999 rezultate për

bllokuar

Dëbora izolon Shqipërinë, fshatra të tërë pa ujë dhe drita Në të gjithë vendin reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme duke bllokuar shumë nga rrugët rurale. Mësohet gjithash
Stuhi dëbore në veri të vendit, mbyllen shkollat në Kukës Reshjet e dendura të dëborës të shoqëruara me stuhi dhe ulje të temperaturave kanë bllokuar qytetin e Kukësit duke krij
Bora "mbërthen" vendin, ja zonat e bllokuara (FOTO LAJM) Verilindja dhe juglindja e Shqipërisë janë gdhirë këtë të hënë nën petkun e bardhë të dëborës, e cila ka rënë dhe ka sht
Gjendja bëhet serioze, 5 automjete bllokohen prej dëborës së Dibër Dëbora tashmë është kthyer në një problematikë serioze në Qarkun e Elbasanit dhe policia e Elbasanit u ka bërë thirrje t
30 centimetra dëborë në Dibër, izolohen dibranët në shtëpi Veriu i Shqipërisë është bllokuar nga reshjet e dëborës të cilat kanë vazhduar gjatë gjithë natës që kaluam. Nga rapo
A ju kujtohet shtëpia e famshme në mes të rrugës, ajo nuk ekziston më (FOTO LAJM) Shtëpia e famshme e njohur si "shtëpia gozhdë" e cila për plot 14 vite kishte bllokuar komunikacionin në qytetin kinez S
Rrëzohet ura, dhjetëra turistë mbeten të bllokuar në Prilep Dhjetëra turistë nga Prilepi kanë mbetur të bllokuar në fshatin Storvija, pasi sot është rrënuar ura në afërsi të fshati
Dy francezë humbën në Kodrën e Diellit, gjenden të bllokuar nga bora Dy shtetas të Francës, vullnetarë të Qendrës për Dialog Interkulturor nga Kumanova, sot pasdite janë hutuar dhe kanë hum
Ju kanë bllokuar në Instagram? Si t'a zbuloni Nëse keni qenë në një moment ku provoni dhe shikoni postimet e ndonjë prej miqve tuaj, por nuk jeni në gjendje të hyni n
Haradinaj: Në 2019 zgjidhen të gjitha çështjet mes të Kosovës dhe Serbisë. I pari i qeverisë së Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë nga Uashingtoni se pret që deri më 2019 të zgjidhen të gjitha çës
Kujdes, dy sheshe janë të bllokuar në Prishtinë Për të pritur në vizitë kryeminstrin nga Mali i Zi Dushko Markoviç, çdo gjë duket se është gati. Ai pas pak pritet të a
Të bllokuar mes ujit, shpëtohet familje me 10 pjestarë në Divjakë Vazhdojnë aksionet e shpëtimit nga policia e Shtetit për familjet e ngujuara nga përmbytjet. Mësohet se policia ka s
Situatë alarmante prej shirave në Zall Bastar, ushtria në këmbë për të shpëtuar njerëzit e bllokuar Moti i keq është bërë shkak që dy mjete me njerëz brenda të bllokohen në zonën e Zall Bastarit në Tiranë. Shirat e d
Bllokohet qarkullimi në Prishtinë Komuna e Prishtinës ka ndërprerë masën të cilën e mori para dy dite që asnjë veturë mos të hyjë për qarkullim në qendër
Bllokohet tregu i automjeteve në Fushë Kosovë Shumë qytetarë të Kosovës që merren me tregti ditën e dielë e shfrytëzojnë për shitje apo blerje të veturave si dhe shum
Mbi 300 nxënës mbeten të bllokuar në Brezovicë Mbi 10 autobusë me gati 350 nxënës gjenden të bllokuar në Qendrën Turistike në Brezovicë. Këta autobus janë me nxënës
Bora mbulon autostradën Prishtinë-Prizren, vështirësi në qarkullim (FOTO LAJM) Kosova që në orët e para të mëngjesit është përfshirë nga rreshjet e dendura të borës në të gjithë territorin. Ndërka
Automjeti del nga rruga dhe katapultohet në katin e dytë të një ndërtese (FOTO) Një aksident rrugor është verifikuar në Kaliforni, ku një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në katin e dytë t
Shikoni se si një ortek ka bllokuar rrugën në Francë (FOTO LAJM) Në qytetin e Savoia në Francë një rrugë është varrosur totalisht disa metra nën dëborë. Orteku bllokoi disa fshatra n
Dëbora bllokon më shumë se 13 000 turistë në Zvicër Një prej stacioneve të skive nga më të famshmit në Zvicër, Zemratt, ka mbetur krejtësisht i bllokuar nga reshjet e dendu