999 rezultate për

biznesit

Biznesmeni- Ramës: Nëse jemi bërë për 260 mijë lekë, atëherë kurrë mos i marrshim! Biznesmeni ka bërë një deklaratë të fortë pas takimit me Bashën në lidhje me politikat e qeverisë ndaj biznesit në këto
Basha takon përfaqësuesit e biznesit të vogël: Rama po i çon taksat tek oligarkët dhe tenderat korruptivë Kryedemokrati Lulzim Basha, ka mbajtu sot një takim me përfaqësues të biznesit të vogël ku më pas ka deklaruar për media
Rama jep njoftimin e rëndësishëm: Ku duhet të marrin vërtetimet bizneset Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se tashmë janë gati vertetimet në e-Albania për të gjitha bizneset e miratuara për
Safet Gjici u jep lajmin e mirë kuksianëve: Shtyjmë me 2 muaj taksat ndaj biznesit të vogël Biznesi i vogël është drejt një rënie të theksuar ndërsa 70% e tij është mbyllur për shkak të masave që janë marrë për k
Rama hedh poshtë kërkesat e biznesit të madh: Shisni jahtet e vilat dhe paguani dritat! Kryeministri Edi Rama hodhi poshtë kërkesat e biznesit të madh për përballizimin e krizës aktuale të shkaktuar nga koron
Rama jep një lajm të mirë dhe një të keq: Taksat e biznesit nuk paguhen, dritat nuk diskutohen "Taksa në muajin që ke mbyllur dyqanin gjatë kohës së luftës kundër COVID-19 nuk do të paguhet, por nuk ka asnjë negocim
Flet pronari i biznesit që iu vu eksploziv në Lezhë Një biznesi i është vënë një sasi eksplozivi gjatë natës në fshatin Gocaj të Lezhës. Lënda eksplozive është vendosur
Eksploziv biznesit në Lezhë, dalin detajet e para nga shpërthimi Një sasi eksplozivi ka shperthyer gjate nates ne fshatin Gocaj te Lezhës. Lënda eksplozive është vendosur në derën e
Pranoi se është i dashurar, kush është biznesmenia që i "vodhi" zemrën Arbër Çepanit (FOTO LAJ M) Mbrëmjen e djeshme agjenti i emisionit “Thumb on”, zbuloi se e dashura e Arbrit quhet Evi Gjikuria, biznesmene në fushën
Kriss Jenner zbulon arsyen pse Kylie shiti 51% të biznesit të saj të kozmetikës (FOTO LAJM) 51% e aksioneve të biznesit të kozmetikës së Kylie Jenner, janë tashmë më zotërim të “Coty”. Kjo kompani kontrollon g
61 nxënës të helmuar në Shkodër, flet pronari i biznesit: Nuk shes sanduiçë Pak ditë më parë, 61 nxënës të shkollës së Postribës në Shkodër shfaqën shenja helmimi. Ndërsa ditën e sotme ka folur
Do të shtyhet a jo fiskalizimi, ndryshon limiti i arkës për bizneset e mëdha Ministria e Financave po punon për një draft të përmirësuar të ligjit “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkull
Lul Berisha i hyn biznesit të karburanteve Lulzim Berisha, i konsideruar nga Prokuroria Shqiptare dikur si kreu i bandës së Durrësit, ka hedhur pas krahëve të kalu
Minj të ngordhur, krimba e parazitë brenda biznesit që shiste 18 vite pa licencë Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një biznes në Fushë-Krujë, ku përvecc se operonte prej 18 vitesh pa licensë,
QKB shtyn afatin për dorëzimin e bilancit online të bizneseve Qendra Kombëtare e Biznesit më herët kishte lajmëruar se afati për dorëzimin e bilancit online të subjekteve do të ishte
"Lamtumirë" kasat fiskale, qeveria ligj të ri për faturat Në mes të fushatës kundër informalitetit, qeveria prezanton një sistem të ri të raportimit fiskal, që do të prekë të gji
Basha nga Pogradeci prezanton tre shtyllat kryesore të platformës Pro-biznes të PD-së Gjatë ndalesë së tij të rradhës në qytetin e Pogradecit, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e akuzoi kryeminist
Hyn në fuqi ligji për bizneset: 90 ditë kohë për hapur llogari bankare Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që të hapin llogari bankare, që është pjesë e nj
Shpërthimi i bombulës në ish-Bllok, pronarja e biznesit ngjitur kërkon dëmshpërblim Shpërthimi i bombulës së gazit në një argjendari të hënën në zonën e ish- bllokut ishte vetëm një nga rastet e rënda që
Glover: Qeveria ka blerë mediat Ndërkohë që prezantoi raportin paraprak të OSBE-ODIHR për votimet e djeshme, kryesuesja e këtij misioni Audrey Glover de