999 rezultate për

bogdanovic

Ka ardhur koha për një marrëvëshje mes shqiptarëve dhe serbëve Ish-ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç në një intervistë dhënë për DW është shprehur se Beogra
Goran Bogdanovic nuk lejohet të futet në Kosovë Autoritetet e Kosovës ia kanë ndaluar hyrjen në Kosovë, ministrit për Kosovën në qeverinë në largim të Serbisë, Goran Bo
Bogdanoviç: Prishtina po keqpërdor marrëveshjen Ministri në largim për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç ka deklaruar se është e papranueshme heqja e targ
Bogdanovic: Hapja e Zyrës Administrative, provokim i Prishtinës Serbia e ka cilësuar një provokim hapjen e Zyrës Administrative në veri të Kosovës. Lidhur me këtë vendim të qeverisë ko
Bogdanovic kundër zgjedhjeve në veri Ministri për Kosovën në Serbi Goran Bogdanovic ka kundërshtuar mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Zveçan dhe Zubin Potok të
Bogdanovic tërhiqet nga zgjedhjet në Kosovë I ashtuquajturi ministër për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka thënë se nga UNMIK-u ka marrë përgjigje negative në lidhje me
Institucionet e Serbisë do të mbijetojnë në Kosovë Gjasat janë të vogla që të mbahen zgjedhjet lokale të Serbisë në Kosovë, thotë i ashtuquajturi ministër për Kosovën në Q
Bogdanovic: Procedures agreed in Brussels observed Minister for Kosovo Goran Bogdanovic said on Tuesday that the procedure Pristina and Belgrade agreed on in Brussels is f
Automjeti i Bogdanovic goditet nga disa gurë Pjesëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje, kanë gjuajtur sot me gurë automjetin në të cilin gjendej i ashtuquajturi ministër pë
Bogdanovic: Institutions in Kosovo must be preserved Minister for Kosovo Goran Bogdanovic has said that in 2012, "everything must be done to preserve Serbian institutions in
Bogdanovic: Serbs have right to protect their interests Serbia's Minister for Kosovo Goran Bogdanovic says nobody has the right to criticize Kosovo Serbs who are determined to
Bogdanovic: Dacic would have support for war over Kosovo "Ivica Dacic’s stance (on Kosovo) feels good to everyone but I'm afraid that he is using Kosovo for daily political pur
Bogdanovic: KFOR intervention wrong step Minister for Kosovo Goran Bogdanovic stated on Wednesday that KFOR intervention and use of tear gas was "a wrong step wh
Nuk i heqim institucionet nga veriu I ashtuquajturi ministër për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka thënë se "me tërheqjen e institucioneve serbe nga veriu dhe n
Bogdanovic dhe Zarif për misione neutrale Shefi i UNMIK-ut, Farid Zarif, dhe i ashtuquajturi ministër për Kosovën, Goran Bogdanoviq, kanë thënë sot se misionet nd
Bogdanovic Takimi ishte konstruktiv Goran Bogdanovic i ashtuquajturi ministër për Kosovën ka thënë se takimi i presidentit të Serbisë, Boris Tadic, me për
Bogdanovic: Solution for northern Kosovo crisis close Serbia’s Minister for Kosovo Goran Bogdanovic says that KFOR has no interest to solve political issues by force. He poi
Bogdanoviç: Presim përgjigjen e Brukselit Goran Bogdanoviç, i ashtuquajturi ministër për Kosovën, ka deklaruar se Serbia pret përgjigje nga Brukseli për “iniciati
Bogdanoviç kërcënon me rikthim të barrikadave Për serbët po vijnë ditë të vështira, kështu ka deklaruar i ashtuquajturi ministri për Kosovën pranë Qeverisë së Serbisë
Bogdanovic: Serbia s’heq dorë nga strukturat në veri Serbia ka shprehur përkushtim që të mbajë praninë e saj në pjesën veriore të Kosovës dhe i ka hedhur poshtë si të “papra