999 rezultate për

bisedimeve

May: BE duhet të respektojë Britaninë gjatë bisedimeve të Brexit Kryeministrja Theresa May është shprehu se BE duhet të trajtojë Mbretërinë e Bashkuar me "respekt" në negociatat e Brexi
Vuçiç kërkon futjen e Ujmanit si pikë më vete të bisedimeve në Bruksel Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka treguar se e ka ndërmend ta nxjerrë në agjendën e bisedimeve Liqenin e Gazivodë
Në kulmin e bisedimeve për ekipin e ri, Mavraj gjen kohë të takojë këngëtaren seksi Futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, është në bisedime për të gjetur klubin e ri që do të luajë në sezonin
Fillimi i bisedimeve me BE-në varet nga katër kushte Agjencia e lajmeve AIM shkruan se është e mundur që fillimi i bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë në BE të fillojnë
SHBA merr në dorë fatin e bisedimeve për emrin Pas refuzimit që i bëri Greqia propozimit “Republika e Maqedonisë së Ilidenit”, si opsion për zgjidhjen e çështjes së em
Mbyllet raundi i dytë i diskutimeve Greqi-Shqipëri, u fol për detin Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme ka njoftuar përfundimin e raundit të dytë të bisedimeve mes Shqipërisë dhe Gre
Reagon ministria greke për marrëveshjen e detit Shqipërinë Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për nisjen e bisedimeve me Shqipërinë. "Raundi i parë i bisedimeve mid
VMRO-DPMNE, e përjashtuar nga ecuria e bisedimeve për emrin VMRO DPMNE ka reaguar nëpërmjet një konference për shtyp lidhur me faktin se ndihen të përjashtuar nga qeveria për çësht
Bejli: SHBA do ta ndihmojë Maqedoninë në procesin reformues Ambasadori i SHBA-së në Maqedoni, Xhes Bejli, ka deklaruar se është i lumtur që Maqedonia ka marr Rekomandim të pastër p
Ivanov takon Mogherinin, kërkon datë konkrete për nisjen e bisedimeve me BE Presidenti Gjorge Ivanov sot ka realizuar takim me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të BE-së, Fe
Ruzhin: Greqia nuk do ta pengojë Maqedoninë në Këshillin e Evropës Profesori universitar Nano Ruzhin ka thënë se rekomandimi pozitiv për nisjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian do të në
Emri, nesër mbahet raundi i ri i bisedimeve Kryeministri grek, Aleksis Cipras inkurajon palën maqedonase të merr vendime të rënda, por të domosdoshme për zgjidhjen
Emri, nesër mbahet raundi i ri i bisedimeve Kryeministri grek, Aleksis Cipras inkurajon palën maqedonase të merr vendime të rënda, por të domosdoshme për zgjidhjen
Emri, raundi i ri i bisedimeve zhvendoset në Vjenë Pas vizitës së shefit të diplomacisë greke, Nikos Koxijas në Shkup, raundi i ri i bisedimeve mes palëve do të mbahet më
Dështojnë bisedimet në Bruksel, Arifi kthehet sot Nga e hëna, ekipi negociator i Kosovës ka qëndruar në Bruksel, ku ka zhvilluar takime me palën serbe në kuadër të dialog
Zyrtare, dështon raundi i ri i bisedimeve Prishtinë - Beograd Në valën e re të bisedimeve në mes të Prishtinës e Beogradit, në nivelin teknik, të zhvilluar në Bruksel, nuk është arri
Raund i ri i bisedimeve, Kocias sërish në Shkup Në gjysmën e dytë të marsit shefi i diplomacisë greke Nikos Koxias duhet të mbërrijë për vizitë zyrtare në Shkup, në tak
Kocijançiç flet për bisedimet e raundit të fundit të bisedimeve në Brusel Pas një kohë të gjatë të ndërprerjes së dialogut me Serbinë, delegacioni i Kosovës ka vazhduar negociatat. Kryesuesi i d
Junker: Serbia të arrijë marrëveshje me Kosovën, nëse dëshiron në BE Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha sonte se gjetja e një marrëveshjeje të drejtë me Prishtinën është pengesa më serioz
Dorëzohet Tare, nuk mundi ta mbajë lojtarin Igli Tare njoftoi dështimin e bisedimeve për rinovimin me qendërmbrojtësin holandez, Stephan De Vrij, ndërsa theksoi se