999 rezultate për

bisedojne

Ahmeti dhe Zaev bisedojnë për një kandidat të përbashkët Kryeministri dhe lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti sot në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë
Ajo që pritej ndodh, Reali i drejtohet Milanit meofertë për Donnarumman Gianluigi Donnarummado të ndikohet shumë nga fakti që ekipi i tij nuk merr pjesë në Champions League. "Calciomercato.
Koxias dhe Guteresh bisedojnë për emrin e Maqedonisë Çështja për emrin e Shkupit, Qiproja dhe reformat në Kombet e Bashkuara kanë qenë temat kryesore për të cilat mbrëmë në
Kurti e Mustafa bisedojnë në telefon Dardan Sejdiu i Vetëvendosjes ka thënë se Albin Kurti ka bërë bisedë telefonike me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, dhe se K
Kotsias: Shkupi dhe Athina duhet të bisedojnë vetë për emrin Shefi i diplomacisë greke Nikos Kotsias në një tubim në qytetin Kozhan në pjesën perëndimore të Maqedonisë greke, ka th
Ivanov takon sot Putinin, çfarë do të bisedojnë? Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov u dekorua me "Shenjtëria e tij e Patriarkut të Moskës dhe në të gjithë Rusinë Alek
Putin telefonon sot Trumpin, çfarë do të bisedojnë dy liderët? Shtëpia e Bardhë ka dhënë njoftimin se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka caktuar për sot një tjetër t
Kerry dhe Lavrov bisedojnë sot për Sirinë Sekretari Kerry si dhe Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov marrin pjesë sot në bisedimet e thirrura nga OKB-ja për zgjidhj
Hyseni dhe Papadopoulou bisedojnë për bashkëpunimin MPB-EULEX Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka zhvilluar sot një takim me shefen e re të Misionit të EULEX-it në Kos
Demarkacioni, konçensione për votat e Listes Serbe Duket se insistimi qeveritarëve për kalimin e demarkacionit, mund të bëjë që Lista Serbe të kërkojë konccesione të tjera
Kerry e Vuçiç bisedojnë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të bisedojë sot në Bruksel, me sekretarin amerikan të Shtetit John Kerry.
Çollaku - Faith bisedojnë për hapat e ardhshëm drejt integrimeve evropiane Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka zhvilluar një takim sot me ish-Përfaqësuesin Civil Ndërkombëtar dhe Pë
Thaçi takon Pretenin, bisedojnë për luftën kundër korrupsionit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka takuar drejtorin e Agjencisë Kundër-Korrupsion, Hasan Pretenin.
Presidenti dhe Kryeministri bisedojnë për zhvillimet në Kosovë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar gjatë ditës së sotme me kryeministrin Isa Mustafa. Pre
Çollaku e Fule bisedojnë për procesin e liberalizimit të vizave Ministri i Integrimit, Bekim Çollaku është takuar me të dërguarin e Republikës së Çekisë për Ballkanin Perëndimor, Stefa
Kuçi-Conde bisedojnë për sistemin e drejtësisë Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi takoi raportuesin për Kosovën në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës, Ag
Veseli-Engel bisedojnë për zhvillimet aktuale në Kosovë Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim kongresmenin amerikan Eliot Engel. Në kët
Shqiptarët e Zvicrës, bisedojnë me Thaçin në Aeroportin e Cyrihut Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, në fluturimin e tij drejtë Parisit është parë në Ae
“E jashtëzakonshme”, kandidatët e Beratit bashkëbisedojnë me qytetarët Kjo është një ngjarje paksa e pazakontë për vendin tonë, sidomos në terrenin politik. Petrit Sinanaj që përfaqëson ma
Fajon: Ngjarjet alarmante, keqardhje për viktimat Për situatën e krijuar në Kumanovë ka reaguar edhe Tanja Fajon. Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, eurodeputetja