999 rezultate për

bizneseve

AMF nis Javën Globale të Investitorit me aktivitetin me përfaqësues të bizneseve dhe shoqatave të tregjeve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare organizoi sot, më 30 shtator 2019, një takim informues me përfaqësues të bizneseve n
Rrëfehet biznesmeni: Kështu funksionon mafia e gjobvënies shtetërore në Shqipëri Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka ndarë në Facebook një denoncim të bërë nga një qytetar dixhital kundrejt
QKB shtyn afatin për dorëzimin e bilancit online të bizneseve Qendra Kombëtare e Biznesit më herët kishte lajmëruar se afati për dorëzimin e bilancit online të subjekteve do të ishte
Ligji i ri hyn në fuqi: Detyrim të gjitha bizneseve, 90 ditë kohë për hapur llogari bankare Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që të hapin llogari bankare, që është pjesë e nj
5 biznese mbyllën çdo ditë në Kosovë Që nga viti i kaluar në Kosovë për çdo ditë rreth pesë biznese kanë mbyllur aktivitetin e tyre dhe kanë kaluar në status
"Rrjeti i Bizneseve Shqiptare në Botë refuzon ftesën e Ramës" Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka publikuar një lajm ku thotë se Rrjeti i Bizneseve të Diasporës Shqiptare
Kush janë dy të rinjtë e arrestuar në Durrës për vjedhjen e 14 bizneseve (VIDEO) Dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi kanë kryer një sërë vjedhjesh lokalesh dhe dyqan
Frikë për falimentimin e bizneseve në Turqi "Gabimi ynë më i madh ishte se në vitin 2013 morëm 9.5 milionë dollarë kredi. Nuk e imagjinuam se kursi i këmbimit do të
Bie konsumi, shifra alarmante të bizneseve të mbyllura (FOTO LAJM) Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij viti do të ishte e fundit për biz
Sapo u nda nga Iannone, Belen Rodriguez gjen të dashur të ri Nuk ka kaluar shumë kohë që nga ndarja e bukuroshes Belen Rodriguez me pilotin e Moto Gp, Andrea Ianone. Por pavarës
Në Turqi ndalohet të thuash: Jemi në krizë Prokuroria turke ka nisur hetim për më shumë se 300 llogri të Tëitter, të cilat gjatë mbrëmjes së djeshme kanë komentuar
Tatimet publikojnë listën e “zezë” të bizneseve që nuk lëshojnë kupon tatimor Administrata tatimore ka nisur publikimin e një liste me emrat e bizneseve që nuk lëshojnë kuponin tatimor. Lista pë
30% e bizneseve në Maqedoni udhëhiqen nga gratë Mentaliteti, stereotipet, mungesa e financave, mungesa e mjeteve të veta dhe prona në emër të tyre, janë disa nga arsyet
E hodhën në erë bashkë me makinën, çfarë filmuan kamerat e bizneseve Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me shpërthimin e ndodhur mbrëmjne e së shtunës në Fier. Policia ende nuk ka d
Ahmetaj u bën thirrje bizneseve: Mos dilni në protestë! Ministri Arben Ahmetaj ditën e sotme deklaroi se deri në fund të vitit nuk do të ketë gjoba për biznesin e vogël që mund
Ambasadori i Kosovës, kundër presidentit të përbashkët Ambasadori i Kosovës në Tiranë Sylë Ukshini është kundër propozimit të Kryeministrit Edi Rama për President të Përbashkë
Hiqet detyrimi ndaj bizneseve për regjistrim në Drejtorinë e Metrologjisë Bizneset që operojnë në sektorin prodhues dhe importues nuk do të kenë më detyrim ligjor të regjistrohen pranë Drejtoris
I kthyen biznesin në rrënojë, pronari pëson arrest kardiak (VIDEO) Ditën e djeshme në Golem janë prishur rreth 10 biznese, ndërsa sot kanë mbetur vetëm disa mbeturinë. Ashtu siç u rap
Kriza e biznesese, mbyllen 1400 biznese vetëm në janar Në muajin e parë të këtij viti 1479 biznese kaluan statusin në pasiv, sipas të dhënave të përditësuara nga Drejtoria e P
Shuhen 1589 biznese në Kosovë, ky është shkaku Vetën në vitin 2017 në Kosovë janë shuar 1 mijë e 589 biznese si pasojë e politikave jo afatgjata. Ndërsa, që nga vit