999 rezultate për

biskota

Cheesecake me biskota dhe çokollatë, na falenderoni më vonë Po mendoni të gatuani një ëmbëlsirë, kjo është zgjidhja e duhur. Përbërësit: 300 gramë biskota me çokollatë
Pas përplasjeve qytetarja bën gjestin e madh ndaj policëve përballë Teatrit Para godinës së Teatrit Kombëtar sot nuk ka pasur vetëm momente tensioni dhe shtyrje mes efektivëve të policisë dhe një
Bllokohen 3.6 ton biskota dhe produkte ushqimore nga AKU, gjobiten 4 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në bashkëpunim me institucione të tjera të specializuara ligjzbatuese, ka kryer një sërë
Dieta e gjelbër që bën mrekullinë për një javë Nuk është kjo një dietë vetëm për të rënë në peshë, por edhe për t’u pastruar dhe ndihmuar organizmin të rigjejë vitamin
Ronaldo akuzohet për përdhunim, në Angli e kthejnë në biznes (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo vazhdon të jetë në telashe për akuzat që e lidhin atë me një përdhunim të ndodhur në Las Vegas. Megjit
Tortë me krem kakao Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,ma
Bëni kujdes me biskotat, i bëjnë fëmijët obezë Fëmijëve u duhet lejuar vetëm dy gjëra me kalori të ulët në ditë, për t’i ndaluar ata të bëhen të trashë, thotë një rapo
Biskota për 10 minuta Përbërësit 250 gr miell 140 gr sheqer pluhur 200 gr margarin 150 gr kokos 2 luge mjalte Hapat 1
Receta më e thjeshtë, ëmbëlsirë me mjedër Përbërësit: ▪ 800 g biskota ▪ 1 litër jogurt ▪ 250 g mjedra apo dredhëza ▪ 200 g krem P
Biskota me pudingë Përbërësit 200 gr margarin 200 gr sheqer 2 sheqer vanilje 100 gr kokos 1 puding vanilje 1 pluhur per p
Biskota PANDA Përbërësit 100 gr margarin e shkrire 100 gr sheqer i kaft 2 sheqer vanilje 1 vezë 2 luge te vogla ekstrak
Tiramisu me biskota Përbërësit 1 kuti biskota PËR KREM 4 gota qumësht 1 gotë sheqer 3 lugë të gjellës miell 2 lugë të gjel
Biskota me gjalpë kikiriku dhe rrush i thatë Përbërësit 200 gr miell 60 gr gjalpë kikiriku 135 gr rrush i thatë 150 gr sheqer 200 ml qumësht 1 vezë
Ryan Raynolds dështon në gatim, bashkëshortja nuk i kursen talljet! Ryan Reynolds dhe Blake Lively kanë një humor të hollë dhe asnjëherë nuk i kursejnë talljet me njëri-tjetrin. Këtë herë
Biskota me kripë Përbërësit 125 gr gjalpë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 vezë 2 lugë të gjellës uthull 3,5 gota miell 1
Biskota me marmelatë Përbërësit 250 gr margarin 125 ml vaj 250 ml kos 1 luge te vogle sodë bikarbone 1 luge uthull sallate 650 gr mi
Kek me kakao dhe biskota Përbërësit: 1 filxhan çaji biskota të copëtuara 1 filxhan qumësht 2 filxhanë miell 3 vezë 2 filxhanë sheqer 1 f
Skënderbeu kërkon nga Dinamo e Kievit çokollata, biskota, pica dhe hotel luksoz Klubi i Dinamos së Kievit ka publikuar sot në faqen e vet zyrtare një informacion të detajuar për Skënderbeun, kundërsht
Ëmbëlsirë me mjedër Përbërësit: ▪ 800 g biskota ▪ 1 litër jogurt ▪ 250 g mjedra apo dredhëza ▪ 200 g krem P
Kek me luleshtrydhe dhe vanilje Përbërësit 15 copa biskota gjalpë 1 gote sheqer pluhur 1 luge te gjelles vanilje luleshtrydhe Hapat 1 Bis