999 rezultate për

boeing

Boeing humb miliarda dollarë për shkak të Trumpit Vendimi i SHBA-së për tërheqje nga marrëveshja nukleare me Iranin do t’i kushtojë kompanisë Boeing me miliarda dollarë h
Prodhohet e para "shtëpi fluturuese" do të mahniteni nga luksi i saj (FOTO LAJM) Mendoni të keni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më t
Misteri i aeroplanit të braktisur që po habit turistët (FOTO LAJM) Një aeroplan i braktisur Boeing 737 në një fushë në Bali është shndërruar në një tërheqje turistike kohët e fundit. A
Përreth botës për vetëm dy orë, brenda një dekade do ndodhë çmenduria Boeing ka premtuar të bëjë aeroplanët hipersonik për pasagjerët, një realitet - dhe thotë se dicka e tillë mund të ndo
Ndërtohet droni që mund të mbajë mbi 200 kilogram ngarkesë (VIDEO) Boeing ka zbuluar një dron gjigant që është në gjendje të ngrejë një ngarkesë prej 226 kilogramëve. Duke e quajtur at
Emirates blen 40 avionë të rinj Boeing për 15 miliardë dollarë Agjencia ajrore “Emirates Airlines” ra dakord të blente 40 avionë Boeing 787-10, në një marrëveshje me vlerë mbi 15 mili
Moment dramatik kur një aeroplan godet pistën (VIDEO) Një aeroplan Ryanair ka goditur pistën ndërkohë që po ulej. Zhurma e shkaktuar dhe tronditja e madhe kanë tmerruar p
Brenda një dekade, do mund t'i biem botës përreth për vetëm 2 orë Boeing ka premtuar të bëjë aeroplanët hipersonik për pasagjerët, një realitet - dhe thotë se dicka e tillë mund të ndo
Piloti aborton uljen në Pragë dhe shmang tragjedinë (VIDEO) Një video tmerruese të një avioni Boeing,i cili abortoi uljen, u filmua në Pragë teksa avioni “luftoi” kundër disa erëra
Ja momentet kur avioni në Dubai përfshihet nga flakët (VIDEO) Avioni i kompanisë Emirates që bëri uljen e detyruar, u përplas në pistën e aeroportit të Dubait dhe më pas shpërtheu në
Era lëviz nga vendi avionin 70-tonësh në Siberisë (VIDEO) Përmes një video të shpërndarë në Youtube, do të shikoni se si era e fortë lëviz nga vendi një avion Boeing 737 me pasag
Shikoni se si ky avion bën ngritje vertikale! (VIDEO) Pilot i Dreamliner Boeing 787, është një drejtues që ka bërë një ngritje të pazakontë të avionit. Avioni u ngrit nga Uas
Avioni vilë që kushton 700 mln dollarë (FOTO LAJM) Ky është një avion "jumbo", i cili është shndërruar në një vilë liksoze për një miliarder mistrerioz. Avioni është i nda
Teoria e fundit mbi MH370: Është rrëzuar nga një gjuajtës amerikan Teoria e fundit lidhur me zhdukjen misterioze të avionit MH370, nuk është në fakt shumë e “re”. Sipas kësaj teze, avioni
Brenda "shtëpisë" luksoze 800 mijë dollarëshe (FOTO-LAJM) E prodhuar Global Caravan Technologies në Indiana, kjo rulotë e cila kushton 800 mijë dollarë pritet të dalë në shitje p
Golz: Goditja nga ajri i "Boeing 777", thuajse e pamundur (FOTO-LAJM) Goditja nga ajri i avionit “Boeing 777” është thuajse e pamundur për Alexandr Golz, gazetarin ushtarak rus dhe kryeredak
Avioni i shndërruar në shtëpi (FOTO-LAJM) Bruce Campbell nga Portland ka shpenzuar 220 mijë dollarë për të shndërruar në shtëpi Beoing 727 që shihni në fotot më l
"Brazil 2014": Boeing-u i Seleçaos, një shtëpi verdhjeshile (FOTO LAJM) Është prezantuar në Belo Horizonte të Brazilit avioni që do të jetë në dispozicion të Kombëtares Seleçao përgjatë Kupës
Boeing, ja mjeti që do të pushtojë hapsirën Që prej korrikut te vitit 2011, kohë kur u tërhoq misioni hapësinor Shuttle, Shtetet e Bashkuara dhe Rusia vijojnë "bete
Ja sa kohë duhet për të lyer një ‘Boeing 777’ (VIDEO) Sa kohë duhet për të lyer një avion ‘Boeing 777’? Kompania e njohur Emirates ka publikuar një video dyminutëshe, në të c