999 rezultate për

bjellorus

Për 70 vjet, mijëra trena lëvizën mbi urën e minuar në Bjellorusi Në një zonë të Bjellorusisë për 70 vjet me mijëra trena pasagjerësh kanë kaluar mbi një urë të minuar. Mendohet se u
Çmenduri në Shqipëri-Bjellorusi, portieri shënon gol (VIDEO) Shqipëria ka shënuar gol në minutën e 93 kundër Bjellorusisë në miqësoren që po luhet në Elbasan Arena. Goli i barazi
Spektakël dhe gola, Shqipëria fiton me përmbysje ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Shqipëria U21 mori një fitore me rezultatin 3-2 në miqësoren ndaj moshatarëve të Bjellorusisë. Në ndeshjen e zhvillu
Shqipëria nuk ndalet, Sahiti shënon supergol ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Shqipëria U-21 ka shënuar edhe golin e tretë përballë Bjellorusisë U-21 në "Elbasan Arena". Ai që ka shënuar është p
Shqipëria përmbys rezultatin ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Shqipëria U-21 ka përmbysur rezultatin ndaj Bjellorusisë U-21 në "Elbasan Arena". Ai që shënuar është Sahiti që ka r
Shqipëria barazon rezultatin ndaj Bjellorusisë (VIDEO) Shqipëria U-21 ka barazuar rezultatin ndaj Bjellorusisë. Në fund të 45 minutave të para Shqipëria U-21 ka barazuar re
Maradona me punë të re në Bjellorusi, bëhet president Legjenda e Argjentinës Diego Maradona së fundmi është angazhuar me një punë të re në Bjellorusi, por jo larg futbollit
Maradona largohet nga Arabia, merr drejtimin e një skuadre në Bjellorusi Diego Armando Maradona i ka dhënë fund eksperiencës së tij si trajner i Al Fujairah në Emiratet e Bashkuara Arabe, për t
Kombëtarja e femrave shënon fitore historike kundër Bjellorusisë (VIDEO) Kombëtarja e femrave, arriti të marrë një fitore historike, në fazën eliminatore të Botërorit, në sfidën që u luajt në E
Bakaj gati për aventurën e re, e pret Bjellorusia Tjetër aventurë jashtë Shqipërisë për Elis Bakajn, pas eksperiencave në Rumani, Ukrainë, Izrael e Kroaci. Golashënuesi m
NATO e shqetësuar nga stërvitjet ushtarake Rusi-Bjellorusi Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i bëri thirrje Moskës që të përmbushë angazhimet ndërkombëtare dhe
Bukuroshet bjelloruse shkelin për herë të parë në Shqipëri Mbërriti sot në orët e para të mëngjesit, në aeroportin e Rinasit, avioni i parë me 150 turistë nga Bjellorusia, të cilë
Bjellorusia kryen ekzekutimin e parë për këtë vit Në Bjellorusi është ekzekutuar personi i parë në këtë vit. Syarhey Vostrykau, i cili u gjet fajtor për përdhunim dhe
Hakeri i famshëm bjellorus: Më lehtë hakohet një sistem zgjedhor sesa “eBay” Më i lehtë është hakimi i një sistemi zgjedhor sesa “eBay” ose City bank, pohon Sergej Pavlovic, njëri nga hakerët më të
Qytetarët e Maqedonisë udhëtojnë pa viza në Bjellorusi Qytetarët e Maqedonisë tashmë do të mund të udhëtojnë në Bjellorusi pa viza. Kjo vjen pas miratimit nga ana e kryeta
Kërkohet moratorium për dënimin me vdekje në Bjellorusi Aktivistë të të drejtave të njeriut në Bjellorusi i bënë thirrje Bashkimit Evropian për t’i parashtruar Minskut kërkesën
Vanhoute kërcënon liderët: Çfarë ndodhi në Bjellorusi? "Nëse nuk respektohen afatet e marrëveshjes së qershorit dhe korrikut, është e pamundur që të mbahen edhe zgjedhjet e pa
Ismail Kadare nuk e fiton Nobelin në Letërsi Sërish nuk është ai. Edhe këtë vit Çmimi Nobel në Letërsi nuk shkon për shkrimtarin e madhe shqiptar Ismail Kadare, njof
E pabesueshme, ndal me duar dy avionë (VIDEO) Bjellorusi Kiril Shimko përmes duarve të tij ka bërë të mundur ndalimin e dy avionë që u përpoqën të fluturojnë. Avio
E turpshme / Luksemburgu fiton kundër Maqedonisë (VIDEO) Luksemburgu ka arritur një fitore tepër të rëndësishme përballë Maqedonisë. Ekipi modest i shtetit të vogël të Luksem