999 rezultate për

biznese

Prej 24 vitesh në Shqipëri, njihuni me kampionin sirian që ka dy gra dhe biznese (VIDEO) Shqipërinë e ka si shtëpinë e tij. Bëhet fjalë për sirianin, Abdyl Faaz, teksa 24 vite më parë e ka nisur nga zero,
Puna nga shtëpia apo zyra, çfarë preferojnë shqiptarët pas pandemisë Puna nga shtëpia, që nisi si një opsion i detyruar nga karantina, tani është kthyer në një normalitet për disa kompani d
84% e bizneseve të prekur nga kriza, normaliteti pritet pas 10 muajsh 84% e bizneseve shqiptare deklarojnë se janë prekur nga kriza e pandemisë. Banka e Shqipërisë ka kryer dy anketa për
Instagram merr masa ndaj VIP-ave, pjesë e hetimeve edhe këngëtarja shqiptare Rrjeti social shumë i përdorur, Instagram ka vendosur të ndalojë shfaqjen e reklamave të fshehura pas një hetimi në Mbre
Shteti kosovar mbi gjysmë miliard euro borxhe bizneseve dhe qytetarëve Mbi gjysmë miliard euro ka arrit borxhi i shtetit ndaj kompanive dhe qytetarëve në vend. Borxhe të cilat janë në rritje
Kush po gjobit bizneset në Shqipëri? Artan Hoxha: Shkojnë si OFL, por me plumba! Gazetari Artan Hoxha ka bërë një deklarata të fortë mbremjen e sotme në lidhje me ngjarjet e ndodhura përgjatë ditëve të
"6 në 4 biznese", Basha sqaron lapsuset që nuk i ndahen (VIDEO) Kryedemokrati Lulzim Basha nga një konferencë për shtyp nga selia blu ka komentuar lapsusin e bërë nga ai vetë një ditë
Lulzim Basha sapo bëri gafën e radhës dhe socialistët u "shkrinë së qeshuri" (VIDEO) Kryetari i opozitës Lulzim Basha tashmë është i njohur për marrëdhënien jo të mirë me matematikën. Ndërkohë që "7×7=42"
Hoti: Rimëkëmbja ekonomike po ndodh Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria e cila udhëhiqet nga ai po përmbushë të cilat i
Jeta e re në arrest shtëpie e Fjolla Morinës, misteri i pronave dhe bizneseve me vlera marramendëse Fjolla Morina është rasti më i fundit ku kronika e rozë takohet më kronikën e zezë. Një ditë pasi gjykata e liroi nga qe
DETAJET/ Çfarë taksash do të paguajnë bizneset shqiptare në vitet 2020-2021 Bizneset me xhiro deri në 14 milionë lekë nuk do të paguajnë këstet e parapagimit të tatimit mbi fitimin për vitin 2020.
Organizuan dasma me flamur, gjobë tre bizneseve Vijojnë gjobat prej 1 milion lekësh për organizatorët e dasmave, edhe pse ky aktivitet si pasojë e koronavirusit është n
Shqiptarët qejflij, gjobiten 15 biznese që organizuan dasma Policia e Tiranës ka vijuar kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapje
"Kosova po e mposht pandeminë", Haradinaj kërkon lirimin e masave Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova është në rrugë të mirë të mposhtjes së pandemisë. Megjithatë,
VOA: 70 përqind e bizneseve në krizë të thellë Në Shqipëri, pandemia e Covid-19 po lë pasoja të thella dhe afatgjata në ekonomi. Ekspertët pohojnë se 6 – mujori i parë
Pirnc Harry i vendosur për rrjetet sociale: Shkaktojnë urrejtje Princi Harry dhe Meghan Markle po punojnë me drejtues të bizneseve dhe zyrtarë të marketingut për të ndryshuar mënyrën s
Gjoba të majme e pezullim aktiviteti, e pësojnë 8 biznese në Lezhë Policia e Lezhës ka evidentuar në shkelje të masave të marra me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit 8 subje
Shteti në aksion! Gjobiten 19 biznese me nga 1 milion lekë gjobë se nuk ndaluan muzikën Vijonë gjobat ndaj bizneseve që nuk zbatojnë urdhrin për të ndaluar aktivitetet me muzikë pas orës 20:00. Gjatë fundj
Nuk zbatuan urdhrin për parandalimin e pandemisë, tre biznese gjobiten me shumën e majme Policia e Tiranës ka gjobitur me nga 1 milion lekë, 3 subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërs
Muzikë pas orës 20:00, gjobiten me nga 1 milion lekë 3 biznese në Durrës 3 biznese në Durrës janë gjobitur pasi kanë shkelur masat e ndërmarra nga qeveria në kuadër të luftës anti-COVID-19.