999 rezultate për

blute

Nga Klevis Balliu te Luçiano Boçi, kush janë blutë që dogji Basha Pas publikimit të emrave kandidatë nga partitë politike, nga blutë vihen re mungesa të cilat mund të quhen edhe si "të d
Dinamo tregon versionin me fakte: Trajneri u shkarkua për mungesë rezultatesh (FOTO LAJM) Dinamo pak minuta më parë ka reaguar sërish në rrjetet sociale, madje duke nxjerrë edhe një shkresë, shkarkimin e trajne
Laçi fiton ndeshjen e çmendur ndaj Shkodrës (VIDEO) Kambanat kishin nisur të binin për Vllazninë që pas dy barazimeve të marra së fundmi, ndërsa sot të vinte momenti kur ku
Tirana pa trajner pëson humbjen e dytë radhazi, mposhtet minimalisht nga Laçi (VIDEO) Pas disfatës në derbi ndaj Partizanit, Tirana është mposhtur për të dytën ndeshje radhazi. Këtë herë bardheblutë pësuan
Tirana "divorcohet" nga barazimet, mposht Kastriotin Tirana ka dalë triumfues nga dueli me Kastriotin, duke thyer tersin e barazimeve në kampionat. Bardheblutë fituan me për
Super Vllaznia, mposht Teutën dhe "blindon" kreun (VIDEO) Vllaznia ka marrë një fitore t rëndësishme ndaj Teutës me rezultatin 1-0. Kuqeblutë fituan ndaj durrsakëve dhe morën një
Dinamo e madhe, blutë tashmë janë një realitet mes pretendentëve pas një dekade vujatjesh Dinamo e madhe rikthehet në Ballsh, shokon Bylisin në “Adush Muça”. Festa te Dinamo ka nisur që nga moment i golit t
ZYRTARE/ Tirana shkarkon Egbon, ja kush do t'i drejtojë bardheblutë Tashmë është zyrtare. Pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, klubi i Tiranës ka shkarkuar trajnerin, Emanuel Egbo.
Egbo do të largohet nga Tirana pas eliminimit nga Kupa? Të kesh një shembull përpara sesi të mos përfundosh në të, por rruga të kryqëzohet për t’u përsëritur e njëjtat histori.
U dënua nga gjykata, Kobina drejt largimit nga bardheblutë Vinful Kobina është kthyer në personazhin më të përfolur të Kategorisë Suepriore në kohët e fundit për shkak të cështjes
Tirana e "përgjysmuar" mposht pastër Kukësin (VIDEO) Tirana fiton ndeshjen e parë të kampionatit ndaj Kukësit me rezultatin 2-0, edhe pse bardheblutë ishin të përgjysmuar ng
Ndeshje spektakolare, Chelsea kalon sërish në avantazh (VIDEO) Ndeshje e çmendur është duke u zhvilluar mës Chelseas dhe Souathampton. Pas barazimit të miqve nga 2-0 në 2-2, blutë
Merr fund ëndrra e Tiranës, bardheblutë eliminohen nga Young Boys (VIDEO) Tirana ka zhgënjyer totalisht! Bardheblutë e Emanuel Egbo, janë mposhtur ne “Play-Off”-in e Ligës së Europës nga Jang Bo
RËNDITJA/ 20 portierët në Premier League, nga më i dobëti tek ai më i miri Chelsea më në fund e ka transferuar zëvendësuesin e Kepa Arrizbalagas dhe duket se blutë më në fund do të shpëtojnë nga
Mund të përballet sërish me Crvena Zvezda, Tirana mëson 5 rivalët e parë që mund të përballet në play-off Tirana do të presën datën 18 shtator ku do të mësojnë edhe rivalin e Play-Off. Tirana ka mësuar edhe 5 prej 8 kundër
Zhbllokohet sfida, Brighton-Chelsea (VIDEO) Chelsea ka kaluar në avantazh 0-1 ndaj Brighton. Për Blutë e Londrës realizoi Jorginho me anë të një 11 metërshi. /al
Arrestohet babai me dy djemtë në Elbasan, çfarë zbuluan blutë Policia e Elbasanit ka arrestuar tre shtetas, si dhe është shpallur në kërkim policor bashkëpuntori i tyre. Ata janë
Me fat u kualifikuan në "Play-Off", Tirana mund të ndeshet përsëri me Crvena Zvezdën Tirana do të ketë short të vështirë në "play off"-in e Europa League. Bardheblutë me një koeficient modest, 1.475 në tur
Tirana në play-off të Europa League, ja kur e mësojnë bardheblutë kundërshtarin Tirana ka një shans të artë të kualifikohet në grupet e Europa League. Bardheblutë do të merrnin pjesë në turin e tretë,
Ndeshje e rëndësishme për "bardheblutë" në Champions, Meta: Forca Tirona, jemi me ty Presidenti Ilir Meta i ka uruar suksese, ekipit të Tiranës sot, në ndeshjen me ekipin serb Crverna Zvezda, ndeshje që do