të Vetëqeverisjes Lokale, Nevzat Bejta, i cili m
Mësohen arsyet, ja pse u vra kreu i Komunës së Bogovinës Vrasja e Hazbi Idrizit, kryetarit të Komunës së Bogovinës në Tetovë të Maqedonisë, duket se është kryer për motive të do
Hazbi Idrizi përcillet nesër për në banesën e fundit Pas përfundimit të hetimeve, rreth orës 19:00, familjarët tërhoqën trupin e të ndjerit Hazbi Idrizi nga spitali klinik i
Detaje nga vrasja e kryetarit të komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi Kryetari i deritanishëm i Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi, gjeti vdekjen pasi u qëllua 6 herë me pistoletë nga bashkë
Ali Ahmeti ngushëllon familjen Idrizi Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, pas lajmit të vrasjes makabre të kryetarit të Komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi, ka shpre
Vdes atentatori i kreut të Komunës së Bogovinës Ka ndërruar jetë pak minuta më parë në spitalin e Shkupit personi që vrau me gjashtë plumba kreun e Komunës së Bogovinës
Pasi vrau kryekomunarin shqiptar, autori tenton të vetëvritet Personi që vrau kryetarin e Komunës së Bogovinës Hazbi Idrizi ka tentuar të vetëvritet. Pasi ka qëlluar mbi kryetari
Zbulohet vrasësi, ja kush qëlloi me 6 plumba ndaj kryetarit të Bogovinës Detaje të reja kanë dalë pas vrasjes së kreut të Komunës së Bogovinës. Mësohet se personi që ka qëlluar me pistoletë
LAJMI I FUNDIT/ Vritet me armë zjarri kryetari i komunës në Maqedoni Kryetari i Komunës së Bogovinës Hazbi Idrizi është qëlluar me armë zjarri paraditen e sotme duke ndërruar jetë pak minut
Ministri Shabani vizitoi Komunën e Bogovinës (FOTO LAJM) Sot ministri për vetëqeverisje lokale, Lirim Shabani, qëndroi për vizitë në komunën e Bogovinës ku u takua me kryetarin
Ahmeti inauguron thertoren "Nuro-Kompani" në Kamjan (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka marrë pjesë sot në hapjen e thertores “Nuro Kompani” në fsh