999 rezultate për

biznesin

Hiqen taksat për biznesin e vogël, kush përfiton Nga 1 janari i vitit 2021 zerohet tatimfitimi për bizneset e vogla me xhiro vjetore deri në 14 milionë lekë. Gjithas
Artan Hoxha zbulon biznesin që nuk u ka ecur bandave shqiptare: Me prostitutat janë martuar Gazetari Artan Hoxha i cili vazhdmisht analizon ngjarjet kriminale që ndodhin në vend, së fundmi ka folur edhe për lloje
Rama jep lajmin e mirë për biznesin e vogël: Hiqet tatim-fitimi dhe TVSH-ja Kryenimistri Edi Rama ka deklaruar këtë të mërkurë se biznesit të vogël do ti hiqen tatim fitimi dhe TVSH-ja për një per
Basha "zbërthen" biznesin e Ramës dhe Veliajt: Të fusin plumbin po nuk u bëre punën Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi mbrëmjen e sotme se ata që tdrejtojnë vendin janë peng i oligarkëve, ndërsa përmdnei
Sali Berisha tregon se çfarë do të kishte bërë ndryshe nga Rama për COVID-19 Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë televizive deklaroi se qeveria Rama nuk e ka menaxhuar mirë situatën e k
Do lej biznesin dhe karrierën? Pse Renato Mekolli po largohet përfundmisht nga Shqipëria (FOTO LAJM) Shefi i famshëm i kuzhinës, Renato Mekolli ka dhënë lajmin e papritur se ai do të largohet nga Shqipëria. Renato publiko
Si ndikoi koronavirusi në biznesin e dasmave në Tetovë? Për shkak masave për mbrojtje nga koronavirusi, shumë dasma dhe ahengje të ndryshme, që janë traditë në vendin tonë janë
Bushati thumbon ashpër Ramën: Po favorizon 10-15 biznesmenë që marrin tendera Ish-ministri i Jashtëm njëherësh deputet në Kuvendin e shqipërisë, ka deklaruar se se masat që merren në përballimin e s
Ministri Ahmetaj përtypet kur dëgjon paketën e ndihmës në Maqedoninë e Veriut (VIDEO) Ministri për Shtetin, Sipërmarrjen, Rindërtimin dhe sëfundmi për Covidin, Arben Ahmetaj, u shfaq sot në Opinion, për të
Ministri i Ramës jep lajmin e mirë: 26 mijë lekë në muaj kompesim, kush ka mbyllur biznesin! "Jemi duke ndërhyrë tek shtresat në nevojë. Ka dhe një paketë ushqimore që ndihmon qytetarët në nevojë, në komunitete të
A do çelen negociatat me BE-në? Rama paralajmëron përgjigjen e rëndësishme Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjetin social “Facebook” ku ka paralajmëruar një komunikim me qytetarët sot
Pas Metës, edhe PD mbështet planin e Ramës për koronavirusin Kryeministri Rama ka marrë mbështetjen e parë si nga presidenti Meta si nga Partia Demokratike në lidhje me planin ekono
SKEMA/ Biznesi dhe individët, si do të kompensohen të prekurit nga COVID-19 Kryeministri Edi Rama në një mesazh para kombit tha se ky është një plan A me 7 pika, duke shtuar se në varësi të situat
KORONAVIRUSI/ Rama shpall planin financiar me 7 pika, kujt do ti përgjysmohet paga Kryeministri Edi Rama ka shpallur planin financiar me 7 pika për të përballuar situatën e shkaktuar nga koronavirusi.
Zbardhet ngjarja, maskat grabisin biznesin në Elbasan Një natë më parë një biznes ka rënë pre e grabitësve në Elbasan. Raportohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Sule Pap
Dyshohet se u përdor në vrasjen e kushëririt të Fatmir Haklajt, gjendet e djegur makina në Has Një makinë e djegur është gjetur në fshatin Golaj të Hasit gjatë paradites së sotme. Nga të dhënat paraprake, polici
Ledri Vula zbulon publikisht biznesin: Ka ardhur koha të sfidoj veten (FOTO LAJM) Një nga reperët më të dashur shqiptar, Ledri Vula duket se shumë shpejt do të sjellë biznesin e tij privat. Këtë e ka bë
Italiani e hap sërish biznesin e brioshëve edhe pse iu mbyll nga AKU Emisioni “Stop” në Tv Klan ka trajtuar mbrëmjen e sotme konfliktin e një italiani me qytetarin Hekuran Shkëmbi për një
Basha sulmon qeverinë: E konsideron biznesin ‘kalçeto’ të oligarkëve Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka risjellë sërish në vëmendje mesazhet që ka dhënë sot në një takim me biznesin në Sarand
Bukuroshja me 6 gjuhë të huaja, lë punën si ekonomiste në bankë për Instagramin (FOTO LAJM) Ksenia Çoumi është një nga modelet më të njohura në botë, por shumë pak e dinë se ajo gjithashtu është edhe ekonomiste.