999 rezultate për

blakaj

Blakaj nuk lë fjalë pa thënë për Lumezin nga Amerika Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, që u largua për në SHBA, ka ironizuar lidhur me deklaratat e kryeprok
Elez Blakaj reagon nga SHBA pasi Kurti dhe Osmani i përmenden emrin Ish-Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës i cili muaj më parë është larguar nga Kosova dhe ka dhënë dorëheqje nga
Elez Blakaj lirohet zyrtarisht nga detyra e Prokurorit Presidenti i Kosovës, ka nxjerrë dekretin me anë të të cilit e ka liruar nga detyra ish-prokurorin e Prokurorisë Special
A e kërcënuan veteranët Blakajn? Avokati Tomë Gashi ka komentuar rastin e prokurorit Elez Blakaj, i cili aktualisht gjendet në Amerikë, për shkak se siç
Lirohet Shkumbin Demalijaj Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkëmbim Demaliaj është liruar nga paraburgimi duke iu ndryshuar masa në a
Gjykata merr vendim për deputetin Shkumbin Demaliaj Gjykata Themelore në Prishtinë, ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për deputetin Shkumbin Demaliaj. Deput
Kërkohet që Demaliaj të mbetet në qeli Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj u arrestua dje pasdite,
Këto deklarata e dërguan në burg Shkumbin Demaliajn Deputeti i AAK-së dhe ish anëtari i Komisionit Qeveritar për Verifikimin e Listave të Veteranëve të UÇK-së, Shkumbin Dem
A duhet të arrestohet edhe deputeti Demaliaj sikur Milaim Zeka? Për një deklaratë të dhënë në televizion, ka mjaftuar që Prokuroria Themelore në Prishtinë, të kërkojë prangosjen e depu
AAK nuk merret me prokurorinë, sulmon rëndë Blakajn Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Ahmet Isufi e ka quajtur dezertor të drejtësisë, ish-prokurorin Elez Blakaj. Ky i f
Zbulohet mashtrimi i prokurorisë, tentativë për të shpëtuar komandantët? Rreth 1.300 “veteranë të rrejshëm”, që i janë shtuar aktakuzës së përpiluar nga ish-prokurori Elez Blakaj, nuk janë apli
Jashari kërkon që Blakaj të paditet penalisht Anëtari i Komisionit verifikues të veteranëve të Kosovës, Xhavit Jashari, është njëri ndër personat i përfshirë në aktak
Del e vërteta tronditëse nga lista e veteranëve të rrejshëm (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por krahas faktit se mijëra veta marrin para si veteranë të luftës ndërkohë që nuk janë, një tjetër
Deputeti i AAK-së del te veteranët mashtrues, e quan lepurush prokurorin Zyrtarët e partisë së Ramush Haradinajt po vazhdojnë të përdorin gjuhë denigruese ndaj ish-prokurorit Elez Blakaj, i cil
Veteranët të mos shqetësohen nga lista, pse duhet t'i besojnë Elez Blakajt Koment nga Ervin Shkulaku Ditën e kaluar "rrodhi" në media një aktakuzë që pretendohej se ishte e veteranëve m
Adnan Hyseni reagon për listat: Turp të qoftë Elez Blakaj (FOTO LAJM) Dje janë publikuar në media disa lista që pretendohet se janë emrat e aktakuzës së veteranëve. E megjithatë kjo është e
Blakaj tregon të vërtetën për aktakuzën e veteranëve, po manipulohet publiku qëllimisht? Pas publikimit në media të aktakuzës ka pasur reagime pasi shumë persona që gjendeshin në të janë veteranë të vërtetë. D
Dalin emrat e veteranëve mashtrues të listuar në Aktakuzën e Blakajt (FOTO LAJM) Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen
Blakaj ka përfshirë në aktakuzë të riun nga Skënderaj por ka një skandal Në aktakuzën e veteranëve mashtrues gjendet edhe një banor i Kostercit të Skenderajt. Aty, figuron se në kohën e luftës,
Demaliajt i duket vetja i rëndësishëm në UÇK, përpiqet ta përdorë kundër prokurorit Blakaj Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Shkumbin Demaliaj, është tallur me fjalët e ish prokurorit Elez Blak