999 rezultate për

bisedimeve

Kufiri detar, ministri i Jashtëm grek: Të kapim sërish fillin e bisedimeve Ministri i Jashtëm në detyrë i Greqisë, Nikos Dendias, ka komentuar ecurinë e bisedimeve me Shqipërinë, lidhur me çështj
Bullgaria nuk e njeh Gjuhën Maqedonase! Zaev nuk pret pengesa për nisjen e bisedimeve (VIDEO) Në Ditën e Mësuesit, ministrja e Arsimit, Milla Carovska rikujtoi profesoreshën e saj të gjuhës, të cilën e quajti heroi
Biden përshëndet rifillimin e bisedimeve Kosovë-Serbi Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të rifilluar
Rama publikon videon: Nuk janë 15 kushte për hapjen e negociatave! (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook një video, ku flet Shefja e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit, Gen
Maqedonia e Veriut në pritje të bisedimeve me BE-në Maqedonia e Veriut bashkë me Shqipërinë është në pritje të prezantimit të draft kornizës negociuese të cilën këto ditë d
Kosova e përqarë për hapjen e bisedimeve me Serbinë dhe thelbin e marrëveshjes përfundimtare Prof. Lisen BASHKURTI Kosova po përjeton një situatë të vështirë politike, diplomatike, institucionale, ekonomike d
Lajm pozitiv nga BE për Maqedoninë e Veriut, ka konsensus për nisjen e bisedimeve Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot deklaroi se “është arritur konsensus në Bashkimin Evropian
Holanda përkrah Maqedoninë e Veriut për nisjen e bisedimeve me BE-në Ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov me kërkesë të tij, bisedoi me ministrin holandez për Punë të Jashtme, Ste
Balla: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut, gati për bisedimet për anëtarësim Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka takuar ministrat e jashtëm të Polonisë, Lituanisë, Estonisë dhe Letoni
Osmani: Më 26 mars të merret vendim për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian Komisioni Evropian sot në raportin e saj të progresit për vendin edhe njëherë e konfirmoi rekomandimin për hapjen e bise
Greqia krah Shqipërisë: Çelja e bisedimeve të miratohet në mars Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ng
Von der Leyen: Të mbajmë premtimet për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen tha se vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria dhe Maqedonia e
6 vende të BE letër Juncer-it, presion për hapjen e bisedimeve me Shqipërinë Gjashtë vende të Bashkimit Evropian i kanë dërguar një letër Presidentit të Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, du
Ahmeti: BDI-ja e gatshme për zgjedhje Kreu i BDI-së Ali Ahmeti tha se partia e tij është e gatshme për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet i shef si zgjidhj
Zaev i bindur se Maqedonia më 17 dhe 18 tetor do të marrim datë për fillimin e bisedimeve me BE-në Ne meritojmë të marrim vendim për të filluar negociatat me Bashkimin Evropian. BE ka premtuar, nëse ju jepni rezultate,
Maqedonia e Veriut pret datën për fillimin e bisedimeve me BE-në Qytetarët e Maqedonisë janë në pritje të datës së fillimit të bisedimeve për anëtarësim në BE. Nuk ka asnjë alternativë
Korea e Veriut lëshon dy raketa të tjera para bisedimeve me SHBA Ushtria e Koresë Jugore ka thënë se Koreja Veriore i ka hedhur dy raketa në det, disa orë pasi vendi komunist paraqiti o
SHBA-ja: Kosova dhe Serbia duhet të japin e të marrin në bisedime Të dy senatorët qëndruan në Beograd, dy ditë pasi kishin vizituar Prishtinën për të dërguar mesazhin se Shtetet e Bashku
Zaev: Presim datë në tetor, zgjerimi mund të ecë në mënyrë paralele me reformat në BE Kryeministri Zoran Zaev pret që premtimi për nisjen e bisedimeve në tetor të këtij viti të realizohet dhe se vendi më në
Organizata VATRA thirrje palëve politike në Shqipëri të ulen në bisedime Organizata shqiptaro-amerikane VATRA u bëri thirrje palëve politike në Shqipëri që të ulen në bisedime t’i ofrojnë popul