Vritet në atentat miku i Çapjave, avokat i Shullazit
999 rezultate për

biserko

Biserko: Beogradi do ta përdorë Asociacionin për ta bllokuar Kosovën Aktivistja për të drejtat e njeriut në Serbi, Sonja Biserko, shpreh shqetësimin e saj se Asociacioni i Komunave me shumi
“Bomba” e Biserkos hidhëron historianët serbë Intervista e Sonja Biserkos, e cila kohë më parë kishte thënë se e gjithë historia e serbe është një gënjeshtër e madhe,
Tronditet Serbia! Historia serbe është mashtrim?! Sonja Biserko, presidente e Komitetit të Helsinkit të Serbisë, ka deklaruar për revistën kroate, “Vijenac”, se e gjithë
Biserko: Shesheli, simbol i spastrimit etnik Mbrojtësja e të Drejtave të Njeriut në Serbi, Sonja Biserko ka thënë në Beograd se Vojislav Shesheli është simbol i spas
Serbja: Shqiptarët dhe serbët i ndalin tensionet kur Serbia ta njohë Kosovën (VIDEO) Kryetarja e Komitetit serb të Helsinkit Sonja Biserko është shprehur se ndeshja që u luajt në Beograd mes Serbisë dhe Sh
Fundi i çështjes ballkanike Arritja e marrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës është lajm i mirë për Serbinë, për Kosovën dhe për gjithë rajonin
Politika e Tadiçit ka dështuar Kryetarja e Këshillit të Helsinkit të Serbisë, Sonja Biserko, ka deklaruar se ose të ndryshojë politikën ose do të mbete
Dialogu, pa vullnet e pa rezultate Bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit janë paralajmëruar të vazhdojnë këtë javë me diskutimet mbi lëvizjen e lirë
Biserko: Serbët e Kosovës të dalin në zgjedhje Serbët e Kosovës duhet të dalin në zgjedhjet parlamentare, të cilat organizohen nga institucionet kosovare më 12 dhjetor
Biserko: Beogradi të nis një dialog të sinqertë Kryetarja e Komitetit serb të Helsinkit, Sonja Biserko, i ka bërë thirrje autoriteteve të Beogradit që të nisin një dial
Biserko: Serbia nuk do t'ia dalë me rezolutën në OKB “Nuk mendoj se Serbia do t’ia dalë me rezolutën në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, edhe pse për momentin ata janë të
Biserko: Brenda disa muajve Kosova ne OKB Pas vendimit të GJND-së, do të ndryshohet qëndrimi i bashkësisë ndërkombëtare, p
Biserko: Serbia frenon normalizimin e rajonit Serbia dhe Beogradi tash janë frenuesit e normalizimit esencial të të gjitha marrëdhënieve n&eu
Biserko: Prokuroria serbe po manipulon Kryetarja e Komitetit të Helsinkit për të Drejtat e Njeriut në Serbi, Sonja Biserko ka reaguar ndaj
Biserko: Propaganda serbo-ruse ndikon te serbët e Kosovës Propaganda e Serbisë dhe ajo e Rusisë, të cilat ende vazhdojnë ta mbështesin idenë e ndarj
Biserko : Beogradi po përpiqet ta ndajë Kosovën Në intervistën dhënë gazetës "Gragjanski list" Kryetarja e Këshillit të Helsinkut p&e